Pazar, Eylül 26, 2021

Cinsellik nedir, nasıl yapılır?

- Advertisement -

Cinsellik nedir, nasıl yapılır?, cinsel olarak nasıl tanımladığınızı belirlemenize yardımcı olacak kısa bir Cinsel ilişki modelleri makelesidir. Sonucun heteroseksüel, homoseksüel, biseksüel, panseksüel veya aseksüel olabilir. Zaman içinde Cinsel ilişkiden sonra vücuttaki değişimler, değişebilecek kesin cevabınızı sadece siz bilebilirken, bu makele cinselliğinize daha derin ve net bakmanıza yardımcı olacaktır.

Cinsellik nedir, nasıl yapılır?
Cinsellik nedir, nasıl yapılır?

Cinsel olarak çekici kılan nedir?

İnsanların cinsel çekiciliği karmaşıktır ve araştırmacılar bunun tamamen görünüşe veya kişiliğe dayalı olmadığını öğreniyorlar. Sağlıklı ve genetik olarak bizimle uyumlu simetrik yüzleri olan insanları çekme eğilimindeyiz, ancak araştırmalar bunun çoğunun, bilinçli zihnin kontrol edemeyeceği şekillerde görme kadar koku ile de belirlenebileceğini gösteriyor. Diğer araştırmalar, güçlü bir cinsel çekim kaynağının, başka birinin cinsel olarak bizi etkilediğini bilmektir ; elde etmek için zor oynamak, birçok insanın düşündüğünden daha az ilgi çekicidir.

Çekici bulduğunu nasıl anlarım?

Birinin beden dili, temizlemek, göz teması kurmak, uzanmak ve size dokunmak için bahaneler bulmak gibi, dokunmak gibi potansiyel cinsel çekiciliğin bir işaretidir. Araştırma bulgularına göre, birilerinin ilgisini çektiğinizi bilirlerse, birilerinin de sizi çekmesi daha olasıdır. Ama nonsexual uyarılma böyle insanlar korkutucu bir köprüyü ya da birlikte bir roller binmek ve cinsel uyarılma için nonsexual uyarılma duygularını karıştırabileceğinden olarak uyarılma ait yanlış atıf denilen fenomen cinsel uyarılma için karışabilir.

Fiziksel olarak eşit derecede çekici olma eğiliminde mi?

Evet. Araştırmalar, ortaklarımızın onları arzulamamız için evrensel olarak kabul gören bir şekilde çekici olmaları gerekmediğini gösteriyor; sadece bize çekici gelmeleri gerekiyor . İnsanlar kendilerinden daha çekici gördükleri kişilere yaklaşmama eğilimindedir, ancak daha az çekici hedeflere “razı olmazlar”; Araştırmalar, insanların fiziksel çekicilik düzeylerini paylaşan insanları içtenlikle arzuladıklarını ortaya koyuyor

Seks, ilişkileri harekete geçirir mi, yoksa ilişkiler sekse yol açar mı?

Cinsel istek, insanları bir araya getiren en güçlü güçlerden biridir ve araştırmalar, cinsel arzunun, gerçek bir ilişki kurmak için gerekli olan partnerler arasındaki duygusal bağı güçlendirdiğini bulmuştur. Başka bir deyişle, cinsel çekim , bir eşin genel refahı ve daha derin bir duygusal bağ ile ilgilenmeyi , seks yapmadan önce bile oluşturur.

Genlerimiz cinsel çekiciliği etkiler mi?

Görünüyorlar. Araştırma bulguları, bağışıklık sistemindeki başlıca doku-uyumluluk kompleksi (MHC) genleri, bilinçsizce cinsel arzularımızı etkileyebilir. Evrim teorisi, çocuklarımızın bağışıklığını geliştirmek için bizimkinden farklı bağışıklık genlerine sahip biriyle çiftleşmenin tercih edildiğini savunuyor. Araştırmalarda heteroseksüel kadınların, kendilerinden farklı bağışıklık genlerine sahip erkeklerle evlenme olasılığının daha yüksek olduğu bulunmuştur.

İnsanları belirli yüzlere çeken nedir?

Kültürler arasında yapılan bir araştırma grubu, insanların boy (daha uzun erkekler ve düşük bel-kalça oranına sahip kadınlar) ve simetrik yüzler tarafından çekilme eğiliminde olduğunu bulmuştur . Bu, algılanan evrimsel avantajdan kaynaklanıyor olabilir: Simetrik bir yüz daha az kusurlu görünüyor ve diğer araştırmalar, simetrik bir yüzün genel olarak daha iyi sağlıkla ilişkili olma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

İnsanlar neden başkalarının kendilerine olan cinsel ilgisini yanlış anlıyor?

Araştırmalar sürekli olarak gösteriyor ki, erkekler genellikle kadınların onlara olan cinsel ilgisini abartıyor ve kadınlar erkeklerin onlara olan cinsel ilgisini hafife alma eğiliminde. Erkeklerin hatalı varsayımlarının bir nedeni, cinsel ilgilerini çekici oldukları bir kadına yansıtabilmeleridir. Erkekler ayrıca kadınlardan daha sapyoseksüel olma eğilimindedir ya da sıradan, taahhüt edilmeyen sekse daha açık ve potansiyel partnerlerde daha yüksek sapyoseksüelliği hayal etme eğilimindedir.

Partnerler birbirlerinin cinsel yönelimlerini tatmin etmeye çalışmalı mı?

Zorunlu değildir, ancak partnerler de suçluluk veya utançtan dolayı dönüşlerini gizlememelidir. Partnerler , cinsel olarak istedikleri şey hakkında açıkça iletişim kurduklarında , genel cinsel tatmin seviyeleri artma eğilimindeyken, bir çiftin cinsel tatmini, bir veya diğer partner istedikleri hakkında konuşmak konusunda isteksiz olduğunda zarar görebilir. Bir partner onları paylaşmasa bile arzularının “normal” olduğunu anlamak, çiftleri birbirine yaklaştırır.

Zeka bir tahrik midir?

sapyoseksüellik, zekası nedeniyle birisine cinsel olarak ilgi duymayı ifade eder. sapyoseksüellik için zeka, cinsel çekiciliğin en güçlü itici gücü gibi görünmektedir ve bu insanlar için bu, bir düzeyde genetik uygunluğun bir işareti değil, saf bir tahriktir. Bununla birlikte, araştırma aynı zamanda bir kişinin zekası çok yüksek olduğunda – 120 IQ’nun çok üzerine çıktığında – çekicilikte bir düşüş bulur. Flört ve sapyoseksüellik üzerine yapılan araştırmalar, güçlü bir mizah anlayışına sahip partnerler aramanın sapyoseksüelliği sürdürmenin bir yolu olduğunu ortaya koymaktadır.

Partnerler zamanla birbirleri tarafından daha az tahrik oluyor mu?

Cazibe etkisi, bir zamanlar bizi sakal gibi bir partnere çeken fiziksel özelliklerin zamanla yoğun sapmalara dönüştüğü fenomeni ifade eder. Etki, bir partneri ilk tanıştığımızda nasıl idealize ettiğimizi ve bu ilk kıvılcım azalmaya başladığında onu nasıl yeniden değerlendirdiğimizi yansıtıyor olabilir, ancak aynı zamanda bir çiftin duygusal bağının solduğunun ve bakım gerektirdiğinin önemli bir işareti olabilir.

Ev işi yapmak bir tahrik mi?

Birçok çift için ev işi yapmak bir tahriktir . Araştırmalar, ev işlerini eşit olarak paylaşan heteroseksüel partnerlerin de daha tatmin edici cinsel yaşamlara sahip olduklarını bildirdiklerini göstermiştir. Ev işlerini paylaşmak, ortakların adalete değer verdiğini, işbirliği yapabildiklerini ve bir ekip olarak çalışabildiklerini ve iletişim kurmaya ve görevleri başlatmaya istekli olduklarını gösterir; bunların tümü seksin yerine getirilmesinin temelleri arasındadır.

En yaygın olan cinsel fanteziler hangileridir?

En yaygın cinsel fanteziler , araştırma bulmuştur, bu tür seks kamu ve cinsiyete olmak karşılaşmalarda olarak çok ortaklı seks, kaba seks ya kink, tabu seks içerir. Bununla birlikte, araştırmalar ayrıca, bir cinsel fanteziye sahip olmanın veya hatta bundan zevk almanın, genellikle onu gerçek hayatta deneyimleme arzusuna dönüşmediğini buluyor.

Partnerler cinsel fantezilerini paylaşmalı mı?

İnsanın fantezisinde, ilişki partneri onların arkadaşıdır. Ancak insanların cinsel fantezilerini partnerleriyle paylaşmamalarının birincil nedeni, fantezinin partnerlerini gücendireceği veya bir partneri onları daha az düşünmesine neden olacağı korkusudur. Gerçek şu ki , insanlar nadiren onlar hakkında konuşsalar bile , çoğu cinsel fantezinin yaygın olarak yapıldığı ve bir fanteziye sahip olmanın, gerçekte partneriyle birlikte hareket etmek istediği anlamına gelmediği. Bir partneri canlandırması için baskı yapmadan cinsel fantezileri paylaşmak bir çifti birbirine yaklaştırabilir.

Çoğu insan cinsel fantezilerine göre hareket eder mi?

Üçlü seks yapmak genellikle en popüler cinsel fantezi olarak gösteriliyor, ancak anketler aynı zamanda bunu gerçek hayatta gerçekten deneyen kişilerin bundan zevk almama eğiliminde olduklarını da gösteriyor. Diğer araştırmalar, insanların en iyi cinsel fantezisine geldiğinde – ne olursa olsun – sadece üçte birinin bunu gerçekten denediğini, ancak üçlüler haricinde fantezilerini deneyen insanların bundan zevk almamış olma olasılıklarının daha yüksek olduğunu bulmuştur.

Geleneksel olmayan seks ne kadar nadirdir?

“Alışılmadık” seks aslında oldukça yaygındır . Heteroseksüel vajinal ilişkinin tek “uygun” seks türü olması gibi, cinsel aktiviteyle ilgili modası geçmiş fikirler pek çok insanın ruhunda oyalanmaktadır, ancak gerçek şu ki mastürbasyon, oral seks, vibratör kullanmak, poliamori ve ilginçlik hakkında hiçbir şey söylememek bu ve diğer faaliyetler hakkındaki fanteziler, çoğu insanın düşündüğünden çok daha yaygındır. Neyin “normal” olup olmadığını daha iyi anlamak, insanların cinsel arzuları konusunda daha az utanç ve isteksizlik yaşamalarına yardımcı olabilir.

BDSM cinsel bir yönelim mi?

BDSM veya karışıklık genellikle kişinin cinsel yöneliminden ayrı bir hobi veya eğlence olarak algılanır, ancak şimdi bazı uzmanlar, güçlü, tutarlı bir cinsel ilişki de dahil olmak üzere birçok standart kriteri karşıladığı için bunun bir yönelim olarak görülebileceğini veya görülmesi gerektiğini önermektedir çekicilik, erken başlangıç, yaşam boyu süren uyarılma kalıpları ve onu reddetmenin veya bastırmanın psikolojik sonuçları.

BDSM ilişkileri psikolojik olarak sağlıklı mı?

Bir grup araştırma, sürekli olarak, BDSM veya ilginçlik ile uğraşan insanların, nüfusun geri kalanı kadar cinsel ve duygusal açıdan sağlıklı olduğunu bulmuştur. Aslında, BDSM ilişkilerinin en az diğer romantik bağlantılar kadar tatmin edici olduğuna dair bazı kanıtlar var çünkü bunlar tanım gereği sağlıklı cinsel birlikteliklerin tüm temel unsurları olan iletişim, anlaşma, güven ve yakınlık gerektiriyor.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz