Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi

- Advertisement -
- Advertisement -

Tenis izlemesi en güzel sporlardan biri. Kadınları oyun oynarken izlerken daha da güzel oluyor. Yıllar içinde son derece çekici kadın oyuncuların olduğu söyleyebilirim. . Martina Navratilova ve Chris Evert Lloyd’un rekabetini kim unutabilir ki ? Şimdi Chris Evert, tenis kortuna adım atan en zarif oyunculardan biri.

Anna, kadın tenis tarihinin en güzel oyuncusu olabilir. Ancak, şu anda gerçekten oynayan oyuncular üzerinde yoğunlaşacağız. Liste daha uzun olabilirdi ama biz onu ilk 10’a ertelemeye karar verdik. Bu yüzden, 2018’de dünyanın en iyi 10 bayan tenisçiyi kontrol edelim.

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi

  • 10. Peng Shuai
  • 09. Maria Kirilenko
  • 08. Gabine Muguruza
  • 07. Caroline Wozniacki
  • 06. Serena Williams
  • 05. Sania Mirza
  • 04. Amandine Hesse
  • 03. Maria Sharapova
  • 02. Ana Ivanovic
  • 01. Eugenie Bouchard

10. Peng Shuai

 

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi
Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi

10 numarada, tenis çevrelerinde S Peng olarak bilinen Çin güzeli Peng Shuai var. İki Doubles Gland Slam turnuvasını kazanan iki kişilik bir uzman. 2014’te bir süre için çiftler pistinde 1 numaraya girmişti. Martina Hingis, Maria Sharapova ve diğerleri gibi birçok üst düzey oyuncuya karşı önemli kazançlar elde etti. Uzmanlığı onun muazzam dayanıklılığı ve çift vuruşlu backhand ile forehand vuruşlarını oynayabilmesi gerçeğidir.

09. Maria Kirilenko

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi
Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi

9 numarada bir Rus güzeli var. Bu Ruslar, Anna Kournikova ve Maria Sharapova’nın paketi önde gelen son derece güzel kadın tenisçiler üretme öyküsü var. Burada, yine iki Grand Slam Finaline ulaşan çiftler uzmanı Maria Kirilenko var. Bu kız 2012 Londra Olimpiyatları’nda Olimpiyat bronz madalya kazandı. 2013 yılında 10 numaralı yüksek kariyer seviyesine ulaştıktan sonra, yavaş yavaş soluyor. Ancak, onu bir kenara ya da ikiye katlayabildiği için onu sayamazsınız.

08. Gabine Muguruza

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi 1
Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi

Rus oyuncuları güzel olduğu gibi, İspanyollar ve Latin Amerikalı oyuncular da öyle. 8 No’lu İspanyol Venezüella güzeli Gabine Muguruza’ya sahibiz. Son derece yetenekli bir tekli oyuncu, 2016’da bir süredir 2 numaralı oyuncu oldu. Tüm dünyadaki tenis turnuvalarında İspanya’yı temsil eden sanatçı, 2016’nın en iyi oyuncuları olan Serena Williams’ı devirerek devasa bir ölümcül tenis oynadı. Finali aç. Bu tarihe kadar onun tek Grand Slam single başlık olmuştur. Ancak, o büyük bir yetenek. Onun zamanı yakın zamanda yakında gelecek.

07. Caroline Wozniacki

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi 2
Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi

7 numarada, İskandinav ülkesi Danimarka’dan bir oyuncumuz var. Caroline Wozniacki, 2010 yılında kadın tenisinde en üst sıraya ulaşan son derece yetenekli bir oyuncudur. Tek bir Grand Slam turnuvasını kazanmadan bu sıralamada yer alan dünyanın sayılı oyuncularından biridir. Bugün bile, Top 10’da geziniyor, böylece her an üzülüyor. Son derece yeteneklidir ki, 67 hafta boyunca 1 numaralı sıralamasını sürdürdüğü göze çarpmaktadır. Bu kesinlikle itibarlı bir başarıdır.

06. Serena Williams

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi 3
Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi

Bu listede yer alan 6 numaralı oyuncu, tenis kortuna ayak basan en büyük tenis oyuncusu. İki Williams kız kardeşinin gençliğindeki Serena Williams, herhangi bir hayal gücü ile istisnai bir oyuncu. Koyu renkli olmasına rağmen, bulaşıcı bir gülümseme ile muazzam güzel bir oyuncu. Tenis dünyasında ona ulaşmak için daha fazla bir şey kalmadı. Toplam 39 Grand Slam oyunu (23 single ve 16 double) ile spor tarihinin en süslü oyuncularından biri.

05. Sania Mirza

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi 4

5 numarada, bir Hint güzelliğimiz var, Sania Mirza. Kendi başına son derece yetenekli bir oyuncu, tek kişilik oyuncu olarak başladı. Tekli oyuncu olarak sınırlamaları göz önüne alındığında, ilk kez karma çiftler kategorisinde Mahesh Bhupathi ile ve daha sonra kadın çiftler kategorisinde Martina Hingis’i de içeren bir dizi ortakla iki kat oynamaya geçiş yaptı. 2015-16’da uzun bir süredir kadın çiftlerinde 1. sırada yer alma ayrıcalığına sahip. Son derece çarpıcı bir kişilik, gülümsemeyle insanları silahsızlandırma kapasitesine sahiptir.

04. Amandine Hesse

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi 5
Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi

Bu oyuncu hakkında pek fazla insan bilmiyor, Amandine Hesse. Yaklaşan bir Fransız oyuncu, Amandine tüm yollarla son derece güzel bir kız. İnsanların oturup oturup izlemesi için yeteneği var. Anna Kournikova’nın bunu yapabildikten sonra tek oyunculuğu olduğu kanaatine varılabilir. Övünme için mükemmel bir tenis oynamaya sahip değil. Ancak, o tüm Grand Slams düzenli bir. Güzelliğine hayran olmak istiyorsan, erken turlara bakmalısın. Nadiren büyük turnuvaların ikinci turunun ötesine geçti. Çarpıcı görünüşüyle ​​yalnız, bu listede 4 numaralı.

03. Maria Sharapova

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi 6
Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi

Herhangi bir Rus oyuncu varsa, Kortnikova’yı mahkemeye götürme kabiliyetinden sonra, uzun süredir var olan Maria Sharapova olmalı. Son derece güzel bir oyuncu, Anna Kournikova’dan farklı olarak yetenekleri de vardı. Son derece yüksek bir kadın single oyuncusu, kariyerinde en az bir kez dört Grand Slam unvanını kazandı. Eğer Serena Williams için olmasaydı, onun kedisinde daha fazla turnuva kupaları olabilirdi. Ana Ivanoviç ile birlikte kadın tenis devresinde en çok izlenen oyuncu olduğunu söyleyebiliriz.

02. Ana Ivanovic

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi 7
Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi

2 numaralı pozisyonda, dünyanın en fotojenik kadın tenisçisi Ana Ivanoviç’i tartışabiliriz. O, 2008 yılında sporun zirvesine ulaşan iyi bir oyuncudur. Bugün, emekliliğin sınırındadır, ancak genç güzellikleri, görünümleri söz konusu olduğunda para için bir koşuya bile verebilir. İnsanlar hala çıkışlarından sonra Grand Slam turnuvalarının görüntülerini kapatıyor. 2008 yılında bir kez Fransız Açık şampiyonluğunu kazandı. Bugüne kadar Sırbistan’ın en iyi kadın tenis oyuncusu.

01. Eugenie Bouchard

Dünyanın En Güzel 10 Kadın Tenisçisi 8

1 numara, Kanadalı güzelliğe, Eugenie Bouchard’a gidiyor. Birkaç yıl önce, 5 numaralı yüksek dereceli bir kariyer seviyesine ulaştığında bekarların en üst sıralarındaydı. Bugün çok fazla düştü ama bu oyuncunun yeteneğini kendi sorumluluğunuz altında hafife alıyorsunuz. Onun güzelliğine uyması için oyuna sahip. Eski bir Wimbledon Genç Şampiyonu, 2014 yılında üst düzeydeki Wimbledon Finallerine ulaşan ilk Kanadalı oyuncu olma rekorunu elinde tutuyor. Milos Raonic birkaç yıl sonra onu izledi.

Son derece yetenekli bazı tenis oyuncularını ve son derece güzel kadın oyuncuları da gördünüz. Tabi ki, Gabriela Sabatini, Anna Kournikova ve Chris Evert gibi oyuncular bugün tüm zamanların aktif olduklarını listeleyecekti. Her neyse, kadın tenisinin geleceği, bir gün geçiren Maria Sharapova, Sania Mirza ve Eugenie Bouchard gibi oyuncularla güzel ellerde

Acun Ilıcalı Yeni Bir Platform Kuruyor! Exxen Nedir?

Acun Ilıcalı, birçok televizyon programında sunuculuk yapmış olup bazı dizilerde de roller almış bir ünlüdür. TV8 televizyon kanalını sahiplenmesinin ardından televizyon sektöründe...

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite!

Evler içerisinde tıkıldık kaldık dediğinizi duyar gibiyiz. İşte artık bu sıkıntı hissini şu anda okuduğunuz liste sayesinde aklınızda kendinize uygun bir fikir edinip unutabileceksiniz.

Amazon, çalışanlardan güvenlik nedeniyle TikTok uygulamasını kaldırmasını istiyor

The New York Times'ın haberine göre Amazon, güvenlik riski nedeniyle çalışanlarının TikTok uygulamasını kaldırmasnı isteyen bir e-posta gönderdi. Gazete,...

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here