Coronavirus: Verilerinizi Çalan Sahte Uygulamalar

- Advertisement -
- Advertisement -

Önem li bilgi Koronavırusu salgın evrimini izleyen yakından ve Covid-19 virüsünün yeni durumlar hakkında bilgi çalmak için bir çok ülke sahte yazılım yapmış durumda, dikkatli ol! İnternette, önemli bilgilere erişimi kolaylaştıracağına söz veren uygulamalar ve sayfalar görmüş olmalısınız.Bunlara itibar etmeyiniz veya google play den corona için indirdiğiniz uygulamalar yarın öbür gün başınıza bela olabilir.

Bu Sahte Uygulamalar Nelerdir?

DomainTools uzmanları ‘COVID-19 virüsünü tespit etmiş bulunuyor . Önce siz şöyle bir mesaj geliyor.Bölgenizdeki veya şehrinizdeki en son vakalar hakkında güncel bilgiler sunduğunu ve hatta virüsün bulaştığı birinin size en yakın olduğunu belirten bir uygulama. Uygulamayı indirdiğinizde ve gerekli izinleri verdiginizde (size düzenli güncellemeler gönderme kisvesi altında), uygulama telefon ekranını engelliyor ve kilidini açabilmek için 100 $ ‘lık bir ödeme talep eden bir mesaj gösteriyor , diğer tehditlerin yanı sıra.

casus yazılım olduğu ortaya çıkan bir diğer uygulamaya ‘Corona Live 1.1’ sakın indirme yapmayın. ABD yetkilileri, bir Truva Atı ile cihazlara bulaştığını keşfetti, bu sayede konumunuza, dosyalarınıza erişebilir ve hatta izniniz olmadan fotoğraf çekebilir ve video kaydedebilir.

İyi haber şu ki, Google zaten uygulama türlerine karşı harekete geçmiş bulunuyor, bunları Google Play Store’dan kaldırmaya ve Android 7.0 veya daha yeni sürümlere sahip tüm cihazları korumaya başladı. Bu nedenle, bu uygulamalar yalnızca resmi olmayan uygulama mağazalarında veya herhangi bir şüpheli bilgi durumunda özellikle dikkatli olmanız gereken sosyal ağlar aracılığıyla dağıtılıyor.

Bu iki örneğin şu anda İnternet’te dolaşan tek kötü amaçlı uygulamalar olmadığı çok muhtemeldir . Herhangi bir risk almadan bilgilendirilmemize yardımcı olan meşru kaynaklara güvenmeyin Tek güvenilir kaynak Coronavirus vakalarını gerçek zamanlı olarak takip etmek için, burada John Hopkins Üniversitesi haritasına bakmanızı öneririz .

Coronavirus durumu çevresinde gerçekleşen her şeyin farkında olmak için Google, önerdikleri güvenilir ve doğrulanmış Coronvirus uygulamalarının bir listesini yayınladı .

Acun Ilıcalı Yeni Bir Platform Kuruyor! Exxen Nedir?

Acun Ilıcalı, birçok televizyon programında sunuculuk yapmış olup bazı dizilerde de roller almış bir ünlüdür. TV8 televizyon kanalını sahiplenmesinin ardından televizyon sektöründe...

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite!

Evler içerisinde tıkıldık kaldık dediğinizi duyar gibiyiz. İşte artık bu sıkıntı hissini şu anda okuduğunuz liste sayesinde aklınızda kendinize uygun bir fikir edinip unutabileceksiniz.

Amazon, çalışanlardan güvenlik nedeniyle TikTok uygulamasını kaldırmasını istiyor

The New York Times'ın haberine göre Amazon, güvenlik riski nedeniyle çalışanlarının TikTok uygulamasını kaldırmasnı isteyen bir e-posta gönderdi. Gazete,...

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here