Pazar, Ekim 24, 2021

Eğlenceli Yüzme Havuzu Oyunu

- Advertisement -

Eğlenceli yüzme havuzu oyunları, sizin ve çocuklarınızın gözetim altındayken birçok önemli beceri geliştirmenize yardımcı olabilir. Havuz oyunları bunlar arasında değişimi saymak, yüzdükten sonra bir kolda dengelemek, suya atlamak ve diğer birçok beceri bulunur. Havuzda oynanacak oyunlar yerel bir yüzme havuzunda çocuklarınızla oynayarak geliştirilebilir. Daha büyük bir havuzunuz varsa, çocuklarınıza daha etkileşimli bir etkinlik türü sunmak için birkaç masa veya bank ayarlayabilirsiniz.

En eğlenceli yüzme havuzu oyunlarından bazıları, havuz alanının etrafında bulunan dondurma çubukları ve erişte gibi nesneleri kullanmayı içerir. Havuz Oyunlari Oyun Skor  ve çocuklarınız tüm bunları bir kasede toplarsınız ve zaman geçtikten sonra, suyu üzerlerine dökersiniz ve sihirli bir şekilde sopaya veya erişteye yapışırlar. Ayrıca suda yüzen ve etrafında dönen havuzda eğitsel oyunlar alabilir ve suya batmak için dalış çanları ve diğer eğlenceli şeyler olarak kullanabilirsiniz. Bu, çocuklarınıza çevrelerinin nasıl daha fazla farkına varmalarını ve etraflarındaki şeylere nasıl dikkat edeceklerini de öğretecek harika bir etkinliktir.

Havuzda oynanacak oyuncaklar çocuklar için başka bir eğlenceli yüzme havuzu oyunu, bir kişiye bağlı tutmaya çalışırken havuz alanının etrafında bir lastik yuvarlamak içerir. Havuz yapma oyunları tek ihtiyacın olan boş bir kova, bir lastik, biraz ip ve bir kişi. Bir kişi “rip” diye seslenirken, diğeri lastiğin hala bir kişiye takılı olup olmadığını kontrol eder. Kişi hala bağlı olduğu için mutlu olduktan sonra, ikinci kişi kovada havalanır ve lastiği alanın etrafında yuvarlamaya başlar. Yine, Havuz aktiviteleri bu iki kişiden başka bir şey gerektirmez, ancak çocuklarınızın seveceği çok eğlenceli bir oyundur.

Eğlenceli Yüzme Havuzu Oyunu

Amaç güneşte eğlenmek olsa da, yüzmeyi öğrenen küçükler için güvenliği ilk sıraya koymak önemlidir. Bu oyunlarla sığ uçta veya bebek havuzunda başlayın ve hem yüzenlerin hem de yüzme bilmeyenlerin havuzda vakit geçirmeye başladığını görün. Yeni yüzücülerde fazladan şamandıralara uyum sağlamak için her türlü ayarlamayı yapın!

Eğlenceli Yüzme Havuzu Oyunu 1

 • Hazine Avı – Bir avuç bozuk para alın ve çocuklar bakmadığında bebek havuzundaki değişimi atın. Ardından, hazine sandıklarını doldurmak için en çok ganimeti kimin toplayabileceğini görmek için havuzu aramalarını sağlayın.
 • Simon Says, Havuz Sürümü– İstediğiniz herhangi bir deniz yaratığını seçin ve yüzme sürümüne dönüştürülmüş bu klasik oyunda “Simon” yerine onu değiştirin. Örneğin, “Denizatı sırtınızda uçun diyor!” diyebilirsiniz. ve herkes bu eylemi tamamlamalıdır. Deniz Maymunu, Denizyıldızı ve Deniz Aslanı harika seçeneklerdir.
 • Değerli Kargo – Suyla “zarar görebilecek” her şeyi bulun ve tehlikeli sularda taşımakla yükümlü olduğunuz değerli kargonuz olarak bunu seçin. Pamuk topları gibi eşyaları bir kaseye koyabilir ve katılımcıların kaseleri suyun üzerinde taşımasını sağlayabilirsiniz. En çok kargoyu başarıyla taşıyan kişi kazanır!
 • Mühür itme– Bir plaj topunu sığ ucun bir tarafından diğer tarafına itmeye çalışırken foklar gibi davranarak oyuncuları yaratıcı olmaya teşvik edin. İşin püf noktası: Kollarınız ve bacaklarınız dışında her şeyi kullanabilirsiniz! Kabul edilebilir seçenekler, topu burnunuzla itmek, topu diğer tarafa almak için dalgalar oluşturmak veya bir mührün yapacağı herhangi bir şey.
 • Sıçrama Dansı – Çocuklara hayal güçlerini kullanma ve bu sonsuz enerjinin bir kısmını dans etme şansı vermek için suda senkronize bir dans rutininin koreografisini yapın. Bu oyunu, performansları değerlendirmek ve ödüller vermek için bir panel ile tamamlayabilirsiniz (herkesin 10’u hak ettiğini düşünüyoruz elbette)!

Çocuklara ve Gençlere Yemek

Bu yoğun yüzme fikirleriyle derin uçlarda oynamayı tercih eden çocuklar ve gençler için sonsuz eğlenceye dalın. Klasik oyunlardan yeni eğlencelere kadar çocuklar bilardo zamanının bitmesini asla istemeyecekler!

 • Marco Polo – Birçoğunun havuz kaçamağına başlamak için bir geçiş ayini olarak gördüğü orijinal, ancak zamansız bilardo oyununu benimseyin. Bir kişiye “Marco” adı verilir ve diğer herkes havuzun etrafına yayılırken gözlerini örtmesi gerekir. “Marco” dedikleri zaman, diğer herkes Marco’ya ne kadar yakın olduklarını ortaya koyan “Polo” demelidir. Sonra Marco kendilerine çok yaklaşan birini etiketlemeye çalışacak ve sıra onlarda!
 • Havuzda İkramiye – Karaya dayalı bir oyun alın ve suda olmanın heyecan verici mücadelesini ekleyin! Bir kişi Nerf futbolu ile havuzun dışında durur ve diğer herkes havuza başlar. Bu kişi topu havaya fırlattığında, “200”, “25” veya “eksi 80” gibi bir sayı bağırabilir. Numarayı aradıktan sonra “canlı” veya “ölü” de içerebilirler; bu, puan almak için topun havadan tutulması gerektiği veya top suya çarptıktan sonra bile hala canlı olduğu anlamına gelir. 500 puana sahip ilk kişi kazanır.
 • Atomik Girdap – Herkesi havuzdaki suyun kenarlarına eşit olarak yayın. Çocuklar bir yönde olabildiğince hızlı yüzmeye başlar başlamaz, sudaki momentumları büyük bir girdap yaratacaktır. Girdap çalışmaya başladığında, yüzücüler sırayla akışa devam edebilir ve vahşi bir sürüş için yüzme becerilerini test edebilir!
 • Su nerede? – Boş bir su şişesi bulun, üzerindeki etiketleri çıkarın, tekrar havuz suyuyla doldurun ve havuzun dibine saklayın. Bu, havuz zeminine karışmış gibi görünen şişeyi kimin bulabileceğini görmek için basit ama zorlu bir oyun yaratır.
 • Köpekbalıkları ve Minnows– Bir grup oluşturun ve bir kişiyi “köpekbalığı” olarak tanımlayın. Diğer herkes havuzun bir tarafında sıraya girecek ve köpekbalığı tarafından etiketlenmeden suyu geçmeye çalışmak için bir dakikaları olacak. Tuzağa düşerlerse, köpekbalığına katılırlar ve kalan minnowları yakalamaya çalışırlar.
 • Şamandıra Yarışı – En sevdiğiniz şamandıraya atlayın ve kimin seçtiği atın zaferle sonuçlanacağını görmek için bir yarış yapın. Şişirilebilir tek boynuzlu atlar, balinalar, flamingolar ve yarış gününe hazırlanmak için canınızın istediği hemen hemen tüm şamandıralar için çevrimiçi seçenekler bulabilirsiniz. Sadece kollarını, bacaklarını veya bir raket kullanarak herkesin bitiş çizgisine nasıl yarışacağını ilginç hale getirebilir ve değiştirebilirsiniz.
 • Omuz Savaşları – Bu oyuna çiftlere ayrılarak başlayın. Bir kişi partnerinin omuzlarına kalkar ve siz başka bir takımla eşleşir ve rakip ikiliyi devirmeye çalışırsınız. Yeterince basit geliyor, ancak denge ve iletişim çok önemli!
 • Karpuz Sıcak Patates – Sıcak havuz gününüz ve sıcak patates oyununuz için bir karpuz hazırlayın. Dilimleyip bir tabakta servis etmenize gerek yok, bunun yerine bitkisel yağ veya vazelin ile yağlayın. Artık çok kaygan olduğuna göre, onu havuza atmanın ve müzik durana kadar herkesin onu fırlatmasını sağlamanın zamanı geldi. Karpuz kimdeyse çıktı ve kazananı alana kadar devam edeceksiniz.
 • Engel Kursu – Çocukların sudaki çevikliğini test etmek için havuzun etrafına çemberler ve erişteler kurun. Ya halkalardan geçmek, eşyalar için dalış yapmak ve engellerin altından geçmek için birbirleriyle yarışabilirler ya da bir zaman denemesi kurabilirsiniz.
 • Dondurma Etiketi – Herkesi bir havuza koyarak ve bazı ekstra kurallar ekleyerek etiket oyununu başka bir seviyeye taşıyın. Başlayacak birini “o” olarak belirleyin ve onların amacı herkesi etiketlemek ve dondurmaktır. Birisi donduğunda, bacakları birbirinden ayrı ve kolları buzlu şeker gibi havada dümdüz durmalıdır. Bununla birlikte, donmamış olan herkes, onları çözmek için insanların bacaklarından yüzerek etiketleyiciyi engelleyebilir.

Yetişkin Oyunları

Her yetişkinin içindeki çocuğu dışarı çıkarma fırsatı için yalvardığını biliyoruz, bu yüzden burada biraz daha fazla organizasyon ve yüzme gücü gerektiren ama oynaması kesinlikle eğlenceli olan bazı bilardo oyunları var.

Eğlenceli Yüzme Havuzu Oyunu 2

 • Karpuz Polosu – Konsept karpuzlu sıcak patatese benzese de, su topuna dayalı bu oyun çok daha fazla koordinasyon ve çok daha fazla ekip çalışması gerektiriyor. İki takıma ayrılın, yağlanmış karpuzu havuzun ortasına bırakın ve karpuzu rakip takımların kalesine almak için ekibinizle birlikte çalışın.
 • Pool Jousting – Bir havuz mızrak dövüşü şişme seti alın veya bir şamandıra ve bir erişte ile yapın ve bu ortaçağ tarzı yarışmada şansınızı deneyin. Havuzun zıt uçlarından başlayın, şamandıranızı doğrudan rakibinize doğru yönlendirin ve onu sürüşünden düşürmeye çalışın. Ayakta kalan son kişi galip gelir!
 • Kovalı Savaş Gemisi – Bu meydan okuma için tekne becerilerinizi getirin! Havuzun şiddetli sularında rakibinize ve gemisine karşı savaşın. Kendi kovanızı getirdiğinizden emin olun, böylece onları batırmak ve savaşı kazanmak için rekabet gemisine su boşaltabilirsiniz.
 • Rekabetçi Yarışmalar – Grubunuz arasında kimin en yetenekli sıçrama tahtası olarak taçlandırılabileceğini görmek için göbek flopları ve gülleler gibi havuzla ilgili tüm yarışmalarda birçok yeteneğinizi gösterin. Herkesin en büyük sıçramayı kimin yapabileceğini görmek için üç denemesi var ve kalabalığın tezahüratları kimin kazandığını size bildirecek!
 • Su üzerinde mısır deliği – Cornhole oyunuyla daha rahat bir bilardo gününü sabırsızlıkla bekleyin . Yüzen korniş panolarını çevrimiçi olarak bulabilir veya yeni bir DIY projesiyle kendinize meydan okuyabilirsiniz. Hedef, arazi versiyonuyla aynı; bir torbayı bir delikten geçirerek 3 puan, tahtaya bir torba düşürerek 1 puan alıyorsunuz ve toplamda 21 puan alan ilk kişi olmayı hedefliyorsunuz.

Bir havuz etrafındaki herhangi bir aktivitede, eğlencenin yanı sıra güvenliği de sağlamak için her zaman grubu denetleyen bir yetişkinin olduğundan emin olun. Hava sıcak, güneş çıktı ve suda vakit geçirmek için bu seçenekler epik havuz günleriyle sonuçlanacak. Sonuçta, bir vasiyet varsa, bir wa(ve) vardır!

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz