Pazar, Mayıs 9, 2021

En iyi kripto para birimleri *2021

- Advertisement -

Geleceğe yatırım yapmak için en iyi olanları ararken aralarından seçim yapabileceğiniz birçok Hangi kripto para alınmalı, ancak en iyi seçeneklerden bazıları en fazla gizlilik ve en az işlem maliyeti sunanlar olacaktır. Şu anda, Türkiye kripto para birimi yatırım yapmak için en iyi kriptosporksiyonlardan bazıları Bitcoin, Ethereum, Monero, Zcash ve PIVX‘tir. Her biri harika bir seçim olsa da, çeşitli şekillerde birbirlerinden çok farklıdırlar. Örneğin, Monero‘nun neredeyse hiçbir işlem maliyeti yoktur, bu da böyle üst düzey bir yatırım bir yana, herhangi bir para birimindeki bir yatırım için büyük bir satış noktasıdır. Öte yandan,2021 kripto para tahminleri Zcash tüccarlarla harika çalışıyor ve web’de kullanımı oldukça kolay, bu da onu şu anda bir yatırım için mükemmel bir aday haline getiriyor.

Güvenilir kripto para Siteleri, gelecekte tüm popüler para birimlerinin rekabete sahip olacağı bir zaman gelecek. Şu anda, piyasa daha fazla para biriminin kar etmesi için çok küçük, bu da En iyi kripto para uygulaması Zcash ve Monero‘nun şu anda bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri. Bu ikisine yatırım yapacaksanız, bunu en yüksek noktalarındayken yapmalısınız. Bu, onlardan en fazla kar elde etmenizi sağlayacaktır ve diğerlerinden önce değeri yükselecek para birimlerini seçerseniz, zaman içinde kesinlikle daha fazla para kazanacaksınız. Şimdi girmek istiyorsanız, şimdi ve o zaman arasında birçok iyi fırsat bulabilirsiniz. Aslında, önümüzdeki on yıla girerken daha az satılık para birimi olacak.

2021 hangi kripto para alınmalı, Uzun vadede yatırım yapmak için en iyi paraların hangileri olduğunu bilmek istiyorsanız, bilgi için birkaç harika kaynak vardır. Her birini kullanmanın en iyi yollarını ve genel Kripto para birimi ticaret stratejinize nasıl uyduklarını öğrenebilirsiniz. Yatırım yapmak için yeniyseniz ve bu tür işlerin nasıl çalıştığına dair genel bir anlayışa sahipseniz, kârı er ya da geç görmenize yardımcı olacak iyi bir ticaret stratejisini nasıl kuracağınızı kolayca öğrenebilirsiniz. Deneyimli bir yatırımcıysanız, iyi çalışan bir tane bulduğunuz için geliştirdiğiniz farklı bir Kripto para birimi ticaret stratejisini denemenin zamanı geldiğine karar verebilirsiniz.

2021’de en iyi kripto para birimleri

En iyi kripto para birimini seçmek, tamamen önceliklerinizi belirlemekle ilgilidir.

Bitcoin

En iyi kripto para birimleri *2021 1

Bitcoin (BTC), dünyanın ilk, en ünlü ve en değerli kripto para birimidir. İlk olarak 2008 yılında “Satoshi Nakamoto” takma adıyla bilinen bir kişi veya grup Bitcoin: Bir eşler arası elektronik nakit sistemi adlı bir whitepaper yayınladığında ortaya çıktı .

Bitcoin, bir ağın tüm üyelerine dağıtılan, değişmez ve zaman damgalı bir işlem defteri olan blok zinciri teknolojisinin ilk dikkate değer uygulamasıdır ve şu anda tüm kullanım durumlarına uygulanmıştır.

Bitcoin’i destekleyen blok zinciri, sahiplerinin bir banka veya ödeme sağlayıcısı gibi herhangi bir üçüncü taraf aracının müdahalesi olmadan para gönderip almasına olanak tanır.

Yazma sırasında Bitcoin, öfkeli bir boğa koşusundan (veya büyüme döneminden) sonra birim başına yaklaşık 60.000 $ değerinde oturuyor. Bununla birlikte, yatırımcılar 2017’de zor yoldan öğrendikçe, Bitcoin fiyatının değerinin de düştüğü ve milyarlarca dolar değer kaybettiği biliniyor.

Ether (Ethereum)

En iyi kripto para birimleri *2021 2

Ether (ETH), halk arasında “dünya bilgisayarı” olarak bilinen Ethereum ağının temelini oluşturan kripto para birimidir .

2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, Bitcoin’in halka açık blok zinciri modelini aldı ve bir dizi parametre karşılandığında otomatik olarak yürütülen otomatik anlaşmaları ( akıllı sözleşmeler olarak adlandırılır ) kodlama özelliğini ekledi .

Bu yeni blok zinciri ağı, ağın dağıtılmış doğasından yararlanan merkezi olmayan uygulamalar kavramını da tanıttı ve aynı zamanda çiçek açan DeFi ve NFT pazarlarının inşa edildiği temeldir.

Eter, tüm bu operasyonun üzerinde çalıştığı yakıttır, bu da derin bir potansiyel kullanım durumları havuzuna sahip olduğu anlamına gelir. Ethereum ekosistemine katılmak istiyorsanız, eter satın almak iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir.

Monero

En iyi kripto para birimleri *2021 3

Monero (XMR), işlemleri tamamen izlenemez hale getirmek için tasarlanmış bir kripto para birimidir ve gizliliği her şeyden önce önceliklendiren herkes için sağlam bir seçenek haline getirir.

Halka açık ve tamamen şeffaf blok zincirlerinin üzerinde yer alan Bitcoin ve Ether’in aksine Monero, gönderim ve alım adreslerinin yanı sıra işlem değerini gizlemek için kriptografi kullanır.

Web sitesindeki belgelere göre, Monero kendisini diğer madeni paralardan ayırmak için üç farklı gizlilik teknolojisi kullanıyor: halka imzalar, halka gizli işlemler ve gizli adresler.

Gerçekten bilmeniz gereken tek şey, ağın tasarım gereği özel olmasıdır, yani kazara izlenebilir bir işlem gerçekleştirmenin bir yolu yoktur.

Bununla birlikte, gizlilik merkezli mimarisinin bir sonucu olarak, Monero genellikle siber suç faaliyetleri ve karanlık web ile ilişkilendirilir. Örneğin birçok fidye yazılımı operatörü, bir istihbarat kurumunun “parayı takip etme” şansını en aza indirmek için her iki Monero’da da ödeme talep eder.

Litecoin

En iyi kripto para birimleri *2021 4

Bitcoin inkar edilemez bir şekilde en popüler kripto para birimi olsa da, ağa gelen trafik seviyesi ve inşa edilme biçiminin bir bedeli vardır: düşük işlem hızları.

Bitcoin blok zincirinin bir kopyasından oluşturulan Litecoin (LTC), işlem hacmi söz konusu olduğunda Bitcoin’i neredeyse dört kat geride bırakarak bu sorunu çözmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Her ikisi de mimari açıdan çok benzer, ancak Litecoin, belirli bir süre içinde ağdan çok daha fazla sayıda işlemin geçmesine izin vermek için oluşturulmuş tamamen farklı bir madencilik karma algoritması kullanıyor.

Tüccarlara ödeme yapma ve dünya genelinde mümkün olan en hızlı şekilde para gönderme becerisiyle ilgileniyorsanız, Litecoin sizin için kripto para birimi olabilir.

Tether

En iyi kripto para birimleri *2021 5

Tether (USDT), bu listedeki diğer kripto para birimlerinden farklıdır, çünkü aynı seviyelerde piyasa oynaklığına tabi değildir.

Bir şekilde stablecoin (özellikle, bir Fiat stablecoin teminat), Bariyer stabil varlık karşı saptanmış. Bu durumda, dolaşımdaki her Tether birimi için yedekte duran bir ABD Doları vardır, bu da kripto para biriminin fiyatının fiat para biriminin tam fiyatını eşleştirdiği anlamına gelir.

Değerdeki bu tutarlılık, kullanıcıların Tether’i kullanarak işlem yapmalarına olanak tanır; para birimi kullanılarak yapılan satın alımların ertesi gün veya sonraki ay eşdeğer dolar değerine sahip olacağı bilgisine sahip içerik.

Dolaşımda başka pek çok kişi olmasına rağmen, Tether şu anda piyasadaki en büyük sabit kripto para biriminin yanı sıra piyasa değerine göre dünyanın en büyük beşinci kripto para birimidir.

Bununla birlikte, ihraççı ve Bahaman bankasının söylediklerine rağmen, dolaşımdaki Tether miktarının bankadaki dolarlarla tam olarak desteklenmediğine inananlar da var. Bu kanıtlanırsa, USDT’nin fiyatı uzun süre sabit kalmayacaktır.

Hangi Kripto para alınmalı 2021?

2021 yılının sonlarında ise, 5 kripto para birimi 2021 için iyi bir yatırım aracı olduğunun sinyallerini verdi. Bunları; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve Tether (USDT) olarak sıralayabiliriz.

En iyi Bitcoin borsası hangisi?

Coinbase, ABD’de bulunan en büyük ve en saygın Bitcoin platformudur. Güvenli yatırımcıların desteklediği ve milyonlarca kişinin kullandığı Coinbase, hem borsayı hem de cüzdanı bir arada sunar, ki bu da onu Bitcoin ile başlamak isteyenler için en kolay borsalardan biri yapar.

En iyi Coin hangisi 2021?

Ankete göre sırasıyla: Chainlink, Bitcoin, Ethereum, Ripple 2021 için en iyi yatırımlar olarak görülüyor

Hangi sanal paraya yatırım yapmalı?

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • LiteCoin (LTC)
 • Ripple (XRP)
 • Tether (USDT)

Bitcoin hangi bankalarda var?

 • İş Bankası
 • Akbank.
 • Garanti Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank.
 • Fibabanka.
 • Vakıfbank.
 • Yapı ve Kredi Bankası

Btcturk sitesi güvenilir mi?

Btcturk güvenilir mi diye soranlar için Btcturk’ün çok büyük bir işlem hacmi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Binance kadar işlem hacmi olma imkanı yoktur. Aynı şekilde Binance’de listelenen birçok coini Btcturk’te bulamazsınız. Fakat Btcturk güvenilirdir diyebiliriz.

Bitcoin de vergi var mı?

Gelir Vergisi Kanunu kapsamında Bitcoin alım satımı

GVK kapsamı itibariyle gerçek kişilerin elde ettikleri gelir olarak değerlendirilen kazanç ve iratlara ilişkin ödenmesi gereken gelir vergisini düzenlemektedir.

Btctürk kimin?

BtcTurk, 2013 yılında Türk lirası ile ilk Bitcoin alım satım işleminin gerçekleştirildiği Türkiye’nin Türk lirası tabanlı ilk kriptopara alım satım platformudur. 1 Temmuz 2013 tarihinde iş insanı Kerem Tibuk tarafından kurulmuş, 2018 yılında QNB Finansinvest CEO’su Özgür Güneri tarafından devralınmıştır.

Türkiye’de Bitcoin yasak mı?

Merkez Bankası’nın aldığı kararla ‘kripto para’ olarak bilinen Bitcoin gibi elektronik paralar Türkiye’de ödeme aracı olarak kullanılamayacak. … Kripto paraların alım – satımına ise yasak getirilmedi.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz