Salı, Eylül 28, 2021

2021 Yılının En İyi 9 Multivitamini

- Advertisement -

Multivitamin takviyesi, genellikle çeşitli vitaminler, mineraller ve diğer çeşitli diyet bileşenleri ile tek kullanımlık bir diyet takviyesi olması amaçlanan ticari bir preparattır. En iyi vitamin ilaçları 2021 bu takviyeler, özellikle vejetaryen veya vegan diyetleri takip edenler olmak üzere her yaştan insan için çok yararlı olabilir. Bununla birlikte, yaşlılar, kadınlar, çocuklar veya kanser veya kalp hastalığı gibi belirli tıbbi durumları olanlar için özel olarak üretilen bazı Erkekler için en iyi Multivitamin türleri de vardır. Bu tür preparatlar ayrıca normal multivitamin türlerinden daha güçlü olabilir ve hatta genellikle sıradan multivitaminlerde bulunmayan ekstra vitaminler ve mineraller içerebilir. Bu tür preparatlar, mevcut bazı reçete ilaçlarından daha güçlü olabilir.

En iyi multivitamin hangisi A, C, D, E ve K vitaminlerini içerir. Bununla birlikte, halsizlik ve yorgunluk için vitamin hapları bazıları bu vitaminlere ekstra faydalar sağlayabilecek ilave bileşenler de içerir. Örneğin, sağlıklı bir bağışıklık sisteminin korunması için önemli olan ek mineraller sağlamak için bazı preparatlara kolloidal gümüş ve kolloidal altın eklenebilir. Diğer multivitamin türleri, demirin vücuda emilimini artırmaya hizmet eden alüminyum hidroksiklorür ve alüminyum karbonat gibi kolloidal bileşikler içerebilir.

Multivitamin‘inizden en iyi şekilde yararlanmak için, en iyi multivitamin ekşi kayıtlı bir diyetisyene veya doktorunuza danışmak en iyisidir. Diyetisyeniniz yaşınıza, cinsiyetinize, sağlık durumunuza ve beslenme alışkanlıklarınıza bağlı olarak almanız gereken uygun multivitamin takviyeleri hakkında bilgi sağlayabilir. Kayıtlı diyetisyen, eczanelerde yaygın olarak bulunan çeşitli multivitaminler arasından seçim yapmanıza da yardımcı olabilir. Ürünlerinde bulunan çeşitli besinler hakkında detaylı bilgi almak için farklı üreticilerin ve distribütörlerin web sitelerini de ziyaret edebilirsiniz.

Bütün kadınlar için en iyi multivitamin markası gıdaların takviye bazlı meslektaşlarından daha iyi vitamin ve besin kaynakları olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle, tüm yiyecekler multivitaminlerin birincil kaynağı olarak tavsiye edilir. Yeni bir çalışma, havuçtan beta karoten içeren bir multivitamin‘in yaşlı yetişkinlerde görme yeteneğini artırmada A vitamini içeren bir haptan daha etkili olduğunu buldu. Çalışma, havuçlardan elde edilen beta karotenin vücut tarafından daha hızlı emdiğini ve bunun da daha hızlı görme iyileşmesine yol açtığını buldu.

Klinik çalışmalar, antioksidanlar ve L-karnitin içeren bir multivitamin‘in kan basıncını düşürmede, kalp krizi ve felç olasılığını azaltmada faydalı olduğunu göstermiştir.  Multivitamin takviyesi herhangi bir sağlıklı diyetin önemli bir parçasıdır. Ancak, Kadınlar için en iyi multivitamin Kadınlar Kulübü çok fazla iyi şey kötü bir şey olabilir. Herhangi bir şeyin çok fazlası kötüdür, bu nedenle önerilen günlük multivitamin dozunun daha fazlasını almanın iyi bir fikir olabileceğini düşünüyorsanız, doktorunuzla bu konuda konuşun. En iyi multivitamin 2021 hakkında bazı iyi sesli tavsiyeler sunsalar da, bir takviyenin sizin için doğru olup olmadığını öğrenmenin en iyi yolu kendiniz denemektir.

Yukarıdaki multivitaminlerin faydalarının sadece küçük bir örneklemesidir. Çeşitli koşullar için etkili oldukları ve her yaştan insanın sağlığını iyileştirdikleri kanıtlanmıştır. Multivitaminler artık tablet formunda, toz formunda, sıvı formda, çeşitli tatlarda ve çeşitli boyutlarda ve renklendirmelerde mevcuttur. Vitamin ve minerallere ek olarak, takviyeler vücuda iyi gelen ve kanser, kalp hastalığı ve kolesterol de dahil olmak üzere çeşitli hastalık ve bozukluklarla savaşmaya yardımcı olan diğer antioksidanları içerir. Multivitaminler, insanların genel vücut sağlığı için gerekli olan optimal günlük besin alımını elde etmelerine ve sürdürmelerine yardımcı olur. Doğru multivitamin seçerek, çeşitli rahatsızlıkları önleyebilir ve yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Pharmaton Günlük Multivitamin

2021 Yılının En İyi 9 Multivitamini 1

Geriatric Pharmaton, yetişkinler için benzersiz bir vitamin, mineral ve eser element karışımını ve standartlaştırılmış Ginseng G115 özütü içeren bir ürün serisidir. Ana hedef göstergeler şunlardır: bitkinlik, yorgunluk, konsantrasyonun azalması ve zihinsel uyanıklık. Çok sayıda klinik çalışma, düzenli olarak Geriatric Pharmaton alımının zihinsel ve fiziksel performans üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir. Önerilen günlük doz, yemekle birlikte, tercihen kahvaltıda alınan bir kapsüldür.

 • Yeni Paket + Aynı Formül + İsviçre Kalitesi
 • Multivitaminler + Mineraller + Ginseng Ekstresi G115 ve Lesitin
 • Yaşlılık Zayıflıklarının Profilaksisi İçin Klinik Olarak Kanıtlanmış
 • Gecikmiş İyileşme İçin Klinik Olarak Kanıtlanmış
 • Tercihen kahvaltıda yemekle birlikte alınan günlük 1 kapsül (1 Aylık Pakette)

Belirteçler
Bitkinlik, halsizlik hissi, içsel ve zihinsel uyanıklığı azaltan durumlar için. Beslenme yetersizliği, örneğin yaşlılarda veya beslenme tercihine bağlı olarak, iştahsızlık, iştahsızlık ve cerrahi ve nekahat dahil olmak üzere akut veya kronik hastalıklara bağlı güçsüzlük.

Malzemeler
Standartlaştırılmış G115 ginseng ekstresi% 4’e ayarlanmış, ginsenosides 40 mg, vit A 2,667 IU, vit B1 1,4 mg, vit B2 1,6 mg, vit B6 2 mg, vit B12 1 mcg, vit C 60 mg, vit D3 200 IU, vit E 10 mg, nikotinamid 18 mg, Fe 10 mg, Ca 100 mg, bakır 2 mg, manganez 2.5 mg, Mg 10 mg, Zn 1 mg, folik asit 0.1 mg, biotin 150 mcg, selenyum 50 mcg, lesitin 100 mg

Talimatlar
Tercihen kahvaltıda yemekle birlikte alınan günlük 1 kapsül

Yasal Sorumluluk Reddi
Diyet takviyeleri ile ilgili beyanlar FDA tarafından değerlendirilmemiştir ve herhangi bir hastalığı veya sağlık durumunu teşhis etme, tedavi etme, iyileştirme veya önleme amacı taşımaz.

MegaFood One Günlük Multivitamin

2021 Yılının En İyi 9 Multivitamini 2

MegaFood One Daily, erkekler ve kadınlar için gerçek gıda içeriklerinden elde edilen yüksek kaliteli bir multivitamindir. Günde bir kez özel vitamin ve mineral takviyesi, enerji desteği için B vitaminleri, bağışıklık fonksiyonunu desteklemek için C ve E vitaminleri ve sağlıklı kemiklerin korunmasına yardımcı olmak için 10 mikrogram D vitamini ile formüle edilmiştir.

Ürün çok yönlüdür ve her yaştan erkek veya kadın tarafından kullanılabilir, ancak 55 yaşın üzerindekiler ve hamile kadınlar için uygun olmayabilir. Günün her saatinde alınabilir ve aç karnına alınacak kadar naziktir.

MegaFood, gerçek gıda bileşenlerine olan bağlılığı ve kaliteye olan tutkusuyla bilinir. Ek 125’ten fazla herbisit ve böcek ilacı için test edilmiştir ve glüten, süt ürünleri ve soya içermez. Ayrıca GDO Olmayan Proje Onaylı, Sertifikalı Glifosat Kalıntısı İçermeyen ve Sertifikalı Koşer’dir.

Artıları

 • B, C, D ve E vitaminleri sağlar
 • Erkekler ve kadınlar için
 • Her zaman ve yemeksiz alınabilir

Eksileri

 • 55+ veya hamile kadınlar için uygun değil

Nature Made Complete Multivitamin

2021 Yılının En İyi 9 Multivitamini 3

Nature Made Complete Multivitamin, farklı yaş gruplarındaki erkekler ve kadınlar arasında favori ve diyetlerini desteklemek isteyen herkes için uygun fiyatlı bir seçenektir. Günde bir kez alınan her tablet, isteğe bağlı kemik sağlığını ve kan sağlığı için demiri desteklemek için D3 vitamini de dahil olmak üzere 23 temel besin sağlar .

Nature Made, uygun fiyata yüksek kaliteli takviyeler oluşturmaya kendini adamıştır. Glutensiz takviye, maya, ilave renkler, koruyucular ve yapay tatlar içermez. Ayrıca USP Onaylıdır , yani üretim ve ürün kalitesi için katı standartları karşılar. Güvenilir bir kaynaktan ucuz bir multivitamin arıyorsanız, Nature Made sağlam bir seçimdir.
Migros’ta satın alın

Artıları

 • Uygun fiyatlı
 • Erkekler ve kadınlar için
 • 23 temel besin sağlar
 • USP Onaylı

Eksileri

 • Aç karnına alınamaz

Rainbow Light Erkek Bir Multivitamin Tabletleri

2021 Yılının En İyi 9 Multivitamini 4

Her Rainbow Light Erkek Bir Multivitamin, erkeklerin A, D, E, çinko ve selenyum ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacaktır. Bitki kaynaklarından elde edilen bu vitaminler, erkekler için güçlü bir multivitamin seçeneğidir. Probiyotiklerin yanı sıra klorella ve spirulina gibi süper yiyecekler sağlarlar.

Tam bir B kompleksi , sağlıklı bir stres tepkisini desteklemeye ve eksiklikleri olanlarda enerjiyi artırmaya da yardımcı olabilir. Bu vitaminler ayrıca, bazı çalışmaların daha düşük kanser ve kalp hastalığı riski ile ilişkilendirdiği likopen gibi bileşenler içerir. 2 Ayrıca yapay renkler, katkı maddeleri ve tatlandırıcıların yanı sıra buğday, süt ürünleri ve glüten içermezler.

Artıları

 • A, D, E vitaminleri ve daha fazlasını sağlar
 • Glüten, buğday, süt ürünleri ve glütensiz
 • Kalp hastalığını düşürmekle ilişkili bileşenleri içerir

Eksileri

 • Vegan değil

New Cheapter Kadının Bir Günlük Multivitamin

2021 Yılının En İyi 9 Multivitamini 5

New Cheapter GDO’suz, sertifikalı organik multivitamin, kalsiyum ve D3 vitamini dahil olmak üzere kadınlar için temel besinleri içerir. Vitaminler, daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen sentetik (laboratuvar yapımı) besinlerden daha iyi emildiği düşünülen bütün gıda bileşenlerinden yapılır. 3 Bütün gıda, fermente edilmiş bileşenler, mide için kolay olan oldukça emilebilir bir formda yararlı bakteri ve besin maddeleri sağlar.

Vitamin fermente soya içerdiğinden soya alerjisi olanlar için uygun değildir. Bununla birlikte, vitamin NSF tarafından glütensiz olarak onaylanmıştır , yüzde 100 vejetaryendir ve yapay renkler veya tatlar içermez. Karışım ayrıca, optimum genel sağlığı desteklemek için zencefil, zerdeçal ve papatya gibi süper gıda anti-enflamatuar bileşenler içerir.

Dinamik multi, kadınların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için iffetli ağaç, kırmızı yonca ve ahududu yaprağını içeren benzersiz bir “hormon destek” karışımı sunar. Ulusal Sağlık Ulusal Tamamlayıcı ve Bütünleştirici Sağlık Merkezi‘ne göre, bazı çalışmalar bu bileşenlerin hormonal faydaları olabileceğini öne sürerken, herhangi bir özel durum için etkinliği destekleyen çok fazla güçlü araştırma yoktur.

Artıları

 • Bütün gıda bileşenlerinden yapılmıştır
 • Glütensiz
 • Antiinflamatuar bileşenler içerir

Eksileri

 • Soya alerjisi olanlar için uygun değildir

Centrum Silver Multivitamin

2021 Yılının En İyi 9 Multivitamini 6

50 yaşın üzerindeyseniz, Centrum Silver Multivitamin, o yaş grubundaki erkekler ve kadınlar için bazı özel sağlık ihtiyaçlarını ve endişelerini gideren uygun fiyatlı, eksiksiz bir multivitamindir. Kalp, beyin ve göz sağlığını desteklemeye yardımcı olacak besinler ile formüle edilmiştir.

Kadın versiyonu, kalsiyum ve D vitamini de dahil olmak üzere kemik gücünü desteklemek için besin maddelerine odaklanmaktadır.Erkek formülü, magnezyum ve D vitamini dahil olmak üzere kas sağlığını geliştirmek için özel bileşenlere sahiptir. hayvansal gıdalarda bulunan doğal olarak oluşan B12‘yi verimli bir şekilde emer. 5

Centrum Silver, GDO içermez ve glütensizdir. Tabletler, multiyi yutmayı kolaylaştıran pürüzsüz bir kaplamaya sahiptir. Sakızları tercih ediyorsanız, Centrum Erkek ve Kadınları 50+ Çoklu Sakız yapar; ancak bu tabletler, erkekler ve kadınlar için uygun bir çoklu paket içinde gelir. Her bir şişe günde bir kez 100 tablet ile birlikte gelir, böylece üç aydan fazla tedarike sahip olursunuz.

Artıları

 • Kalp, beyin ve göz sağlığını desteklemeye yardımcı olur
 • Erkekler ve kadınlar için
 • Glütensiz
 • Sakızlı formda mevcuttur

Eksileri

 • Aç karnına alınamaz

Garden of Life Vitamin Aile için

2021 Yılının En İyi 9 Multivitamini 7

Yetişkinler, gençler ve 6 yaş ve üstü çocuklar için üretilmiş olan Garden of Life Vitamin Kodu Ailesi Multivitamin herkesin paylaşması için yapılmıştır. Vejetaryen, glütensiz ve kaşer takviyesi, organik olarak yetiştirilmiş 23 meyve ve sebzenin tabanı dahil olmak üzere çiğ, bütün gıdalardan yapılır. Garden of Life, yetişkinlerin ve 6 yaşın üzerindeki çocukların toplam dört kapsül olmak üzere günde iki kez iki kapsül almalarını önerir.

Her porsiyon, A, C, D, E, K, B6 ve B12 vitaminleri dahil olmak üzere çok çeşitli temel besin maddelerinin önerilen günlük değerinin yüzde 100 veya daha fazlasını sağlar. Ek ayrıca CoQ10 ve likopen ile ham probiyotikler ve enzimlerin bir karışımını içerir. Başka bir avantaj: yapay tatlar, tatlandırıcılar, renkler ve katkı maddeleri içermezler.

Hem çocuklar hem de ebeveynler için tasarlanan bu multivitamin, her aile üyesi için birden fazla takviye satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır ve bu, zamandan, paradan ve enerjiden tasarruf etmek için harikadır.

Artıları

 • Vejetaryen
 • Glütensiz
 • Bütün gıda bileşenlerinden yapılmıştır
 • A, C, D ve daha fazlasını sağlar

Eksileri

 • Yutması zor olabilir

SmartyPants Yetişkin Multivitamin Sakızlı

2021 Yılının En İyi 9 Multivitamini 8

Çok işlevli SmartyPants Yetişkin Formülü sakızları, D3, K, B12 ve E vitaminleri gibi çok çeşitli temel besin maddeleri sağlar. Bilime dayalı beslenmeye odaklandıkları bilinen SmartyPants, çeşitli potansiyel sağlık yararları sunmak ve ortak noktaları ele almak için özellikle bileşenleri kullanır. ortalama yetişkin diyetindeki besin boşlukları. SmartyPants, tipik vitamin ve minerallerin yanı sıra EPA ve DHA içerir. 2012’de yayınlanan araştırma, EPA ve DHA‘nın sağlıklı yaşlanmayı teşvik ettiğini ve iyileştirilmiş kalp ve beyin sağlığı ile ilişkili olduğunu göstermektedir.

Altı sakızlı her porsiyon 35 kalori ve 10 gram toplam karbonhidrat içerir. Süper temiz sakızlar yüksek fruktozlu mısır şurubu, suni tatlandırıcılar, suni tatlar ve GDO‘lar içermezken, şeker ve karbonhidrat alımını izleyenler için en iyisi olmayabilir. Ancak soya, buğday, yumurta, yer fıstığı ve süt ürünleri içermedikleri için alerji dostudurlar.

Artıları

 • D3, K, B12 ve E vitaminleri sağlar
 • Alerji dostu
 • Kalp ve beyin sağlığı için bileşenler içerir

Eksileri

 • Yüksek şeker ve karbonhidrat

SmartyPants Çocuk Formülü Günlük Sakızlı Multivitamin

2021 Yılının En İyi 9 Multivitamini 9

Ebeveynler arasında kaliteleri ve besinleri açısından en iyi tercih olan SmartyPants Kids Complete sakızlı vitaminler, harika tadı için çocuklar (4+ yaş) tarafından da sevilir. Sakızların üç çeşidi vardır – limon, portakal ve çilekli muz – ve tadı harika. D3 vitamini, B12 vitamini ve folat dahil olmak üzere 15 temel besin maddesi ile doludur.

Aynı zamanda DHA formunda omega-3 balık yağı içerirler, bu araştırmalar çocukların beyni ve bilişsel gelişimi için yararlı olabileceğini öne sürüyor. 8 Porsiyon büyüklüğü 4 sakızla, vitaminler ve balık yağı miktarları yayılır, böylece tadı balık veya vitamin gibi olmaz.

SmartyPants GDO içermez ve sentetik renkler ve yapay tatlar ve koruyucular içermez. Şeker içerse de, sakızlar yapay tatlandırıcılar ve yüksek fruktozlu mısır şurubu içermez. Süt, yumurta, kabuklu deniz ürünleri, soya, yer fıstığı, buğday, balık ve ağaç kuruyemişleri gibi ilk sekiz alerjen içermedikleri için gıda alerjisi olan çocuklar için de harikadır.

Artıları

 • Çeşitli tatlarda mevcuttur
 • D3 ve B12 vitaminleri sağlar
 • Beyin sağlığı için bileşenler içerir
 • Alerji dostu

Eksileri

 • Vegan değil

Bir Multivitamin’de Ne Aranmalı

Amacı:
Multivitaminler, her biri kendi odağına sahip çeşitli formüllerle gelir. Birini seçmeden önce yaşınızı, tüm sağlık sorunlarınızı ve diyetinizi göz önünde bulundurun. Unutmayın, herhangi bir takviye almadan önce sağlık uzmanınıza danışmanız her zaman iyi bir fikirdir.

Form:
Multivitaminler, tabletler, kapsüller ve sakızlar dahil olmak üzere çok çeşitli formlarda gelir. Hapları yutmakta güçlük çekiyorsanız, sakızlı vitaminler veya minik tabletler harika alternatiflerdir.

Diğer Malzemeler:
Temellerin ötesinde, bazı vitaminler ayrıca şeker, yapay tatlar ve renkler ve diğer bileşenleri içerir. Temiz bir vitamin sizin için önemliyse, birçok seçenek organiktir ve yapay maddeler içermez. Takviyenin aldığınız herhangi bir ilaca müdahale etmemesini sağlamak için her zaman şifalı bitkiler gibi ek bileşenlere bakın. Aldığınız tüm takviyeler hakkında sağlık uzmanınızla konuşmak ve onlarla birlikte malzemeleri gözden geçirmek en iyi uygulamadır. En önemli şey, vitamininizde tam olarak ne olduğunu bilmektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Multivitaminler işe yarıyor mu?
Bu sorunun kısa cevabı evet; ancak herkes farklıdır ve besin ihtiyaçları kişiden kişiye değişir. Bir multivitamin almak, besin alımını artırır ve insanların bu ihtiyaçları tek başına gıdalardan karşılayamadıklarında önerilen vitamin ve mineral alımını karşılamalarına yardımcı olur.

Multivitaminler için belirlenmiş bir standart yoktur: bazı ürünler hamile kadınlara, diğerleri ise belirli yaştaki yetişkinlere yöneliktir. Çeşitli bir diyete sahip ortalama sağlıklı bir birey için, gerektiğinde, örneğin seyahat sırasında, bulutlu kış aylarında veya stres dönemlerinde bir multivitamin kullanmak mantıklı olabilir. Bununla birlikte, üreme çağındaki kadınlar, yaşlı bireyler veya veganlar ve vejeteryanlar için günlük bir multivitamin almak, günlük besin ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak için en iyisi olabilir. Sizin için işe yarayan bir multivitaminin olup olmadığı, ürüne ve onu alırken uyum düzeyine bağlıdır. 9

Bir multivitamin almak için en uygun zaman ne zaman?

Multivitamininizi yemekle birlikte almak birkaç nedenden dolayı idealdir. Birincisi, bazı vitaminlerin – özellikle A, E, D ve K vitaminlerinin – en iyi şekilde emilebilmesi için yağ ile alınması gerektiğidir. İkincisi, yiyecekle birlikte bir multivitamin almak, mide rahatsızlığını veya mide bulantısını azaltabilir. Üçüncü bir neden, bir yemeğin yanında bir multivitamin eklemenin uyumu artırmaya yardımcı olabilmesidir. Günün en iyi zamanına kesin cevap verecek yeterli araştırma yoktur, ancak sabahları kahvaltı ile multivitamin alırken birçok kişi başarılı olur.

Etkili olması için her gün bir multivitamin almam gerekir mi?

Besin ihtiyaçları kişiden kişiye değişir ve günlük olarak bir multivitamin almanız gerekip gerekmediği, ihtiyaçlarınıza, hedeflerinize ve diyetinize bağlıdır. Teşhis edilmiş bir eksikliğiniz varsa, besin seviyelerini oluşturmak için multivitamininizi her gün almanız gerekebilir. B12 Vitamini, D Vitamini, Folik Asit, Kalsiyum ve Demir gibi besinlerin, yetersiz olduğu teşhis edilirse optimum seviyelere ulaşması daha uzun sürebilir ve günlük bakım gerekli olabilir.

Uzmanlar Ne Diyor?

“Hepimiz her gün çeşitli meyve ve sebzeleri yemek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, ancak bazen durum her zaman böyle değildir. Multivitaminler, diyetinizde eksik olabileceğiniz temel vitamin ve minerallerin beslenme boşluğunu doldurmanıza yardımcı olabilir. gerçek gıdalardan formüle edilmiş ve besinleri daha sindirilebilir hale getiren bir vitamin seçmek. “

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz