Cumartesi, Ekim 16, 2021

2021’in en iyi sürücü güncelleme yazılımı

- Advertisement -

En iyi sürücü güncelleme yazılımı, hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan bilgisayar donanım sürücülerinizin en son sürüme güncellenmesini sağlar.

Başlangıcından bu yana, Windows işletim sistemi ile ilgili en zorlu sorunlardan biri, çeşitli donanım öğeleri için en son sürücülerden haberdar olma ihtiyacı olmuştur.

Microsoft, Windows’un yüklenmesini sağlayan bir kod sağlar, ancak bu her zaman cihazın performansını en üst düzeye çıkaracak en son veya en iyi sürüm değildir.

Bu arada, özellikle yaygın olmayan bir teknoloji kullanıyorsanız, işlevselliğin tamamen işletim sisteminde eksik olduğunu bile görebilirsiniz.

Çözüm, en son sürücü sürümlerinin izlendiği ve ardından otomatik olarak yüklendiği bir hizmete bağlı özel bir sürücü güncelleme uygulamasıdır.

Bu ürünlerin çoğu sürücüleri, daha kolay dağıtım için bir USB anahtarına veya merkezi sunucuya yerleştirilebilen kurulum paketlerinde de bir araya getirir.

Sisteminizi mümkün olan en iyi durumda tutmak için önerdiğimiz birkaç sürücü güncelleme çözümü.

AVG Sürücü Güncelleyici

İnsanların güvendiği bir isimden güncelleme yapan sürücüler indir

2021'in en iyi sürücü güncelleme yazılımı 1

AVG çok popüler bir anti-virüs paketi yapar ve yalnızca PC için bir sürücü yönetim aracı olan AVG Driver Updater sunar .

Adından da anlaşılacağı gibi, bu araç sistemi tarar ve en iyi tarihlerini geçmiş sürücüleri tanımlar ve bunları en son sürümlerle değiştirir.

En son resmi sürücüleri almak için 100’den fazla donanım üreticisini denetler ve ayrıca herhangi bir nedenle yeniden yüklenmeleri gerektiğinde sistemdeki çalışan sürücülerin anlık görüntüsünü alır.

AVG, güvenilir kod oluşturma konusunda iyi bir üne sahiptir ve bu yardımcı program, bilgisayarın en iyi performansını sürdürmesi için arka planda yorulmadan çalışır. Bunun bir bedeli vardır, AVG Driver Updater bu listedeki daha pahalı seçeneklerden biridir.

AVG, sisteminizi taramak ve güncelleme gerektiren sürücüleri bildirmek için indirip yüklemek üzere bir deneme sürümü sağlar. Ancak deneme, bir satın alma olmadan onları güncellemeyecektir.

Driverfix

Güçlü bir sürücü düzeltme uygulaması indir

2021'in en iyi sürücü güncelleme yazılımı 2

Driverfix’in net bir amacı vardır: Neredeyse her yaştaki bir bilgisayardaki tüm güncel olmayan sürücüleri bulmak ve güncellemek için tasarlanmıştır.

Hızlı ve verimli bir şekilde tarar ve 18 milyondan fazla sürücünün bulunduğu bir veritabanını korur. Bir sürücü sorunu bulunduğunda, indirme işleminin nasıl ilerlediğini görebilirsiniz. Herhangi bir sürücüyü güncellemeden önce, uygulama standart bir Zip arşivi olarak bir yedekleme gerçekleştirir, daha sonra işler ters giderse veya güvenli saklama için saklanırsa erişebilirsiniz. Bir programlayıcı, en uygun zamanlarda tarama yapabileceğiniz ve sizin için uygun olduğunda yedekleme yapabileceğiniz anlamına gelir.

Karanlık mod arayüzü modaya uygun ve havalı ve mevcut özellikler net ve anlaşılır. 1, 3 veya 10 bilgisayara yükleme seçenekleriyle fiyatlandırma da iyidir.

Bu uygulama herhangi bir eklenti özelliği, virüs koruması, VPN veya gerçekten istemediğiniz veya ihtiyaç duymadığınız diğer güvenlik özellikleriyle uğraşmaz. Bunu öneriyoruz çünkü Driverfix yalnızca tek bir amaca yöneliktir ve sorunları karmaşıklaştırmaz.

Driver Reviver

Driver Reviver ile MacGyver olun indir

2021'in en iyi sürücü güncelleme yazılımı 3

Driver Reviver , 2014 yılından beri Corel’in bir yan kuruluşu olan ReviverSoft tarafından sunulan bir sürücü bakım aracıdır. Hem PC hem de Apple Mac için çok çeşitli Reviver markalı yazılım ürünleri üretiyor, ancak bu yalnızca PC için.

Yapmayı amaçladığı şey, sistemdeki sürücüleri aynı anda tutmak ve sistemin yanlışlıkla bozuk veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış sürücüleri yüklemesini önlemektir. Sevdiğimiz bir özellik, sürücüleri yüklemeden önce bir geri yükleme noktası oluşturmasıydı. Yeni sürücülerin bir soruna neden olması durumunda sistemin daha kolay geri yüklenmesini sağlamak.

Ayrıca, Windows başladığında otomatik olarak tarama yapmak için kullanışlı bir seçeneğe sahiptir ve siz bilgisayarda çalışmaya başlamadan önce sürücülerin güncellenmesine izin verir.

ReviverSoft, sürücü veritabanının 10 milyondan fazla dosya içerdiğini iddia ediyor. Bununla birlikte, bunun birçok sürücünün tüm sürümlerini içerdiğini varsayıyoruz çünkü Windows için çok fazla donanım aygıtı olduğunu düşünmüyoruz.

Kesin gerçek ne olursa olsun, sürücü veritabanı çok kapsamlıdır. Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fransızca, Fince, Almanca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça, İspanyolca, İsveççe, Türkçe ve Geleneksel Çince’yi içeren dil desteği de öyle.

Driver Genius 20 Platinum

Güncellenirken süpürürken temizler indir

2021'in en iyi sürücü güncelleme yazılımı 4

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bu Avanquest Software tarafından Driver Genius’un yirminci sürümüdür .

Avanquest’in sunduğu şey, bilgisayarınızda doğru sürücülerin bulunduğundan emin olmak için bir milyondan fazla donanım sürücüsünü izleyen bilgisayardaki sürücü güncellemelerini yöneten küçük ama etkili bir araçtır.

Bu çözüm pratik olarak ateşle ve unut olduğundan, kullanıcı müdahalesi seviyesi çok düşüktür. Uygulama yüklendikten sonra, yüklenen sürücüleri tarar ve bunları bir sürücü sürüm belirleme veritabanıyla eşleştirir ve ardından en son olanları indirip yükler.

Bu faaliyetler zamanlandığında kullanıcı tarafından kontrol edilebilir, böylece siz sistemi kullanırken yeniden başlatma başlatmanın tipik Windows tahrişini tekrarlamaz. Ve yeni sürücü sürümlerini size bildirir.

Bunu öne çıkaran şey, tüm sürücüleri sizin için çalıştırılabilir bir dosyada bir araya getirmesidir, bir sistemin yeniden kurulmasını önemli ölçüde hızlandıran bir tesis. Ayrıca eski sürücüleri de temizler, böylece Windows bunları yanlışlıkla yeniden yükleyemez.

Bu Platinum sürümünde, bir sistemi daha yüksek performans için ayarlayan bir sistem güçlendirici ve SSD’leri optimize eden başka bir araç da dahil olmak üzere birkaç ekstra bulunuyor.

Driver Booster

Ucuz sürücü yönetimi indir

2021'in en iyi sürücü güncelleme yazılımı 5

IObit, kadrosunda Driver Booster içeren çeşitli geliştirme ve optimizasyon ürünleri yaratan bir yazılım evidir .

Driver Booster bir sürücü bakım aracıdır ve sürücülerini resmi üreticilerin web sitelerinden alır. Bunları bilgisayarınıza aktarmadan önce, IOBit sağlam olduklarını ve Microsoft WHQL testlerini geçtiklerini test eder.

Halen eski sürümleri kullanıyorsanız, mevcut sürüm Windows 10,8.1,8,7, Vista ve XP’yi desteklemektedir.

Bu ürünün sürücü destek uygulamalarında normdan saptığı nokta, ücretsiz sürümün sürücüleri güncelleyeceği, ancak günde yalnızca iki kez olmasıdır. Ücretli ‘Pro’ sürümünün kullanım sınırı yoktur, daha fazla sürücü vardır ve yeni sürücüleri yüklemeden önce bir yedekleme başlatır, ancak ücretsiz sürümün birçok yararlı özelliği vardır.

Her ikisinde de özellikle takdir ettiğimiz bir özellik, uygulamalar tam ekran modundayken sizi kesintiye uğratmayacağı sessiz bir moda sahip olmasıdır. Keşke Microsoft müşterileri hakkında bu kadar düşünceli olsaydı.

Driver Boost’un ücretsiz sürümü sürücüleri mutlu bir şekilde indirir ve yükler, ancak reklamlardan kaçınır ve Driver Boost Pro ile bazı ek özellikler için ödeme yapabilirsiniz. Ve bu lisans sizi bir yıl boyunca üç bilgisayarda kapsıyor!

DriverFinder

Sürücü sorunları için tek durak noktası indir

2021'in en iyi sürücü güncelleme yazılımı 6

DriverFinder , Windows sisteminizi tarayan ve eksik olan veya güncellenmesi gereken sürücüleri belirleyen temel bir araçtır. Ve en son sürümleri bulabilir ve bunları yükleyebilir.

Kaynak sağladığı sürücülerin çoğu doğrudan donanım üreticilerinden gelir, bu nedenle genellikle isteyeceğiniz sürücülerdir. Ayrıca, şu anda kullanılmakta olan tüm sürücüleri de yedekleyebilir; bu, bir sistemi hemen yeniden yüklemesi gerekenler için idealdir.

Ancak, bu çözümün belirtilmesi gereken birkaç zayıf yönü var. Tümünü yükleme seçeneği yoktur, yani sistemin yirmi güncellemeye ihtiyacı olduğunu keşfederseniz, her birini çözmek için yirmi kez tıklayacaksınız.

Bu sorun başlangıçta yalnızca bir sorundur, çünkü birkaç kez çalıştırdığınızda, muhtemelen her taramada güncellenmesi gereken bir veya iki sürücü bulacaktır. Ayrıca, taramaları otomatik olarak çalıştırmak için bir zamanlayıcı içermez, ancak Windows başladığında otomatik olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

DriverFinder, daha fazla bilgisayarı korumak için fazladan ödeme seçeneği ile 1 PC lisansı da dahil olmak üzere birkaç ödeme sistemine sahiptir. Kaydolma, otomatik yineleme veya otomatik faturalandırma sözüyle birlikte gelir.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz