Cumartesi, Ekim 23, 2021

Firefox Sync Nedir ve Nasıl Kullanılır? 2021

- Advertisement -

Firefox Sync Nedir, İnternet tarayıcısı olarak hizmet veren Mozilla Firefox gelişmiş seçenekleri ile kullanıcılarına rahat bir dolaşım sağlıyor. Bu Firefox hesap aç tarayıcıda kullanılan Firefox Sync 2021 nedir, bilmek gerekiyor; çünkü Mozilla’nın en kapsamlı alt programlarından biri olarak görev yapıyor. Özellikle çok kişinin kullanmadığı bireysel PC’lerde internette gezilen sayfaların, ziyaret edilen ve parola ile giriş yapılan tüm alanlara, her bir ziyarette sıfırdan kullanıcı adı ve şifre girilmesi internet kullanıcılarının hiç de istemediği bir şey. Kullanıcılar zamandan tasarruf edip sürekli ziyaret ettikleri sitelere otomatik giriş yapmak isterler. İşte Firefox Sync tam da bu işe yarıyor.

Mozilla’da Firefox giriş kurulu tüm eklentileriniz, açık olan sayfalarınız, parolalarınız, geçmiş ziyaretleriniz gibi depolanması gereken tüm verilerinizi Firefox Sync ile saklayabiliyorsunuz. Üstelik sadece tek cihazda değil, bağlandığınız tüm cihazlarda aynı ayarları yapabiliyor ve kullanabiliyorsunuz. İlk ayarı yaptığınız cihazdan sonra kullanacağınız diğer Firefox İndir cihazlara paylaşım yapabiliyorsunuz.

Firefox Sync Nedir ve Nasıl Kullanılır? 2021 1

Peki işinizi bu kadar kolaylaştıran Firefox Sync 2021 nasıl kullanılır öğrenmek istemez misiniz? Mozilla Firefox’u açıp sağ üstteki menüden “Seçenekler” kısmına ulaşmanız lazım. Firefox Sync hesabınızı oluşturduktan sonra, Sync watch açılan sol menüden üstten yedinci sıradaki Sync butonuna tıklayıp açılan listede sekmeler, yer imleri, parolalar, geçmiş, eklentiler ve tercihler satırlarına tik atıp aktif hale getiriyorsunuz. Artık cihazınız işaretlediğiniz tüm G-Sync alanları depolamaya hazır. Sadece istediğiniz sitelere istediğiniz kullanıcı adı ve parolanızla bir kez girmeniz yeterli. Sonrasında Firefox Sync tüm bilgilerinizi hafızaya alacak ve cihazınız çökse dahi Firefox Sync o ayarları daha sonra tekrar size sunabilecek.

Firefox Sync iyi mi?

Firefox Sync , verilerinizin cihazınızdan çıkmadan şifrelenmesini ve bu şifrelemenin kilidini açan parolanın asla sunucuya iletilmemesini sağlar. … Bu anahtar hiçbir zaman sunucuya iletilmez, bu nedenle TLS başarısız olursa sızdırılamaz.

Firefox’u nasıl senkronize ederim?

  1. Firefox Hesaplarında oturum açın . Seçenek 1: Firefox Önizlemenizi Firefox masaüstü ile eşleştirin . 2. Seçenek: Kimlik bilgileriyle oturum açın.
  2. Nelerin senkronize edileceğini seçin .

Firefox oturum açma bilgilerimi nasıl eşitlerim?

  1. Ekranın üst kısmındaki Menü çubuğunda Firefox’a tıklayın ve Tercihler‘i seçin. Menü düğmesini tıklayın ve Seçenekler‘i seçin. …
  2. Click Sync açmak için menü seçeneklerinden senkronizasyon ayarları panelini. …
  3. Açılan Neyin Senkronize Edileceğini Seçin kutusunda, Oturum Açma Bilgileri ve parolaların yanına bir onay işareti koyun .
  4. Değişiklikleri Kaydet‘i tıklayın.

Firefox’umu Google ile nasıl senkronize ederim?

Firefox değil eşitleme sizin ile Google hesabınıza (bir yerleşik bir özellik, bu bir eklentiyi gerektirecektir değil). Eğer oturum Ancak … Google hesabı kullanırken Firefox , ardından Google kullanımı için size tüm ilişkilendirebileceğiniz Google hizmet Firefox sizin ile Google hesabı sadece başka bir tarayıcıda can gibi.

Neden bir Firefox hesabı almalıyım?

Firefox Hesapları , Firefox tarayıcısı veya Firefox OS ile herhangi bir cihazdan, yalnızca oturum açarak Mozilla Hizmetlerine erişmenizi sağlar . Bir Firefox Hesabı ile , tüm yer işaretlerinizi, şifrelerinizi, açık sekmelerinizi ve daha fazlasını, Firefox‘u kullandığınız her yerde edinebilirsiniz . Gizlilik Bildirimi burada.

Firefox Sync ne yapar?

Firefox Sync; yer imlerini, eklentileri, tarama geçmişini ve diğer bilgileri birden çok cihaz arasında senkronize etmenize olanak tanır .

Firefox Sync şifreleri kaydeder mi?

Firefox Hesaplar ve Firefox Sync size izin kaydetmek ve senkronize senin oturumların yanı sıra herhangi olursa haber şifreleri savunmasız. Her ikisi de şifrelerinizi şifrelemeyle korur, böylece Mozilla bile onları göremez.

Firefox monitörü ücretsiz mi?

Firefox Monitor , Firefox tarayıcısını oluşturan aynı şirket olan Mozilla tarafından sağlanan ücretsiz bir hizmettir .

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz