Çirkin sevilmek

Karşınızdaki insan her fırsatta lafı ağzınıza tıkıyor ve meseleyi bitti’ye getiriyorsa, bilin ki, o sizi yeterince sevmiyor. Zaten siz öyle sevilmezsiniz. Öyle sevilmek, çirkin sevilmektir. Yahu bunun kitabı bile yazılmaz : ) Hiç gördünüz mü çirkin sevilen insanların hikayelerinin mutlu bittiğini? Göremezsiniz. Bu sadece karşılıklı alışkanlık ve katlanma durumudur. Böyle güzellik olmaz.

- Advertisement -

Karşınızdaki insan, kendine düşeni yerine getirmiyor ve bir şeyleri hep sizden bekliyorsa, bilinki sizi yeterince ve güzel sevemiyordur. Çünkü; bu bencilliktir. Ve aşk ben demek değil; onu hissetmek, ona göre hareket etmektir. Velhasıl; aşk, ben’den değildir.

Karşınızdaki insan sizi alttan alıyor, her fırsatta lafı bitti’ye getirmiyor, değer verdiğiniz şeyleri önemsiyorsa, bilinki sizi güzel seviyordur. Her şey önemsemekle başlayarak değere dönüşür. Sizi yeterince önemsemeyen insanların, sizi yeterince sevdiğini düşünmeyin. Yanılırsınız. Bu sizin bedeli ağır acılara gebe bir yanılgınız olur. Karşınızdaki insan sizi mutlu etmek için çaba gösteriyor ve fedakarlık yapması gerektiği yerde fedakarlık yapıyorsa, bilinki, yeterince ve güzel seviliyorsunuz. Çünkü; fedakarlık yapmayan yeterince sevmiyordur. Sizin için bir şeylerden vazgeçen insanların sevgisine güvenin. Gerisine asla güvenmeyin. Çünkü; unutmayın ki, tek taraflı çaba, bir müddet sonra her şeyi sizin üzerinize yığar ve altında kalırsınız. Bir de sizi yeterince ve güzel sevmedikleri için üzülmeyin. Ben hep buralardayım.

Bir gün herkesin daha iyi hissetmesi dileğiyle buralardayım. Bu arada buralardan sizi sevdiğimi de unutmayın. Hayat size her zaman yeni fırsatlar sunar. Unutmayın. Vazgeçmeniz gerekiyorsa beklemeyin. Bitti diyorsa kal demeyin. Giden gittiği yerde mutlu olabiliyorsa, siz asla onu beklemeyin. Umarım bir nebze de olsa iyi gelmiştir. Bu balonlar gökyüzüne. Gökyüzünde siz varsınız diye… Bir balon da siz bırakın

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çirkin sevilmek 3

Ücretsiz Bıkkın Panda Bültenine Kaydolun

En son haberler, teklifler ve özel duyurular ile Sitemize Abone olabilirsiniz.