Cuma, Temmuz 30, 2021

Dul Bayan ve Dullar için Görgü Kuralları

- Advertisement -

Dul Bayan ve Dullar için, evlilik hayatınızda nasıl gezineceğinize rehberlik etmenize ve göstermenize yardımcı olacak çeşitli Görgü Kuralları vardır. Ancak hatırlamanız gereken tek şey, devam etmiş olsanız bile, hala yaşayan akrabalarınızın veya arkadaşlarınızın ilginç ve yararlı buldukları belirli kurallara ve geleneklere uyabilecekleridir. Bu nedenle, evlilik hayatınızdaki bazı şeyleri aynı zamanda ailenin bir üyesi olan başka biriyle tartışırken duygularınızın sizin için konuşmasına izin vermediğinden emin olun.

Dullar ve Dullar için görgü kuralları birçok farklı kural ve gelenek içerir. Başkalarıyla düzgün bir şekilde sosyalleşebilmeniz ve yasalarınızla veya toplumla başınızı belaya sokmamanız için onları tanımak çok önemlidir. Örneğin, Dullar ve Dullar için çoğu görgü kuralı, hayatta kalan bir eşin zaten bir çocuğu varsa yeniden evlenmemesi gerektiğini söyler. Bu, bir kadının sahip olması gereken çocuk sayısının gelecekte tekrar çocuk sahibi olma şansıyla ilgisi olmadığını göstermektedir. Bu, Dullar ve Dullar için Görgü Kuralları’nda, hayatta kalan eşin, ilkiyle tamamen bitene kadar kendisini başka bir ilişkiye dahil etmemesi gerektiğini fark etmesi için çok önemli olacaktır.

Dul Kadın ve Dullar için görgü kuralları sadece kadınlar için kurallar içermez, aynı zamanda kadınlarla evli olan erkekler için de kurallar içerir. Bir erkeğin Dullar ve Dullar için Görgü Kuralları hakkında fark etmesi gereken en önemli şeylerden biri, özellikle çevrelerinde onlara iyi hizmet vermeye istekli insanlar olduğunda, diğer insanlara iyi davranmaları gerektiğidir. Görgü kuralları yaşadığınız ülkeye bağlı olacaktır, ancak en temel kurallara her yerde uyulmalıdır.

Dul Bayan ve Dullar için Görgü Kuralları 1

Ne Zaman Tekrar Çıkmaya Başlamak Tamam mı?

Yas danışmanları genellikle bir yas dönemi önerir, ancak bu sürenin miktarı nihayetinde size bağlıdır. Bazı insanlar bir yıla ihtiyacınız olacağını söylese de, eşiniz ölmeden önce uzun bir süre hasta olsaydı bu farklı olabilir. Kararınız, merhum eşinizle iyi bir evliliğiniz olup olmadığına da bağlı olabilir.

Düşünmeniz gereken ilk şey, başka biriyle tekrar ilişkiye girmeye hazır olup olmadığınızdır. Biriyle çıkarsanız, birlikte olduğunuz kişiyi sürekli olarak merhum eşinizle karşılaştırır mısınız? Eğer öyleyse, belki biraz daha beklemelisin.

Rahmetli Eşimi Randevumla Tartışmam Tamam mı?

Evliliğinizi, çok kısa tuttuğunuz sürece, çıktığınız kişiyle tartışabilirsiniz. Bütün akşamı asla geç eşiniz hakkında konuşarak geçirmeyin. Randevunuzun terapistiniz veya sadece ağlayacak bir omuz olmasını beklemeyin. Eğer yardım edemiyorsan, tekrar çıkmaya başlamadan önce muhtemelen biraz daha zamana ihtiyacın var. Bir hayaletle yarışıyormuş gibi hissetmesini istemezsin.

Randevunuzda eğlenmeye çalışın. Sizinle vakit geçirmek isteyecek kadar sizi düşünen kişi, dikkatinizi hak ediyor. Rahmetli eşinize sürekli atıfta bulunmadan hoş bir sohbeti sürdürmeye çalışın . Konuşmanın geciktiği zamanlar için bazı konuşma başlatıcıları öğrenmeyi ve uygulamayı düşünün .

Alyansımı Takmaya Devam Etmeli miyim?

Yine, bu bir tercih meselesidir. Bazı insanlar eşleri öldükten hemen sonra yüzüklerini çıkarma konusunda rahatken bazıları ise hiç çıkarmak istemez. Evlilik yüzüğünüz olmadan kendinizi kaybolmuş hissediyorsanız, elbette onu takın. Başka bir seçenek de boynunuza bir zincirle takmaktır.

Yüzüğünüzle ilgili başka hususlar olabilir. Alyansınız bir aile yadigarı ise mirasçılarınız için güvenli bir yerde saklamak isteyebilirsiniz. Veya zamanlama doğru olduğunda devam edip kişiye vermek isteyebilirsiniz. Örneğin, evlenecek bir oğlunuz varsa, onu gelinine teklif etmek isteyebilirsiniz. Yüzük parmağınızın çıplak olması sizi rahatsız ediyorsa, yüzük takmamaya hazır olana kadar takmak için basit bir yüzük veya doğum taşınızla birlikte bir yüzük satın alabilirsiniz .

İnsanlar Bana Bayan mı Demeli yoksa Ben Hala Bayan Mıyım?

Size her zaman “Bayan” diyen çoğu insan. muhtemelen yapmaya devam edecektir. Biri sorarsa, seçim size kalmış. Geleneksel olarak dul bir kadın “Bayan (ilk adı ve evli soyadı)” olmasına rağmen, istediğiniz şekilde çağrılmayı seçebilirsiniz. Birisi emin değilse, “Ms” kullanmak her zaman güvenlidir.

İnsanlar mektup veya davetiye gönderdiğinde, size nasıl hitap edeceklerini bilemeyebileceklerini unutmayın. Bir tercihiniz varsa, lütfen onlara bildirin. Aksi takdirde, tahmin etmeleri gerekecek ve onlardan doğru olduğunu düşündükleri şeyi yapmak için herhangi bir sayıda girişimde bulunabilirsiniz. Onlara önceden haber vermek bazı garip anları önleyebilir .

Yeniden evlenmek için ne kadar beklemeliyim?

Bazı dinler, bir kişinin eşinin ölümünden sonra yeniden evlenmeden önce bir yıl yas tutmasını gerektirir. Bu geçerli değilse, karar tamamen size ve rahat ettiğiniz her şeye bağlıdır. Dul kaldıktan sonraki birkaç ay içinde yeniden evlenmeye karar verirseniz arkadaşlarınız ve aile üyeleriniz buna karşı çıkabilir, ancak duygusal olarak neye hazır olduğunuzu yalnızca siz bilirsiniz. Sadece bir boşluğu doldurmaya çalışmadığınızdan ve hayatınızın geri kalanını birlikte geçirmek istediğiniz kişinin bu olduğundan emin olun.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz