Cuma, Temmuz 30, 2021

En iyi kamera uygulamaları 2021

- Advertisement -

En iyi kamera uygulamaları, Hem Android hem de iPhone için En iyi fotoğraf çekme programları İPhone veya Android telefonunuz için en iyi kamera uygulamalarını mı arıyorsunuz? Her iki platform için de pek çok harika üçüncü taraf seçeneği mevcut olduğundan, telefonunuzun stok kamera uygulamasından yükseltme yapmanın en iyi yolunu bulmak zor olabilir – ancak neyse ki bu kılavuzdaki tüm zor işi sizin için yaptık.

En iyi selfie kamera uygulaması, Neden üçüncü taraf kamera uygulamasına geçmelisiniz? Şansınız, akıllı telefonunuzda zaten harika bir kamera donanımı var. Efektli fotoğraf çekme uygulamaları Orta ölçekli cihazlar bile, DSLR’lerin endişeli bakışlar arasında değiş tokuş yapmasını sağlamak için yeterli fotoğraf gücünü barındırır. Bu arada, amiral gemisi Android ve Apple telefonlar, bazı fotoğrafçıların geleneksel setten tamamen vazgeçmesine bile neden oldu.

iPhone için en iyi kamera uygulamaları Ancak donanım, bulmacanın yalnızca bir parçasıdır. Kameranızın en iyi bitlerine erişmek için harika uygulamalara ihtiyacınız var. Apple, şıklığı ve sadeliği ile gurur duymaktadır; sonuç olarak, birinci taraf Kamera uygulaması basittir ve daha fazlasını isteyeceksiniz. Neyse ki, App Store her beceri seviyesi ve kullanım durumu için kamera uygulamaları ile doludur. İPhone için en iyi kamera uygulaması için şu anda en iyi seçimimiz muhteşem Halide Mk II.

En iyi fotoğraf çekme uygulamaları iOS, Android daha zor bir teklif: Çok çeşitli donanımlar, geliştiricilerin uygulamalarını desteklemesini ve test etmesini zorlaştırıyor; ve Android kullanıcıları genellikle premium uygulamaları desteklemez. Ancak, yerleşik kamera uygulamanızın profesyonel düzeyde olduğunu ve özelliklerle dolu olduğunu görebilirsiniz; değilse, hala bulunabilecek güzellikler var – ve bunları ortaya çıkarmak için Google Play‘i araştırdık. Şu anda, Android için en iyi kamera uygulamasının Açık Kamera olduğunu düşünüyoruz.

Ücretsiz en iyi kamera uygulamaları, Bununla birlikte, bu çok yönlülerden biraz daha uzman bir şey arıyor olabilirsiniz. Öyleyse, ciddi bir şeye ihtiyacınız varsa veya sadece eğlence için bazı fotoğraflar çekerken süslü bir şeye ihtiyacınız olsun, En iyi video kamera uygulaması Android ve iPhone için en iyi kamera uygulamalarını seçtik.

En iyi kamera uygulamaları 2021

En iyi kamera uygulamaları 2021 1

Halide Mk II – Pro Kamera (iPhone)

Yıllık 11,99 $ / 11,99 £ / 19,49 AU $
İPhone için profesyonel düzeyde bir kamera uygulamasına mı ihtiyacınız var? Halide ile iddia tam da başlıkta. Bu da abartı değil – uygulama, iPhone kameranızdaki her güç damlasını sıkıştıran araçlarla doludur ve yine de arayüz dağınıklığı önlemeyi başarır ve bu nedenle yeni gelenleri korkutmamalıdır.

Halide ile etkileyici olan sadece kontrol miktarı değildir. Elbette, manuel odak ve pozlama ayarları, bir ekran histogramı, kılavuz ve seviye araçları elde edersiniz. Ancak uygulama, fotoğraflarınızı mükemmelleştirmenize yardımcı olmak için fazladan adımlar atıyor: daha keskin çekimler yapmak için odak büyüteci; odaklanma ve pozlama zirvesi; portre modunda canlı nabız benzeri derinlik verisi görünümü ve eski Apple cihazlarındaki nesneler ve evcil hayvanlar için portre modu.

Profesyonel odaklı fotoğrafçılar için, Anında RAW göze çarpan özellik olacaktır. Şirketin derin fotoğrafçılık bilgisini kullanarak, bir dokunuşla ham çekimler geliştirerek sizi hızlı bir şekilde harika görünen bir şeye götürür. İsterseniz, aynı anda DNG raw ve Smart HDR’ye çekim yapmak mümkündür. Kısacası, bu iPhone’daki en iyi kamera uygulamasıdır.

İPhone için Halide Mk II’yi indirin

En iyi kamera uygulamaları 2021 2

Obscura Kamera (iPhone / iPad)

4,99 $ / 4,99 £ / 7,99 AU $
Obscura Camera bir arayüzden daha fazlasıdır – ancak başlamak için iyi bir yerdir. Her şey, gerçek kamera donanımında bulunanları yansıtan kadranlar etrafında tasarlanmıştır. Bu dokunsal dokunuş eğlencelidir, dost canlısı, kullanışlı, profesyonel odaklı bir uygulama oluşturur.

Sörf tahtası boyutunda bir iPhone kullanırken bile, her şey tek bir parmakla kolayca erişilebilir olmalıdır. Odaklanma ve Pozlama düğmeleri deklanşörün yan tarafını sarar; biri dokunulduğunda, bir kadran hızlı bir şekilde ayarlamalar yapmanızı sağlar. Hikaye, ekran kılavuzları, beyaz dengesi ve bir zamanlayıcı (üç, beş veya 10 saniye) barındıran ana menü için benzer. Lensler ve format seçenekleri arasında geçiş yapmanız gerektiğinde sistem daha az etkilidir, ancak bu küçük bir rahatsızlıktır.

Bir başka hoş dokunuş, ana arayüzün arkasında saklanan yerleşik kitaplık araçlarıdır. Arayüzün tamamını aşağıya doğru sürükleyin, bir çırpıda seçin ve meta verilerini görüntüleyebilir ve çoğaltma, filtre uygulama ve paylaşım gibi eylemleri gerçekleştirebilirsiniz. O halde, bir profesyonel gibi çekim yapmanıza izin veren ancak aynı zamanda iyi hissettiren ve dokunmatik ekrana nadir bir fiziksellik hissi veren bir uygulama için en iyi notlar.

İPhone / iPad için Obscura Camera’yı indirin

En iyi kamera uygulamaları 2021 3

Open Camera (Android)

£ bedava
Açık Kamera bir yazılım sapmasıdır: çöp olmayan profesyonel odaklı bir kamera uygulaması. Aslında, kamera özelleştirmesini ve kontrolünü, cihazlarının yerel kamera uygulamasının kalitesinden (veya eksikliğinden) bağımsız olarak, herhangi bir Android cihaz sahibinin eline bırakarak son derece etkileyici.

Ana görünümdeki bir açılır menü, fotoğraflarınızı güçlendirmek için çeşitli güzelliklere hızlı erişim sağlar. Cihazınız Camera2 API’sini destekliyorsa, Open Camera’yı kullanmaya zorlayarak potansiyel olarak manuel odaklama, seri çekim modu ve ham çekim gibi bir dizi daha gelişmiş özelliğe erişmenizi sağlayabilirsiniz.

Uygulamanın arayüzü faydalıdır ve ince ayar yapmak için düzinelerce menüyü keşfederken ayarları bunaltabilir. Ancak işiniz bittiğinde ve çekime derinlemesine daldığınızda – en azından, genellikle birinci sınıf uygulamaların koruması olan odak yardımı araçları ve zebra şeritleriyle dolu bir ekrana bakarken – bunların hiçbiri önemli değil.

10 $ için, Açık Kamera bir pazarlık olacaktır. Ücretsiz olarak, yüklemesi gereken bir uygulama ve Android için en iyi kamera uygulaması – kurulumunu yapmak için zamanınız ve eğiliminiz olduğunu varsayarak.

Open Kamera’yı İndirin (Android)

En iyi kamera uygulamaları 2021 4

ProCam 8 (iPhone / iPad)

7,99 $ / 7,99 £ / 12,99 AU
ProCam 8‘de çok şey oluyor. Standart kamera modunda, kolayca anlaşılan manuel kontroller, bir zamanlayıcı ve titreme önleme vardır. Hızlı bir şekilde bir çıktı biçimi seçebilirsiniz. Odağı ayarlarken, bir büyüteç her şeyin doğru yerlerde keskin olmasını sağlamaya yardımcı olurken, sizi aşırı pozlama konusunda uyarmak için zebra şeritleri eklenebilir. Birçok seçenek nedeniyle ekran karmaşaya eğilimli olsa bile her şey hızlı ve erişilebilir.

Ama daha derine inebilirsin. Deklanşörün yanındaki oka dokunduğunuzda çok sayıda ek mod keşfedersiniz: zaman atlama; video; patlamak; yavaş deklanşör (hareket bulanıklığı, ışık izi ve düşük ışık için); Vesika; 3 BOYUTLU. Ayrıca, iPhone çağdaşlarına kıyasla yüzeyde kuru ve geleneksel görünebilecek bir uygulamaya pizazz ekleyen 17 yaratıcı lensi olan bir editör de var.

Gerçekten de, ProCam 8 en iyi şekilde basit ve çok yönlü olarak tanımlanır – Apple kendi Kamera uygulamasının profesyonel bir sürümünü yapmaya karar verirse elde edebileceğinize en yakın yaklaşım.

ProCam 8’i indirin (iPhone / iPad)

En iyi kamera uygulamaları 2021 5

ProCam X (Android)

Yukarıdaki benzer şekilde adlandırılan iPhone uygulamasıyla karıştırılmaması gereken, Android için ProCam X tamamen ayrı (ve daha basit) bir girişimdir. En iyi, daha az özellik, ancak daha fazla yakınlık ile Açık Kamera’ya birinci sınıf bir alternatif olarak düşünülür.

Uygulamanın sunduğu her şeye kolayca ulaşabilirsiniz. Manuel kontrol seçenekleri, deklanşörün üstüne oturur. Deklanşörün yanında fotoğraf modunu ayarlamak ve cihazınızın kameraları arasında geçiş yapmak için düğmeler bulunur. Ekranın diğer ucunda bir paylaş düğmesi, HDR geçişi, zamanlayıcı, flaş kontrolü ve ayarlar bulunur.

Ayarlar, can sıkıcı bir şekilde opak olabileceğinden, üzerinde çalışmaya değer. Şifreli simgelerden belirli seçeneklerin ne anlama geldiğini bulmanız gerekecek. Ancak sıralandıktan sonra, ProCam X’i Android kameranızı güçlendirmek için hızlı ve verimli bir uygulama bulacaksınız.

En azından muhtemelen yapacaksın. Test telefonlarımızla iyi çalıştı, ancak Google Play geri bildirimleri, bunun her Android akıllı telefonda geçerli olmadığını gösteriyor. Neyse ki, her zaman ücretsiz lite sürümünü deneyebilir ve cihazınızda nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

ProCam X’i İndirin (Android)

En iyi kamera uygulamaları 2021 6

Photoshop Kamera (Android / iPhone)

Photoshop Kamera, üst düzey fotoğraf rötuş yazılımıyla eş anlamlıdır ve bu nedenle, bu yaratıcı – ancak çoğu zaman saçma – canlı filtreler uygulamasına uygulandığını görmek merak uyandırıyor.

Bu, bir filtre seçip bir sahneyi dönüştürdüğünüzde eğlenceli ve eğlenceli şeylerdir. Daha muhafazakâr bir tipseniz, öğle yemeğinizi biraz daha güzel göstererek veya gökyüzünü orada olmasını istediğiniz daha mavi biriyle değiştirebilirsiniz. Ancak göz kamaştırıcı pop-art, aksaklıklar ve manzarayı karalayacak dev lolipoplar da dahil olmak üzere çok daha yaratıcı yemekler pusuda.

Kamera biti herhangi bir ödül kazanmayacak. Bir zamanlayıcı, flaş kontrolü ve en boy oranı anahtarı var. Ancak her şey duyarlı – etkileyici, neler olup bittiğine bakıldığında – ve mevcut fotoğrafları yükleyerek ve bunun yerine uygulamayı bir filtre düzenleyici olarak kullanarak kameradan her zaman kaçınabilirsiniz.

Bununla birlikte, Android sahiplerinin bir sorunun farkında olmaları gerekir – uygulamanın bu platformdaki desteği, belirli cihazlarla sınırlı, garip bir şekilde dağınıktır. Adobe’nin neden bu tür bir ‘filtrelemeye’ katıldığı hakkında hiçbir fikrimiz yok.

Photoshop Kamera’yı (Android) indirin
Photoshop Kamera’yı (iPhone) indirin

En iyi kamera uygulamaları 2021 7

Hipstamatic Classic (iPhone/iPad)

2,99 ABD doları / 2,99 £ / 4,49 AU $
Yıllarca bir iPhone kullandıysanız, her uygulamanın gerçek dünya materyallerini taklit ettiğini hatırlayacaksınız. Bu eğilim uzun zaman önce sade bir minimalizme yol açtı, ancak Hipstamatic Classic bir gerileme. Bu durumda, bu iyi bir şey çünkü uygulama analog fotoğrafçılık deneyimini yeniden yaratmayı hedefliyor.

Lens, film ve flaşın bir kombinasyonu olan kurulumları tanımlarsınız. Çekim zamanı geldiğinde, gerçeğe benzeyen, büyütülmüş bir vizörü engelleyen bir kamera arayüzü kullanırsınız. Snap’ler, geliştirilmiş bir film şeridi olarak uygulama içinde incelenebilir. Bu çok komik.

Akıllıca, Hipstamatik Kamera bir oyuncaktan daha fazlasıdır. Bir şey çektiğinizde, uygulama orijinali filtrelenmiş görüntünün yanına kaydeder. Manuel deklanşör, ISO, pozlama, yakınlaştırma, odak ve beyaz dengesi ayarlarına sahip profesyonel bir kamera modu vardır. Bu listedeki başka yerlerde profesyonel odaklı iPhone kamera uygulamalarını değiştirmek yeterli mi? Tam olarak değil. Ancak bu özellikler, etraftaki en iyi kamera uygulamalarından birine ve başlangıçta göründüğünden çok daha fazlasına gerçekten faydalı bir ek.

Hipstamatic Classic’i indirin (iPhone / iPad)

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz