Cumartesi, Eylül 25, 2021

Evlenilecek kişide aranacak kriter

- Advertisement -

Evlenilecek kişide ne gibi kriterler olmalı ? Siz kendi karakterinizi analiz ederek mantık bir şekilde karşıdaki insanı incelemelisiniz.İnsan karakterleri farklılık göstereceği için bazen kendiniz duygusal davranıp yanlış kararlar vermenize neden olur.

TUİK ; “Tarafından yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’deki boşanma sebeplerin ana nedeni %61 lik oranla sorumsuz ve ilgisiz davranma geliyor diger %42 ise Aldatma.”

Türkiye’de evlenmeden önce bin defa düşünmeniz gerekli bu yapacağınız bir yanlış hayatınızı sonuna denk maaf edebilir.

Kesinlikle bir melek aramayın zaten bulmanızda zor olacak ama ınun kusurlarının da farkına varın.Düzeltmeye çalıştığınız taktirde dahada bozarsınız bunları göze alarak iyi bir analiz ile duygularınıza yenik düşmeden doğru bir sona varsınız.

Bir yazıda okudugum Evlenilecek kişide aranacak kriterlerde aşağıda sıralamak istiyorum.

1. Aşk / Taahhüt. Özündeki, sevgiyi başka bir kişiye verme kararı. Hani aşk dizilerinde veya Romanlardaki aşklar var ondan daha fazlası olmalı insanda. Duygular gelir ve gider, ancak gerçekleştirilmesi gereken gerçek bir karar sonsuza kadar sürer – ve bu gerçek aşkı tanımlayan şeydir. İnişler ve çıkışlar, iyi ve kötüye doğru işlenecek bir karardır. İşler iyi gittiğinde,karar vermek gerçekten kolaydır peki hayatın kötü gittiği anlarda ? Ancak gerçek aşk, hayatın denemelerinde bile kararlı kalarak gösterdiği taahhüt ortaya çıkarır.

2. Cinsel Sadakat. Evlilikte cinsel sadakat, bedenlerimizden daha fazlasını içerir. Aynı zamanda gözlerimizi, aklı, kalbi ve ruhu da içerir. Aklımızı başka bir insanın cinsel fantezilerine adadığımızda, eşimize cinsel sadakatini feda ederiz. Başkalarına duygusal yakınlık anları sunduğumuzda, eşimize cinsel sadakatini feda ederiz. Cinsiyetinizi her gün koruyun ve tamamen eşinize verin. Cinsel sadakat, disiplin ve sonuçların farkındalığını gerektirir. Sadakatinizi tehlikeye atacak gözlerinizin, vücudunuzun veya kalbin önüne bir şey sokmayı reddederek yaşayın.Kesinlikle Eşlerinizi aldatma girişimine girmeyin.

3. Alçakgönüllülük. Hepimizin zayıf yanları var ve ilişkiler her zaman bu hataları dünyadaki her şeyden daha hızlı ortaya çıkarıyor. Sağlıklı bir evliliğin temel yapı taşı mükemmel olmadığınızı, hatalar yapacağınızı ve affetmeye ihtiyacınız olduğunu kabul etme yeteneğidir. Eşiniz üzerinde üstün bir tutuma sahip olmak, kızgınlığa neden olacak ve ilişkinizin ilerlemesini önleyecektir. Bu alanda mücadele ederseniz, bir kalem alın ve eşinizin sizden daha iyi yaptığı üç şeyi hızlı bir şekilde yazın – bu basit egzersiz alçak gönüllü olmanıza yardımcı olacaktır. Gerektiği kadar sık ​​tekrarlayın.

4. Sabır / Bağışlama. Hiç kimse mükemmel degildir. evlilik ilişkilerinde her zaman sabır ve affetmek ön planda olmalıdır.. Başarılı evlilik ortakları, eşlerine bitmeyen sabır ve affetmeyi kendilerine bir borç bilmelidir.. Alçakgönüllülükle kendi hatalarını kabul ederler ve eşlerinden mükemmellik beklemezler.İyi bir evlilik için geçmiş hatalarını gündeme getirmezler Ve hatalar meydana geldiğinde değişiklik yapmayı veya intikam almaya çalışmazlar. Eşinizden geçmiş bir acıyı tutuyorsanız, onu affedin. Kalbinizi ve ilişkinizi özgür kılacaktır.

5. Zaman İlişkiler zaman yatırımı olmadan çalışmaz. Asla olmaz, asla olmaz. Başarılı bir ilişki, birlikte kasıtlı ve kaliteli zaman gerektirir. Kalite süresi nadiren, miktar süresi olmadığında gerçekleşir. Eşinizle olan ilişki, sahip olduğunuz en yakın ve derin ilişki olmalıdır. Bu nedenle, diğer ilişkilerden daha fazla zamana ihtiyaç duyacaksınız. Mümkünse, eşiniz için her gün bir kenara ayırın bol vakit geçirin.

6. Dürüstlük ve Güven. Dürüstlük ve güven, bir evlilikte sağlıklı olan her şeyin temelinde yatar. Ancak bu listedeki diğer esasların aksine, güven zaman alır. Bir anda bencilsiz, kararlı veya sabırlı olabilirsiniz, ancak güven her zaman zaman alır. Güven yalnızca, haftalar, aylar ve yıllar boyunca sizin söylediğiniz ve yaptıklarınızı yaptığınız şey olduktan sonra oluşturulur. Zaman alıyor ve şimdi başlayın… ilişkinize olan güveninizi yeniden inşa etmeniz gerekiyorsa, daha da çok çalışmanız gerekir.Hiç bir zaman yapamayacağınız sözler vermeyin.

7. İletişim. Başarılı evlilik ana sebebi mümkün olduğunca iletişim kurmaktır. Kesinlikle çocukların programlarını, alışveriş listelerini ve faturalarını tartışıyo olabilirsiniz. Birazda kendinize ara verip bir etkinlik yaparak bol bol konuşmayı sohbet etmeyi deneyin.Sadece çocuğunuzun hayatında meydana gelen değişiklikleri tartışmayın siz kendi kalplerinizde ve ruhlarınızda meydana gelen değişiklikleri tartışırsanız bir çok şeyin farkına varmış olacaksınız. Bu temel anahtar fikirleri göz ardı etmeyin, çünkü dürüst, açık iletişim bu listede pek çok şeyin temeli olur: taahhüt, sabır ve güven…

8. Özverilik.. Kendi çıkarlarınızdan önce eşinizi düşünün çünkü siz bir ailesiniz.Bir çok boşanma sebebidir aslında bencillik kendini düşünme bunu hiç bir yerde duymamışsınız ama bireyler devamlı kendini düşündüğü için bir çok sorun yaşarlar.. Bencil bir kişi yalnızca kendisine kendini adamıştır, çok az sabır gösterir ve asla başarılı bir eş olamayacağını öğrenir. Eşinize umutlarınızı, hayallerinizi ve yaşamınızı verin. Ve birlikte hayatı yaşamaya başlayın.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz