Salı, Eylül 28, 2021

Google Play Çalışmıyorsa Ne Yapmak Gerekir? 2019

- Advertisement -

Android işletim sistemiyle çalışan cihazlarda en sık karşılaşılan uyarılardan biri olan Google Play çalışmıyor uyarısı, sürekli yinelendiğinden hemen çözmek istediğimiz bir uyarıdır. Hızlıca işlem yaparken birden karşınıza çıkan bu uyarıyı kapatmaktan yorulur ve bıkarsınız. Birçok programı ve oyunu ücretsiz indirebileceğiniz sistem olan Google Play bir nevi elektronik sanal mağaza olarak görev yapıyor.
Bu problemle karşılaşanların arama motorlarına Google Play 2019 çalışmıyorsa ne yapmak gerekir yazıp, çözüm aradıkları görülüyor. Uzmanlar bu uyarının çıkmasını Google Play’in çökmesi şeklinde yorumluyor. O halde bize de çok yaygın karşılaşılan bu sorunun çözümünü anlatmak kalıyor.
Yapabileceğiniz birden fazla işlem var. Hangisi işe yararsa diğerini yapmanıza gerek kalmaz. İlk iş cihazınızın kalabalıklaşan ön belleğini boşaltmanızdır. Cihazınızın hafızası dolduğunda Google Play rahat çalışma ve yükleme alanı bulamadığından bu uyarıyı vermesi kaçınılmaz. Ayarlarınızı girip uygulama yöneticinizden Google Play Store yazısını bulup tıklayın ve karşınıza açılan yerden ön belleği temizle deyin. Bu çözüm olmazsa en son ön belleği temizle dediğimiz yere kadar bir daha gelin ama bu kez verileri temizle kısmına tıklayın.
Yapabileceğiniz diğer iş yine en son menüye kadar gelip ön belleği temizle ve verileri temizle yazan pencerede bu kez güncellemeleri kaldır butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu bir nevi Google Play’in fabrika ayarlarına dönmek anlamına geldiğinden, bu programın tekrar kurulmasını gerektiriyor.
Google Play çalışmıyorsa ne yapmak gerekir sorusunun diğer cevapları; Google Play servislerinin ön belleğini temizlemeniz, indirme yöneticisini etkinleştirmeniz, Google hesabınızı kaldırıp yeniden kurmanız ve son tercih olarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmenizdir.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz