Pazar, Nisan 11, 2021

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite!

- Advertisement -

Evler içerisinde tıkıldık kaldık dediğinizi duyar gibiyiz. İşte artık bu sıkıntı hissini şu anda okuduğunuz liste sayesinde aklınızda kendinize uygun bir fikir edinip unutabileceksiniz. Unutmayın, yapılabilecek çok fazla aktivite var. Eğer bu listede kendinize uygun bir şey bulamazsanız dahi bu fikirlerin sizlere yeni fikirler çağrıştırabileceğini düşünüyoruz. Hadi o zaman evde sıkılmamak için fikirlerimize geçelim.

  1. Yeni Kelimeler Öğrenin

İster kendi anadiliniz isterseniz de yabancı dilde bulunan kelimeleri öğrenerek kişisel gelişiminiz için çok güzel bir çalışma yapabilirsiniz. Her yeni öğrendiğiniz kelime sizlerin tüm hayatınız boyunca daha farklı ve derin düşünmenizi sağlayacak etkenlerden birisidir.

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite! 1

Yabancı dil öğrenmek istemiyor veya üşeniyor olabilirsiniz. Bu durumda Türkçe kelime haznenizi iyice geliştirmenizi tavsiye ediyoruz. Türkçe dilinde daha bilmediğiniz birçok güzel kelime var bunlara göz atmakla başlayabilirsiniz.

  1. Bozulmuş Eşyalarınızı Onarın
Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite! 2

Evinizde bozulmuş veya onarılması gereken eşyalar elbette vardır. Şarj kabloları, ütü, dolap gibi birçok şey evlerinizde kolayca bozulabilecek nesneler arasındadır. Can sıkıntısı çekiyor ve evinizdeki eşyaları tamir etmeyi seviyorsanız aklınıza gelen her eşyayı tamir etmeye çalışabilirsiniz. Bu sayede hem can sıkıntınızı gidermiş olur hem de kendi tamir becerilerinizi geliştirmiş olursunuz.

  1. FlipBook Animasyon Oluşturun
Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite! 3

Okul zamanlarınızda kitapların sayfalarına tek tek resim çizip onları animasyona çevirdiniz mi? Eğer yapmadıysanız kesinlikle denemelisiniz. Youtube üzerinde nasıl yapabileceğinize dair birçok video bulunuyor. Zaten yapımı da çok zor değil. Üst üste birçok kağıt kullanarak resimler çizin ve bunların pozisyonlarını her karede değiştirin. Eğer flipbook animasyonlarını zaten daha önce yapmış ve nasıl yapıldığını çok iyi biliyorsanız kendinizi bu konuda geliştirebilir ve çizgi filmler oluşturabilirsiniz.

  1. Youtube Kanalı Açın
Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite! 4

Artık herkes Youtube platformu üzerinde kendi videolarını oluşturmaya başladı. Siz de günlük hayatta yaptıklarınızı video olarak çekebilirsiniz. Veya kendinizi diğer insanlardan farklı olarak hissettiğiniz becerilerinizi ders niteliğinde Youtube’a yükleyebilirsiniz. Bunları kim izleyecek demeyin, hiç ummadığınız bir zamanda videolarınız binlerce kişi tarafından izlenebilir ayrıca bundan da para kazanabilirsiniz.

  1. Daha Önce Denemediğiniz Tarifleri Deneyin
Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite! 5

Yemek yapmak konusunda hiç bilginiz olmasa bile daha önce yapmadığınız bir yemek tarifini deneyebilirsiniz. Hem can sıkıntınız gider, hem karnınız doyar hem de yemek yapma becerilerinizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

  1. Film veya Dizi İzleyin
Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite! 6

Kendi zevkinize uygun bir kategoride film veya dizilere göz atın. Bunlar arasında beğendiklerinizi izleyip zaman geçirebilirsiniz. Yapılabilecek basit bir aktivite fakat film izlemesi gerçekten can sıkıntısını gideriyor.

  1. İnternette Satılanlara Göz Atın
Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite! 7

İnternette kendinize yakışacağını düşündüğünüz elbiselere, ayakkabılara veya yeni çıkmış teknolojik ürünlere göz atabilirsiniz. İnternette o kadar çok ürün var ki, zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız.

  1. Evcil Hayvan Edinin ve Onunla Oynayın

Sokaklarda birçok hayvan bulunmakta. Özellikle de kediler. Eğer hayvanlardan korkuyorsanız yavru bir kedi edinmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Çünkü hayvanlardan korkma güdüsü onları tanımadığınızdan gelmektedir. Eğer hayvanlara karşı ilgiliyseniz bir hayvanı satın almadan ücretsiz bir şekilde sahiplenip onu uygun bir yerde eğitebilirsiniz. Hem can sıkıntınız gitmiş olur, hem de yeni bir arkadaş edinmiş olursunuz.

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite! 8

Bu listemizde evde canı sıkılanlar için can sıkıntısını gideren 8 farklı fikri sizler için bir araya getirdik. Umulur ki okurken keyif almışsınızdır. Bu fikirler haricinde kendinizi bizden çok siz tanıyorsunuz. En sevdiğiniz aktiviteyi de siz biliyorsunuz. Bizim size tavsiyemiz bu aktivite üzerinde kendinizi geliştirip can sıkıntısını ortadan kaldırmanız yönünde olacaktır.

 

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz