Cumartesi, Eylül 25, 2021

Facebook karanlık modu nasıl kullanılır

- Advertisement -

Facebook karanlık mod Android, Masaüstü, Android ve iOS’ta karanlık mod nasıl elde edilir. Acı bir bekleyişten sonra, Facebook mobil karanlık mod nasıl yapılır nihayet masaüstü için kullanıma girdi ve iPhone ve Android için karanlık bir mod üzerinde çalışma nihayet başladı.

Facebook karanlık mod kapatma, hem masaüstü hem de mobil cihazlar için her zamanki parlak, beyaz arayüzünü siyah ve gri tonlarıyla değiştiren sosyal ağ için yeni bir görünümdür. Facebook koyu tema nasıl yapılır Bu küçük bir değişiklik, ancak birçok kullanıcı için önemli.

Facebook koyu tema nasıl yapılır Android, Standart renk düzenine ferahlatıcı bir alternatif, ancak birçok kullanıcının geçiş yapmayı dört gözle beklemesinin tek nedeni bu değil. Facebook karanlık mod yok, Bazı insanlar karanlık bir arka plan üzerinde beyaz metni okumayı çok daha kolay bulur ve jüri mavi ışığı kesmenin aslında geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olup olmadığı konusunda karar vermiş olsa da, Facebook karanlık mod olmuyor bir ara yüz karanlıktan sonra uygulamayı kullanırken parlamayı kesinlikle azaltır.”Facebook Koyu tema iOS

Telefonunuzun bataryası için de potansiyel bir fayda var. Google’dan araştırmacılar, siyah piksellerin beyaz olanlardan önemli ölçüde daha az enerji kullanarak piksel renginin güç tüketimi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğunu keşfettiler . Bu, özellikle saf siyah piksellerin gerçekten kapatıldığı AMOLED ekranlı cihazlar için geçerlidir. Facebook’un parlak, beyaz arayüzünü daha karanlık bir şeyle değiştirmek, mobil cihazlarınızın şarj cihazları arasında fark edilir ölçüde daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir.

Facebook karanlık modunun dünya çapında piyasaya sürülmeden önce veya daha sonra geri bildirimlere yanıt olarak değişebileceğini unutmamak gerekir. Şirket, piyasaya çıktığından bu yana WhatsApp karanlık modunda bazı küçük ayarlamalar yaptı , kontrast seviyelerini ayarladı ve diğer uygulamalar için de aynısını yapabilir.

Bunu akılda tutarak, Facebook’un karanlık yüzünü masaüstü ve mobil cihazlarda nasıl deneyimleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Masaüstü için Facebook karanlık modu

Facebook, isteğe bağlı karanlık mod da dahil olmak üzere bu yılın başlarında masaüstü sitesi için yeni bir tasarım çıkardı. Yeni tasarımın herkese sunulması uzun zaman aldı, ancak Ekim 2020’de süreç nihayet tamamlandı.

Facebook’un masaüstü için karanlık moduna erişmek için, sağ üstteki menü düğmesine (aşağıya bakan bir ok) tıklayın, ‘Görüntüleme seçenekleri’ni seçin ve ardından karanlık modu açmak için anahtarı kullanın.

Facebook karanlık modu nasıl kullanılır 1

Eski tarz Facebook düzenini tercih ettiyseniz ve seçenek verildiğinde yeni sürüme geçmemeyi seçtiyseniz, Google Chrome’u Facebook’ta karanlık modu ‘zorlamak’ için kullanarak benzer bir deneyim elde edebilirsiniz. Efekt, resmi karanlık mod kadar kaygan değil, ancak benzer.

Öncelikle Chrome’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Emin değilseniz, ana menüyü açın, “Yardım” ı ve ardından “Google Chrome Hakkında” yı seçin; tarayıcı, mevcut tüm güncellemeleri otomatik olarak bulacak ve yükleyecektir.

Şimdi adres çubuğundaki chrome: // flags / # enable-force-dark adresini ziyaret edin ve gördüğünüz ilk açılır kutuyu “Varsayılan” dan “Etkin” e değiştirin. Tarayıcıyı yeniden başlatmanız istenir, bu nedenle önce herhangi bir çalışmayı kaydettiğinizden emin olun.

Facebook karanlık modu nasıl kullanılır 2
Chrome yeniden açıldığında, Facebook dahil ziyaret ettiğiniz her sitenin artık uygun yerlerde renkleri tersine çevirdiğini göreceksiniz. Henüz mükemmel değil (bazen görüntülerin beyaz kısımları yanlış siyaha dönüyor), ancak genel olarak oldukça iyi çalışıyor.

Eski haline dönmek için chrome: // flags / # enable-force-dark’a dönmeniz ve ayarı tekrar “Varsayılan” olarak değiştirmeniz yeterlidir .

İPhone ve Android için Facebook karanlık modu

Uzun zaman oldu ama karanlık mod, iOS ve Android’de Facebook için de mevcut. Etkinleştirmek için, uygulamanın sağ üst tarafındaki menü simgesine dokunun ve ‘Ayarlar ve Gizlilik’i seçin (bir dişli simgesiyle temsil edilir).

Burada, ‘Karanlık Mod’ seçeneğini (ay simgesiyle) göreceksiniz. Buna dokunduğunuzda üç seçenek göreceksiniz: açık, kapalı ve sistem ayarlarını kullan. İlk ikisi açıklayıcıdır ve üçüncüsü, telefonunuzun işletim sistemi için seçmiş olduğunuz renk şemasını seçer.

Facebook karanlık modu nasıl kullanılır 3

Karanlık mod, Facebook Messenger’da da mevcuttur. Etkinleştirmek için profil resminize ve ardından ‘Karanlık mod‘ anahtarına dokunmanız yeterlidir.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz