İnternet tarayıcısı olarak hizmet veren Mozilla Firefox gelişmiş seçenekleri ile kullanıcılarına rahat bir dolaşım sağlıyor. Bu tarayıcıda kullanılan Firefox Sync 2019 nedir, bilmek gerekiyor; çünkü Mozilla’nın en kapsamlı alt programlarından biri olarak görev yapıyor. Özellikle çok kişinin kullanmadığı bireysel PC’lerde internette gezilen sayfaların, ziyaret edilen ve parola ile giriş yapılan tüm alanlara, her bir ziyarette sıfırdan kullanıcı adı ve şifre girilmesi internet kullanıcılarının hiç de istemediği bir şey. Kullanıcılar zamandan tasarruf edip sürekli ziyaret ettikleri sitelere otomatik giriş yapmak isterler. İşte Firefox Sync tam da bu işe yarıyor.
Mozilla’da kurulu tüm eklentileriniz, açık olan sayfalarınız, parolalarınız, geçmiş ziyaretleriniz gibi depolanması gereken tüm verilerinizi Firefox Sync ile saklayabiliyorsunuz. Üstelik sadece tek cihazda değil, bağlandığınız tüm cihazlarda aynı ayarları yapabiliyor ve kullanabiliyorsunuz. İlk ayarı yaptığınız cihazdan sonra kullanacağınız diğer cihazlara paylaşım yapabiliyorsunuz.
Peki işinizi bu kadar kolaylaştıran Firefox Sync 2019 nasıl kullanılır öğrenmek istemez misiniz? Mozilla Firefox’u açıp sağ üstteki menüden “Seçenekler” kısmına ulaşmanız lazım. Firefox Sync hesabınızı oluşturduktan sonra, açılan sol menüden üstten yedinci sıradaki Sync butonuna tıklayıp açılan listede sekmeler, yer imleri, parolalar, geçmiş, eklentiler ve tercihler satırlarına tik atıp aktif hale getiriyorsunuz. Artık cihazınız işaretlediğiniz tüm alanları depolamaya hazır. Sadece istediğiniz sitelere istediğiniz kullanıcı adı ve parolanızla bir kez girmeniz yeterli. Sonrasında Firefox Sync tüm bilgilerinizi hafızaya alacak ve cihazınız çökse dahi Firefox Sync o ayarları daha sonra tekrar size sunabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz