Pazar, Mayıs 9, 2021

2021’in en iyi dosya yöneticisi

- Advertisement -

En iyi dosya yöneticisi, Dosyaları aktarmanın daha hızlı ve daha kolay yolu. En iyi dosya yöneticileri, bilgisayarınızdaki klasörleri ve dosyaları yönetmek için varsayılan Windows Dosya Yöneticisi Gezgini’nden daha güçlü bir yola erişmenize olanak tanır.”En iyi Android dosya yöneticisi

Windows En iyi dosya Yöneticisi APK son birkaç yılda önemli ölçüde değişti, ancak Dosya Gezgini (eski adıyla Windows Gezgini) büyük ölçüde dokunulmadan kaldı ve açıkçası daha da geliştirilebilir.

En iyi dosya Yöneticisi 2021, Dosyaları ve klasörleri konumlar arasında aktarmak, genellikle iki Explorer penceresini açmayı ve aralarında simgeler sürüklemeyi içeren zahmetli bir işlemdir. Büyük bir dosya yığınını aktarmaya başladıktan sonra, işlemi duraklatmanın ve yeniden başlatmanın bir yolu yoktur, bir menüye girmeden yeni bir klasör oluşturamaz ve toplu yeniden adlandırmayı unutamazsınız – bu olmuyor.

Bu, özellikle modern Gelişmiş dosya yöneticisi belge yönetimi ve çevrimiçi depolama çağında sorunlu olabilir , birden çok hesapta birden çok dosya işlenirken çok daha basit ve kolay bir şekilde yönetilmesi gerekir.

En iyi dosya yöneticisi pc, Dosyalarınızı daha hızlı, daha kolay ve daha sezgisel hale getirecek En iyi root dosya yöneticisi alternatiflerini topladık. Bu üçüncü taraf dosya yöneticilerinin çoğu, varsayılan uygulamanız olarak Explorer’ın yerini alacak şekilde ayarlanabilir, ancak önce bunları iyice test etmenizi öneririz.

İşte o zaman şu anda mevcut olan en iyi dosya yöneticileri.

Totel Commender

En iyi dosya yöneticisi indir

2021'in en iyi dosya yöneticisi 1

Total Commander (eski adıyla File Commander) 25 yıldır ortalıkta ve geliştiricisi, ‘kırılmadıysa, düzeltmeyin’ özdeyişine göre yaşıyor. Gösterişli değildir ve iki dikey panelli klasik bir tasarım kullanır, ancak her güncelleme, bulut depolama hizmetleri ve yerel Windows 10 özellikleri için destek gibi modern eklemeler sunar.

Editörün seçim ödülü: Total Commander

Total Commander, ilerlemeyi kontrol etmenize, aktarımları duraklatmanıza ve devam ettirmenize ve bir hız sınırı belirlemenize olanak tanıyan arka plan işlem yöneticisi sayesinde büyük hacimli dosyaları aktarmak için mükemmel bir seçimdir.

Arabirimi hızlı gezinme için derli topludur, özelleştirilebilir klavye kısayolları sunar ve en yaygın biçimlerde arşiv oluşturmak ve çıkarmak için yerleşik bir dosya arşivleme aracı vardır.

Total Commander ayrıca eklentiler aracılığıyla genişletilebilir . İsteğe bağlı özellikler arasında görüntüleri boyuta göre sıralama, PDF’ler içinde metin dizeleri arama ve başka herhangi bir uygulama açmadan müzik meta verilerini düzenleme yeteneği bulunur.

Total Commander, paylaşılan yazılım olarak dağıtılır; Ücretsiz deneyebilir ve EXE dosyasını başkalarıyla paylaşabilirsiniz, ancak 30 gün sonra 37 € ‘ya (yaklaşık 45 ABD Doları, 30 £, 55 Avustralya Doları) bir lisans satın almanız istenir . Ödeme süreci biraz alışılmadık bir işlemdir ve anahtarınızı almanız birkaç gün sürebilir, ancak beklemeye değer.

Dizin Opus

Deneyimli kullanıcılar için en iyi dosya yöneticisi indir

2021'in en iyi dosya yöneticisi 2

Total Commander gibi, Directory Opus da birinci sınıf dosya yöneticisidir – ve bu listede çok yakın bir ikinci sırada gelir. Total Commander’inkinden daha yoğun olan çekici bir ikon yönlendirmeli arayüze sahiptir, ancak çeşitli özelleştirme seçenekleri kullanılarak ayrıştırılabilir. Directory Opus’un gerçekten parladığı yer burasıdır – operasyonunun hemen hemen her yönü ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde değiştirilebilir ve ayarlanabilir.

Daha hızlı işlem için çoklu iş parçacığı kullanmak ve işlemleri sıraya alıp yönetmenize olanak tanıyan, son derece hızlıdır. Çoklu bölme açma ve sekmeli göz atma gibi çeşitli kullanışlı özellikler ve ayrıca dosyalarınızı ve klasörlerinizi hızlı bir şekilde filtreleyin veya sıralayın.

Directory Opus, Light ve Pro’nun iki sürümü vardır. Her ikisi de dosyalarınızı yönetmeyi çok daha kolay hale getirir, ancak Pro, Dosya Gezgini’ni her şey veya yalnızca belirli klasörler için değiştirme yeteneği sayesinde ekstra harcamaya değer.

Directory Opus Pro sadece bir dosya yöneticisi değil, aynı zamanda bir FTP istemcisi ve dosya sıkıştırma aracı olarak da hizmet veriyor. Arayüzü, daha düşük fiyatlı muadiline göre özelleştirilebilir bir arayüzdür, entegre meta veri düzenleme sunar ve karmaşık arama terimlerini ileride kullanmak üzere makro olarak kaydedebilir. Her iki sürümü de 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Xplorer²

Başka bir premium dosya yöneticisi, ancak yatay panellerle indir

2021'in en iyi dosya yöneticisi 3

Başka bir premium dosya yöneticisi olan Xplorer² iki sürümde mevcuttur: genel kullanım Professional sürümü ve daha güçlü bir Ultimate sürümü ve her iki seçeneği de 21 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Test ettiğimiz tüm dosya yöneticileri arasında Xplorer² en modern görünümlüdür. Seçiminizi şerit tarzı bir arayüzden veya daha geleneksel bir menü çubuğundan yapın.

Başka bir yere tıklayarak yanlışlıkla seçimlerini kaldırma riski olmadan aynı anda birkaç dosyayı seçme yeteneği (Yapışkan Seçim), yinelenen dosyaları hızlı bir şekilde tanımlama seçeneği ve renk gibi, ihtiyacınız olduğunu fark etmediğiniz sıra dışı özelliklerle doludur. -kodlama, böylece dosyaları ve dizinleri bir bakışta tanımlayabilirsiniz.

Xplorer²’nin varsayılan düzeni, sol tarafında geleneksel Explorer tarzı bir ağaç bulunan bir çift yatay bölmedir. Bu, bazı özelleştirmelere açıktır ve işleri düzenli tutmak için sekmeler vardır, ancak dosyaları aktarmak istediğinizde dikey paneller daha mantıklı bir seçim gibi görünür.

Xplorer²’nin Ultimate sürümü, taşınabilir / ağ dağıtımı ve öncelik desteği ile daha iş odaklı bir araçtır. Ev kullanıcıları için Professional sürümü iyi olacak.

Q-Dir

Bu dosya yöneticisi için dört bölme birden daha iyidir indir

2021'in en iyi dosya yöneticisi 4

Q-Dir (diğer adıyla Quad Explorer), adından da anlaşılacağı gibi, size aynı anda oynayabileceğiniz dört adede kadar dosya bölmesi sağlayan yalın küçük bir dosya yöneticisidir. Ayrıca ücretsizdir.

Q-Dir’in gezinme simgeleri yüksek çözünürlüklü bir ekranda kesinlikle küçük olsa da, herhangi bir fazlalık dağınıklığı olmadan yürütülen basit bir öncüldür. Küçük bir kelime oyunu gibi görünüyor, ancak bu büyük bir dezavantaj ve geliştiricinin farkında olduğu görülüyor; sağ üstte bir ekran büyüteci bağlantısı var.

Sekmeli göz atma desteği ve ayrıca sık kullanılan dosyalar ve klasörler için bir yer imi işlevi vardır. Ne yazık ki, genel görevler için klavye kısayolları olmasına rağmen, iş akışınızı hızlandırmak için bunları özelleştirmenin veya yenilerini eklemenin bir yolu yoktur.

Q-Dir, Dosya Gezgini’ne daha uygun bir alternatif istiyorsanız ve çoğu zaman büyük miktarda veri aktarmanız gerekmiyorsa çok kullanışlıdır, ancak yukarıda listelenen premium araçlar başkalarına daha iyi hizmet edecektir.

Ejie Technology

Sekmeler ve yer imleri içeren web tarayıcısı tarzı bir Dosya Gezgini indir

2021'in en iyi dosya yöneticisi 5

Windows Gezgini’nin temellerinden memnunsanız, ancak aynı anda birden çok örneğe sahip olmaktan sıkıldıysanız , Clover’a göz atın .

Tam bağımsız dosya yöneticileri olan buradaki diğer araçların aksine, Clover, Dosya Gezgini’ne web tarayıcısı tarzı sekmeler ekleyen temiz ve küçük bir uygulamadır. Bu küçük bir değişiklik, ancak gerçek bir fark yaratıyor.

Clover ayrıca en sık erişilen dosyalarınız ve klasörleriniz için kullanışlı bir yer imi çubuğu ekler. Windows’un kendi Hızlı Erişim bağlantılarından daha kullanışlıdır çünkü herhangi bir kaydırma gerektirmez veya sık kullanılanlarınızı diğer dizinlerle karıştırmaz. Bir klasöre yer işareti koymak için, onu sekme başlıklarının altındaki alana sürüklemeniz yeterlidir.

Clover’ın sitesi ve yazılımın kendisi İngilizce olarak mevcut olsa da, yükleyici Japonca’dır. Yine de, İngilizce konuşanların takip etmesi için yeterince basit; sadece yeşil düğmelere tıklayın.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz