Çarşamba, Ağustos 4, 2021

2021’in en iyi taşınabilir uygulamaları

- Advertisement -

En iyi taşınabilir uygulamalar, programları doğrudan bir USB bellekten veya bulut depolamadan herhangi bir cihaza çalıştırmayı kolaylaştırır.

Taşınabilir programlar, yüklenmesi gerekmeyen programlardır ve bilgisayarınızın ayarlarını değiştirmez. Yeterli alan olması koşuluyla, taşınabilir uygulamaları her yerde depolayabilirsiniz – dahili bir sürücü, USB bellek veya SD kart gibi harici bir depolama cihazı , ağa bağlı bir sürücü veya OneDrive veya DropBox gibi bir bulut depolama hizmeti.

Shiftdelete nasıl yapılır, Portable Programlar Taşınabilir uygulamaların birçok avantajı vardır: Yazılımınızı yanınızda götürebileceğiniz için farklı bilgisayarlar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırırlar, bilgisayarınızda yüklü olan diğer programlara müdahale etmezler ve kısıtlı kullanıcı izinlerine sahip bilgisayarlarda kullanılabilirler ( örneğin işte veya okulda).

Bazı taşınabilir uygulamaların bir ‘yükleyicisi‘ vardır, ancak endişelenmeyin – bu yalnızca sıkıştırılmış bir dosya arşivini açar ve çıkarılan dosyaları seçtiğiniz bir konuma kaydeder; sistem dosyalarınızda herhangi bir değişiklik yapmaz. Diğer taşınabilir uygulamalar, kendi kendinize çıkarmanız için normal bir ZIP dosyası olarak sağlanır .

Programın kendisi bir EXE dosyasıdır, ancak çıkarılan klasör aynı zamanda çalışması için gerekli olan yazı tipleri ve ayarlar dahil olmak üzere ilişkili dosyaları da içerecektir. Bazı taşınabilir uygulamaların, boyutlarını önemli ölçüde artıracak isteğe bağlı dil dosyaları vardır, bu nedenle İngilizce dışında bir dile ihtiyacınız olmadığı sürece bunlardan vazgeçmeyi düşünün.

İşte o halde, Windows için en iyi taşınabilir uygulamalar.

Google Chrome Taşınabilir

En iyi taşınabilir tarayıcı uygulaması indir

2021'in en iyi taşınabilir uygulamaları 1

Tüm popüler tarayıcıların taşınabilir sürümleri vardır, ancak tam anlamıyla kolaylık sağlamak için Google Chrome Portable’ı seçtik . Google hesabınıza bağlı olduğu için, tüm yer işaretleriniz ve tercihleriniz otomatik olarak senkronize edilerek hareket halindeyken çalışmak için en iyi seçimdir.

Chrome ayrıca yüzlerce uzantıyı da destekler, ancak hangisini yüklediğiniz konusunda biraz seçici olmak isteyebilirsiniz – disk alanı gereksinimlerini önemli ölçüde artırabilirler.

Unutulmaması gereken birkaç işaret, şifrelerin varsayılan olarak PC’ler arasında kaydedilmediği ve sertifikaların Chrome tarafından değil, pencereler tarafından yönetildiği, bu nedenle bunların sizinle aktarılmayacağıdır.

LibreOffice Portable

En iyi taşınabilir ofis uygulaması indir

2021'in en iyi taşınabilir uygulamaları 2

LibreOffice Portable , buradaki taşınabilir uygulamaların en büyüğüdür, ancak tam bir ofis paketi olduğu düşünüldüğünde, yine de inanılmaz derecede kompakttır. Taşımak istiyorsanız harici bir sürücüye ihtiyacınız olacak, ancak onu kolayca bulutta tutabilirsiniz (Google Sürücüler size oynamak için ücretsiz 10 GB ve DropBox size 2 GB verir).

LibreOffice Portable, LibreOffice’in kurulabilir sürümündeki hemen hemen tüm programları içerir: Writer (kelime işleme), Calc (elektronik tablolar), Impress (sunumlar), Draw (vektör çizim), Math (formüller) ve Base (veritabanları). Eksik olan tek şey Grafikler – yine de Calc kullanarak grafikler ve diğer görselleştirmeler oluşturabilirsiniz.

Birçok taşınabilir uygulama gibi, LibreOffice Portable da açık kaynak kodu kullanılarak yapılır . Bu biraz zaman alır, bu nedenle LibreOffice’in kurulabilir sürümünün birkaç sürümü vardır. Bununla birlikte, bu zaman iyi bir şekilde harcandı ve ağa bağlı bir sürücüde, bir FTP sunucusunda veya bulut depolama hesabında depolanan belgelere kolay erişim ile hareket halindeyken kullanım için iyi bir şekilde optimize edildi .

GIMP Taşınabilir

En iyi taşınabilir grafik uygulaması indir

2021'in en iyi taşınabilir uygulamaları 3

Ücretsiz açık kaynaklı grafik ve görüntü düzenleyici olan GIMP’in taşınabilir sürümü, herhangi bir modern USB çubuğuna veya başka herhangi bir depolama ortamına yüklemek için iyi olmalıdır.

GIMP Portable , indirmenin kendisinde 200 MB’ın hemen altında, ancak programı çalıştırmak için yaklaşık 1 GB olan fırçalar, eklentiler ve yazı tipleri dahil gerekli tüm kaynaklar sayesinde ağır bir klasördür. Tüm bunlara erişme ihtiyacı, GIMP Portable’ın piyasaya sürülmesinin biraz zaman aldığı anlamına gelir, ancak bir kez, nerede olursanız olun, gelişmiş fotoğraf düzenleme için mükemmel bir araca sahip olursunuz.

Dosyaları yerel bir sürücüden, ağa bağlı depolamadan veya bir URL’den açmak kolaydır, bu da GIMP Portable’ı resimleri uzaktan düzenlemek için mükemmel hale getirir. Taşınabilir sürüm, tam sürümün mevcut kararlı sürümüne dayalıdır, bu nedenle en yeni özelliklerin ve yerleşik uzantıların tümüne sahip olursunuz.

VLC Media Player Taşınabilir

En iyi taşınabilir medya uygulaması indir

2021'in en iyi taşınabilir uygulamaları 4

VLC, piyasadaki en yetenekli ve yaygın olarak desteklenen medya oynatıcılardan biridir. Başlıca çekiciliği, ek kodek indirmeye gerek kalmadan hemen hemen her türlü ses veya video dosyasını veya akışı oynatma yeteneğidir.

Bu esneklik, VLC Media Player Portable’ı son derece kullanışlı hale getirir . Yedekte tutun ve normal müzik veya video yazılımınızla güzelce çalınmayan garip bir dosyayla karşılaşırsanız, iş için mükemmel bir araca sahip olursunuz.

VLC Media Player Portable, yerel sürücüler, ağ depolaması ve akışlar dahil olmak üzere herhangi bir konumdaki dosyaları işleyebilir. Hatta onu belirli hizmetlerle entegre etmek için uzantılarla tamamlayabilirsiniz – ancak bunun boyutuna önemli ölçüde katkıda bulunacağını unutmayın.

CCleaner Taşınabilir

En iyi sistem bakım uygulaması indir

2021'in en iyi taşınabilir uygulamaları 5
CCleaner, sistem bakımındaki en büyük isimdir. Yalnızca değerli alan kaplamakla kalmayıp aynı zamanda gizliliğinizi riske atabilen geçici dosyalar ve tanımlama bilgileri gibi dağınıklığı gidermeyi kolaylaştırır.

CCleaner Portable , iyi bir bahar temizliğine ihtiyaç duyan herhangi bir bilgisayarda çalıştırabileceğiniz kullanışlı bir araç setidir. İndirme, programın hem 32 bit hem de 64 bit sürümlerini içerir, böylece etkilenen makinede çalışan işletim sistemi için doğru olanı seçebilirsiniz.

CCleaner Portable, bilgisayarları yavaşlamaya başlayan arkadaşlara ve aile üyelerine yardımcı olmak için idealdir (her zaman önbelleğe alınmış oturumlarını silmeden önce kontrol edin). Oh evet, ve eğer onu İndirilenler klasörünüzden çalıştırıyorsanız endişelenmeyin – kendini silmeye çalışmaz.

Emsisoft Acil Durum Kiti

En iyi kötü amaçlı yazılımdan koruma taşınabilir uygulaması indir

2021'in en iyi taşınabilir uygulamaları 6

Buradaki taşınabilir yazılımların çoğunu elinizde bulundurmak güzel, ancak Emsisoft Acil Durum Kiti çok önemlidir – özellikle arkadaşlarınız ve ilişkileriniz için resmi olmayan teknik destek rolüne sahipseniz.

Emsisoft Emergency Kit, antivirüs yazılımının yerini almaz ; bunun yerine, bilgisayarınıza zaten rahatsız edici bir şey bulaşmışsa pastırmanızı korumak için tasarlanmıştır. Makineniz garip davranıyorsa, programı çalıştırın, tehdit veritabanını güncelleyin ve kötülükleri tarayın.

Şüpheli herhangi bir şey bulunursa, Emsisoft Emergency Kit, sistem dosyalarını etkilemesini önlemek için onu karantinaya alır ve ardından size onu silme veya yeniden serbest bırakma seçeneği sunar.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz