Cuma, Temmuz 30, 2021

Kripto Para Birimi Hesaplarınızı Korumak için En İyi İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Uygulamaları

- Advertisement -

Kripto Para Hesapları için en iyi fa uygulamaları iyi bilinmektedir ve oldukça uzun bir süredir vardır, ancak size tam olarak neden en iyi olduklarını göstereceğim. Bunları duymadıysanız, Cryptosurf para biriminizi Forex, CMC veya başka bir büyük şirket gibi en iyi şirketlerden birinden değiştirmenize yardımcı olan uygulamalardır. Cryptosurf hesabınızı herhangi bir büyük borsada kolayca kullanmanıza izin verir ve aynı zamanda size en iyi deneyimi sunar. Bu uygulamalardan bazılarını indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak bazıları küçük bir ücrete mal olabilir.

Bu en iyi 2FA Uygulamaları, hizmetlerini her gün kullanan milyonlarca kullanıcısı olan şirketler tarafından oluşturulmuştur. Böylece, mümkün olan en iyi döviz kurlarını alacağınıza emin olabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmanın en iyi yolu, bir şirkette hesap açmak ve paralarınızı normal hesabınızdan Cryptosurf hesaplarınıza aktarmaktır. Normal coin’lerinizi normal bir hesaptan bir Cryptosurf hesabına aktarırsanız, artık daha fazla Cryptosurf parası bulunduracağınız için servetinizi anında artırabilirsiniz. Yatırımlarınızı çeşitlendirmek ve servetinizi artırmak için farklı yatırım türlerini kullanmak her zaman en iyisidir.

Bu en iyi uygulamaları sunan birçok iyi şirket olmasına rağmen, bunları kullanmak isteyip istemediğinize karar vermek yine de size kalmış. Şirketin güvenliğini kontrol ettiğinizden ve hüküm ve koşulları okuduğunuzdan emin olun. Başlamanın en iyi yolu, Kripto Para Hesapları için en iyi uygulamaları bulmak ve bugün servetinizi artırmaya başlamaktır. En sevdiğiniz programları kullanmaya bugün başlayın.

Kripto para çevrimiçi bir hesabı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı uygulamak inanılmaz derecede önemlidir. Özellikle bir kripto para hesabıysa.

2020’de FTC, kripto para birimiyle ilgili yatırım dolandırıcılıklarında 80 milyon dolardan fazla şaşırtıcı bir kayıp bildirdi. Dolayısıyla kripto para hesaplarınız varsa, attığınız her adımda dikkatli olmanız gerekir.

İkinci koruma katmanını etkinleştirmek ve iyi bir iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) uygulaması seçmek, hesaplarınızı güvende tutmanın sağlam bir yoludur . Peki 2FA nedir? Ve iş için en iyi uygulamayı nasıl seçersiniz?

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?

2FA, kullanıcı adınız ve şifrenizden sonra hesabınıza giriş yapmak için ek bir güvenlik katmanıdır. Parolanız ne kadar karmaşık olursa olsun, ele geçirilirse hesabınıza hemen erişilebilir.

İki faktörlü bir kimlik doğrulama yöntemiyle, hesabınıza erişmek için gerekli olan 2FA uygulamanızda veya SMS yoluyla gizli bir kod alırsınız. Bu nedenle, bilgisayar korsanının akıllı telefonunuz veya SIM‘iniz yoksa, kod sizin için güvendedir ve hesap ele geçirilemez.

Kripto Para Hesapları için Neden 2FA Uygulamalarına İhtiyacınız Var?

Diğer tüm çevrimiçi profiller gibi, 2FA da hesabınıza erişmeyi zorlaştırır.

SMS yoluyla kimlik doğrulama kodları SIM değiştirme saldırılarına açık olabilirken , cihazınızdaki 2FA kodlarını yönetmek için bir uygulama daha güvenli ve kullanışlıdır.

Ayrıca, kripto para söz konusu olduğunda, herhangi bir kurtarma süreci veya dolandırıcılık koruması olmadığını da unutmamalısınız. Yani, herhangi bir şekilde parayı kaybederseniz, sonsuza dek yok olurlar. Bunları geri alamaz veya herhangi bir sigorta yoluyla parasal kaybı talep edemezsiniz.

Bundan daha da kötüsü: Kripto para hesabınızdaki çalınan fonlar için herhangi bir yasal destek almayacaksınız. Bunu ele almaktan yalnızca siz sorumlusunuz. Bu nedenle, aklınıza gelebilecek herhangi bir güvenli yöntemi kullanarak hesabınızı korumak çok önemlidir.

2FA Uygulaması Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Gereksinimleriniz için en iyi 2FA kimlik doğrulama uygulamasını seçmenize yardımcı olacak bazı işaretçiler isteyebilirsiniz.

İşte dikkat edilmesi gereken birkaç nokta:

 • Birden çok platformda senkronize oluyor mu?
 • 2FA uygulaması hangi platformlarda kullanılabilir?
 • 2FA kodlarınızı cihazda çevrimdışı olarak mı saklıyor?
 • Kullandığınız 2FA uygulaması için hangi kurtarma seçenekleri mevcut?

Ne istediğinize karar verdiğinizde, size sunulan en iyi kimlik doğrulama uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.,

Authy

Kripto Para Birimi Hesaplarınızı Korumak için En İyi İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Uygulamaları 1 Kripto Para Birimi Hesaplarınızı Korumak için En İyi İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Uygulamaları 2

Authy, kripto cüzdanları dahil herhangi bir çevrimiçi hesabı güvence altına almanıza yardımcı olabilecek ücretsiz bir 2FA uygulamasıdır.

Platformlar arası destek isteyen kullanıcılar için en iyi seçimdir. Yalnızca kullanılabilirlik değil, aynı zamanda 2FA kodlarınızı birden fazla cihaz arasında senkronize etmenize de olanak tanır.

Bu, kimlik doğrulama kodlarınızı birden fazla aktif cihazda birine bağlı kalmadan bulundurmanızı sağlar. Günlük sürücünüz bozulursa veya çalınırsa endişelenmenize gerek yok; cihazları kolayca yönetebilir ve diğer bağlı cihazlardan kodlarınıza erişebilirsiniz.

Yedeklemeleriniz, senkronizasyonu mümkün kılmak için buluta yüklenirken (ve şifrelenirken), yalnızca ana parolanızla kilidi açılabilir.

Authy ayrıca birkaç kurtarma seçeneği de sunar, ancak ana parolanızı unutmadığınızdan emin olun.
Önemli Noktalar:

Platformlar arası destek: Linux, Windows, Mac, Android ve iOS (daha fazla Apple Watch desteği ile).

 • Birden fazla cihaz arasında senkronize edin.
 • Bulut yedekleme.
 • Ana parola gerektirir.
 • Bir telefon numarası gerektirir.
 • Kolay kurtarma seçenekleri.

İndir: için Authy Android | iOS | Masaüstü (Ücretsiz)

Microsoft Kimlik Doğrulayıcı

Kripto Para Birimi Hesaplarınızı Korumak için En İyi İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Uygulamaları 3 Kripto Para Birimi Hesaplarınızı Korumak için En İyi İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Uygulamaları 4

Microsoft Authenticator, kripto hesabınızın güvenliğini sağlamak için güvenilir bir 2FA uygulamasıdır. Birden çok platform için kullanılabilir ve verilerinizi buluta yedekleme seçeneği sunar.

Authy‘den farklı olarak, yerel masaüstü istemcileri almazsınız.

Buluta yedeklemenizi sağladığından, gerektiğinde hesabınızı yeni bir cihazdan kurtarmak için uygun bir seçeneğe sahip olursunuz.

İki faktörlü belirteçler için Microsoft hesabınızı ve diğer çevrimiçi hesaplarınızı ekleyebilirsiniz.

Önemli Noktalar:

 • Platformlar arası destek: Android ve iOS.
 • Birden fazla cihaz arasında senkronize edin.
 • Bulut yedekleme.
 • Kolay kurtarma seçenekleri.

İndirin: Android için Microsoft Authenticator | iOS (Ücretsiz)

LastPass Doğrulayıcı

Kripto Para Birimi Hesaplarınızı Korumak için En İyi İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Uygulamaları 5 Kripto Para Birimi Hesaplarınızı Korumak için En İyi İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Uygulamaları 6

LastPass kimlik doğrulayıcı, kripto para hesabınız için kullanıma uygun başka bir kimlik doğrulama uygulamasıdır.

Ayrıca , ücretsiz sürümün dezavantajları olmasına rağmen, piyasadaki en iyi şifre yöneticilerinden birini sunar . Hem Android hem de iOS akıllı telefonlar için destek alırsınız ve birden fazla cihazı LastPass kimlik doğrulayıcı ile senkronize halde tutabilirsiniz.

Gerektiğinde kolayca geri yüklemenizi sağlayan bir bulut yedekleme seçeneği mevcuttur. Kullanımı oldukça sezgiseldir ve her türlü 2FA için harika çalışır.

Önemli Noktalar:

 • Platformlar arası destek: Android ve iOS.
 • Birden fazla cihaz arasında senkronize edin.
 • Bulut yedekleme.
 • Kolay kurtarma seçenekleri.

İndirin: Android için LastPass Kimlik Doğrulayıcı | iOS (Ücretsiz)

andOTP

Kripto Para Birimi Hesaplarınızı Korumak için En İyi İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Uygulamaları 7 Kripto Para Birimi Hesaplarınızı Korumak için En İyi İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Uygulamaları 8

andOTP, Android cihazlar için kullanılabilen tamamen açık kaynaklı bir 2FA uygulamasıdır. Bulut senkronizasyon seçeneğine ihtiyacınız yoksa ve çevrimdışı verileriniz üzerinde tam kontrol istiyorsanız, OTP, Android akıllı telefon kullanıcıları için harika bir seçenektir.

Yedekleme için birden fazla seçenek sunar (şifreli, düz metin, parola korumalı). Yedeklemeyi manuel olarak güvenli bir yerde tutmanız gerekir. Örneğin, depolamak için ayrı bir depolama sürücüsüne sahip olun.

Diğer açık kaynaklı araçları kullanarak masaüstünüzdeki yedeklemenin şifresini çözebilirsiniz ve ayrıca F-Droid mağazasında listelendiğini göreceksiniz (bu nedenle bazı Google Play Store alternatiflerine göz atın ).

Önemli Noktalar:

 • Yalnızca Android.
 • Çoklu yedekleme seçenekleri.
 • Verileri çevrimdışı depolar.

İndirin: andOTP for Android (Ücretsiz)

2FA Kullanarak Her Çevrimiçi Hesabı Koruyun

Ne olursa olsun, bir 2FA uygulaması gereklidir ve cihazınıza fiziksel erişim olmadan hesabınıza erişmeyi neredeyse imkansız hale getirir.

Google Authenticator gibi birkaç 2FA uygulaması daha vardır, ancak bunlar kodlarınızı birden fazla cihazla kurtarmanın veya senkronize etmenin bir yolunu sunmaz. Bu, cihaz çalınırsa veya veriler silinirse ciddi bir sorun yaratır.

Kripto para birimindeki artış ve kripto ile ilgili dolandırıcılıktaki üstel artış göz önüne alındığında, üzgün olmaktansa güvende olmak daha iyidir.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz