Cumartesi, Ekim 16, 2021

Google Chrome için karanlık mod nasıl kullanılır?

- Advertisement -

Chrome karanlık modunu etkinleştirin ve tarayıcınıza yepyeni bir görünüm kazandırın
Chrome koyu tema modunun birçok avantajı vardır ve kullanımı kolaydır. Mobil kullanıcılar için değişiklik yapmak pil ömrünü artırmaya yardımcı olacaktır. Google‘ın kendisi, uygulamaların, özellikle siyah piksellerin gerçekten kapatıldığı OLED ekranlı cihazlarda, daha koyu arayüzler için parlak, beyaz olanlara göre daha az pil gücüne ihtiyaç duyduğunu doğruladı.

Chrome koyu mod ve Dark mode sizi daha az mavi ışığa maruz bırakarak sirkadiyen ritminizi bozabilecek şekilde uykunuzu iyileştirdiğini de görebilirsiniz . Uykusuz kalmak sizi sadece huysuzlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda sizi daha fazla obezite, yüksek tansiyon, şeker hastalığı ve kalp hastalığı riskine sokar .

Ne kadar havalı göründüğünden bahsetmiyorum bile. Hem Google’ın Materyal Tasarımı dili hem de Facebook’un en son yenilemesi çok beyaz ve parlak olduğu için karanlık moda geçiş yapmak ferahlatıcı . Bu nedenler, Chrome gece modu pc geçmek için iyi bir neden gibi görünüyorsa, Chrome dark mode yapma Windows, macOS, Android ve iOS’ta nasıl geçiş yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.”chrome //flags dark mode

Google Chrome için karanlık mod nasıl kullanılır? 1

Windows 10 için Chrome karanlık modu

1. Ayarlar menüsüne girin, ‘Kişiselleştirme‘yi seçin,’ Renkler‘i tıklayın ve ‘Varsayılan uygulama modunuzu seçin‘ yazan anahtara gidin.

2. Bunu ‘Koyu‘ olarak değiştirin ve Chrome dahil olmak üzere yerel karanlık moda sahip tüm uygulamalar renk değiştirecektir. Tarayıcınızı yeniden başlatmanıza gerek yok.

MacOS için Chrome karanlık modu

  • Sistem Tercihleri” ni açın, “Genel” i tıklayın, “Görünüm” ü seçin.
  • Koyu‘ seçeneğini seçin. Windows’ta olduğu gibi, yerel karanlık moda sahip tüm uygulamalar, sizden başka bir giriş olmaksızın otomatik olarak değişecektir.

Android için Chrome karanlık modu

  • Karanlık mod, Android için Chrome’da hala deneysel bir özelliktir, bu nedenle bazı tasarım öğelerinin biraz tuhaf görünebileceğini unutmayın. Etkinleştirmek için tarayıcının adres çubuğuna chrome: // flags girin .
  • ‘Bayrakları ara’ kutusuna dokunun ve koyu çalışma alanını girin . Burada iki seçenek bulacaksınız: “Android web içeriği karanlık modu” ve “Android Chrome kullanıcı arayüzü karanlık modu“. İlk seçeneği etkinleştirirseniz Chrome, bir sitenin geliştiricilerinin karanlık bir sürüm oluşturup oluşturmadığını algılar ve bunu otomatik olarak seçer. Kullanılabilir karanlık sürüm yoksa, tarayıcı sitenin renklerini tersine çevirir. İkinci seçeneğin etkinleştirilmesi, tarayıcı arayüzünün kendisinin kararacağı anlamına gelir.
  • Bu seçeneklerin her birinin altındaki açılır menüye dokunun ve ayarı “Etkinleştirildi” olarak değiştirin, ardından Chrome’u yeniden başlatın.
  • Şimdi ayarlar menüsünü açın, ‘Temalar‘a dokunun ve’ Koyu’yu seçin. Temalar seçeneğini göremiyorsanız, Chrome‘u yeniden başlatın ve görünmesi gerekir.

İPad veya iPhone için Chrome karanlık modu

Google, iOS‘ta Chrome için karanlık bir mod yayınlamadı, ancak bu devam eden bir çalışma ve tarayıcının bir sonraki büyük güncellemesiyle kullanılabilir hale gelebilir. Bu makaleyi, geldiğinde onu etkinleştirme talimatlarıyla güncelleyeceğiz. Şimdilik, benzer bir efekt elde etmek için Ters Çevir özelliğini kullanabilirsiniz.

  • Ayarlar” ı açın ve “Genel> Erişilebilirlik> Konaklama yerleri göster” i seçin.
  • Cihazınızın ekranındaki her şeyin renklerini tersine çevirmek için “Klasik Ters Çevir” seçeneğini veya görüntüleri yalnız bırakıp diğer her şeyi tersine çevirmek için “Akıllı ters çevir” seçeneğini değiştirin.

Diğer Google hizmetleri

Chrome, karanlık modu destekleyen tek Google ürünü değildir. Gmail karanlık modu , standart beyaz arayüzün parlaması olmadan gelen kutunuzu görüntülemenizi sağlar ve artık Google Haritalar için de evrensel bir karanlık mod var . Bu, telefonunuzun pili aç GPS navigasyonunu kullanırken biraz daha fazla enerji tasarrufu yapmanızı sağladığı için özellikle mobil cihazlar için kullanışlıdır.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz