Pazar, Eylül 26, 2021

CDKeys Yasal mı yoksa Ucuz Oyun Anahtarları Satın Almak İçin Bir Dolandırıcılık Sitesi mi?

- Advertisement -

Cdkeys güvenilir mi, inanılmaz derecede ucuz fiyatlarla geniş bir oyun kütüphanesi sunar. Peki bu fiyatlar gerçek olamayacak kadar iyi mi?

CD Key Steam, Uygun fiyatlı oyunlar arayan bir oyuncuysanız, CDKey‘lere rastlamanız çok uzun sürmez . Steam, Origin ve PlayStation Network gibi pazarlardan oyunların kilidini açmak için kodlar satıyor, ancak genellikle önemli ölçüde indirimli fiyatlarla.

Bazen, CDKey‘lerdeki oyunlar o kadar ucuzdur ki gerçek olamayacak kadar iyi görünürler. Öyleyse, hepsi büyük bir aldatmaca mı yoksa CDKeys yasal mı?

CDKeys‘in tam olarak nasıl çalıştığını ve müşterilerinin hizmet hakkında ne söylediğini inceledik. Ayrıca nasıl çalıştığını görmek için kendimize bir oyun sipariş ettik.

CDKey’ler Neden Bu Kadar Ucuz?

CDKeys Yasal mı yoksa Ucuz Oyun Anahtarları Satın Almak İçin Bir Dolandırıcılık Sitesi mi? 1

Gelen SSS cdkeys web sitesinde, biz firmanın ürünleri bu kadar ucuz olmasının nedeni hakkında şu açıklamada bulundu:

“Mümkün olan en ucuz fiyatları sağlamak için dünyanın her yerinden satın alıyoruz ve ürünleri yalnızca dijital biçimde sattığımız için posta ücreti ve ilgili harcamalarda önemli tasarruflar yapabiliyoruz – daha sonra bu indirimleri size aktararak fiyatlandırmamızı sağlıyoruz en rekabetçi olanıdır!”

Birincisi, kürelerin köşeleri yok, değil mi? İkincisi, bu oldukça belirsiz. CDKeys‘in kodlarını nereden aldığını açıkça söylemiyor, sadece onları ucuza satın aldığını ve daha sonra kendi sitesinde sattığını söylüyor.

Yine de bazı bilgiye dayalı tahminlerde bulunabiliriz. Muhtemel bir açıklama, CDKeys‘in etrafta alışveriş yapması, yasal olarak oyunları en ucuz oldukları bölgelerden satın alması ve ardından bunları müşterilere satmasıdır.

Bu, elbette, kodların bölge kilitli olmamasına dayanıyor. Gerçekten de, CDKey‘lerdeki bazı oyunlar dünyanın belirli bölgeleri içindir, öyleyse diğer mağazalardan nasıl daha ucuza sunulurlar?

Burada spekülasyon yapıyoruz, ancak CDKey‘lerin oyunları satışta iken toplu olarak satın alması ve daha sonra fiyatlar normale döndüğünde bir fiyatlandırma eklemesi mümkündür. Bu kesinlikle diğer video oyunu önemli satıcılarının yaptığı bir şeydir .

CDKeys Yasal mı yoksa Ucuz Oyun Anahtarları Satın Almak İçin Bir Dolandırıcılık Sitesi mi? 2

Fiziksel mağazaların bir rol oynamamasıyla elde ettiği tasarruflar, ancak CDKey‘ler sıklıkla dijital mağazaların da altını çiziyor. Ancak Steam ve Origin gibi hizmetler indirme dosyalarını kendileri barındırsa da, bu CDKey‘ler için geçerli bir masraf değildir.

CDKey‘lerin arkasındaki insanlar hakkında ne biliyoruz? Onun şartları sayfa teklifler bazı ipuçları. Hollanda merkezli bir şirket olan Sensible Digital BV tarafından yönetilmektedir.

Ana şirketi Omnyex Ecommerce DMCC‘nin merkezi Dubai’dedir. Özellikle, Omnyex‘in 2016’daki E3 fuarında bir standı vardı ve bu, gölgeli bir arka sokak operasyonunun yapacağı türden bir şey gibi görünmüyor.

Müşteriler CDKey’ler Hakkında Ne Diyor?

CDKeys , sitesinde 4.7 yıldızlı Trustpilot derecelendirmesini gururla sergiliyor . Bu cesaret verici çünkü Trustpilot, etrafındaki en iyi müşteri geri bildirim sitelerinden biridir .

CDKeys şu anda 68.000’in üzerinde çoğunlukla olumlu eleştiriye sahip ve yazarken, kullanıcıların yüzde 87’si CDKey‘leri “Mükemmel” olarak derecelendirdi. Hizmet, düşük fiyatları ve kodların hızlı teslimi nedeniyle defalarca övgüyle karşılanmaktadır.

CDKeys Yasal mı yoksa Ucuz Oyun Anahtarları Satın Almak İçin Bir Dolandırıcılık Sitesi mi? 3

Ölçeğin diğer ucunda, CDKeys‘in Trustpilot derecelendirmelerinin yüzde 7’si, sitedeki olası en kötü derecelendirme olan “Kötü”. Bu incelemelerde gezinirken, çalışmayan veya teslim edilmeyen kodlarla ilgili birçok şikayet var. Bugüne kadar, CDKeys bu olumsuz yorumların yalnızca yüzde 8’ine yanıt verdi.

Önemsiz olmasa da, bu görece düşük kötü yorum yüzdesi, sitenin meşruiyetiyle ilgili herhangi bir şey yapmaktan ziyade, izole teknik sorunlar ve müşteri hizmetleri sorunlarından kaynaklanıyor olabilir.

CDKeys, Mükemmel ve Kötü arasında çok az puana sahiptir, ancak bu yüksek kontrast, kullanıcı incelemelerinin tipik bir örneğidir. Bir şeyi sevseler de sevmeseler de, insanlar aşırı puanlar bırakma eğilimindedir – mümkün olan en yüksek veya en düşük puan.

Ve daha sonra çözülen bir sorunu olan müşteriler, olumsuz yorumlarını kaldırmak zorunda değildir. Mutsuz müşterilerin, mutlu olanlardan daha çok yorum bıraktığı da doğrudur.

CDKeys’in Trustpilot pozitif puanlarının çoğunun, yorum bırakmaya davet edilen müşterilerden gelmesi tesadüf değildir. CDKeys, bazıları web sitesi ile entegre olan ekstra Trustpilot özelliklerine erişim sağlar. İnsanları geri bildirim vermeye yönlendirmek, memnun müşterilerin bunu yapma olasılığını artırır.

Reviews.io , Sitejabber ve ResellerRatings gibi diğer kullanıcı inceleme sitelerinde, CDKey‘ler için yapılan incelemeler neredeyse tamamen olumsuzdur ve genel derecelendirmeleri iki yıldızdan fazla değildir. Bu kulağa kötü geliyor, ancak bu yalnızca mutlu müşterilerin davet edilmedikleri sürece genellikle yorum bırakmadıkları fikrini doğrular. Ayrıca, bu diğer inceleme sitelerinin en fazla birkaç yüz incelemesi vardır.

Herhangi bir kullanıcı incelemesinde olduğu gibi, CDKeys‘in Trustpilot puanını körü körüne kabul etmemelisiniz, ancak bu, müşterilerinin büyük çoğunluğunun memnun kaldığının güçlü bir göstergesidir.

CDKey’lerden Oyun Satın Alma Deneyimimiz

Göstermek için, ödeme ve teslimata kadar CDKey‘lerden oyun satın almanın tüm adımlarını uygulayacağız.

Başlamak için, istediğiniz oyunu bulmak üzere CDKeys mağazasına göz atın veya arayın. PC‘de For the King için Steam aracılığıyla kullanılabilen bir kod satın almayı seçtik. CDKeys‘e göre 2.69 $ ‘ın fiyatı Steam‘den% 87 daha ucuz. Kontrol ettik ve For the King gerçekten Steam‘de 19.99 $ idi.

CDKeys Yasal mı yoksa Ucuz Oyun Anahtarları Satın Almak İçin Bir Dolandırıcılık Sitesi mi? 4

İstediğiniz oyunu bulduğunuzda, bir kartla ödeme yapmak için Şimdi Satın Al‘a veya PayPal düğmesine tıklayın. PayPal‘ı kullanmayı seçtik, ancak bir kartla ödeme yaparsanız, satın alma işleminizin kart şirketiniz tarafından korunduğundan emin olun.

CDKeys Yasal mı yoksa Ucuz Oyun Anahtarları Satın Almak İçin Bir Dolandırıcılık Sitesi mi? 5

Siparişinizi onaylamadan önce, tamamının tamam olduğundan emin olmak için siparişinizi gözden geçirmeniz için bir şans daha elde edeceksiniz. Oradayken, bölgeniz için oyunun doğru sürümüne sahip olduğunuzu iki kez kontrol edin. Dünyanın farklı bir bölgesi için bir anahtar satın alırsanız, çalışmayabilir. Satın alma işleminizi tamamlamak için Siparişi tamamla‘yı tıklayın .

CDKeys Yasal mı yoksa Ucuz Oyun Anahtarları Satın Almak İçin Bir Dolandırıcılık Sitesi mi? 6

Sonraki ekranda Anahtarınızı alın‘ı seçin .

Bu sizi çevrimiçi hesabınızın yeni satın aldığınız oyunu ve satın aldığınız diğer oyunları görebileceğiniz bölümüne götürecektir. Tıklayın kodunu alın kutusunu genişletmek için ve indirme kodunu görüntülemek.

CDKeys Yasal mı yoksa Ucuz Oyun Anahtarları Satın Almak İçin Bir Dolandırıcılık Sitesi mi? 7

Bu kodu kopyalayıp yapıştırın veya gitmesi gereken yere yazın. Bizim durumumuzda Steam‘e girdik ve menüden Oyunlar> Bir Ürünü Etkinleştir‘i seçtik . Kodu girdik ve her şey sorunsuz geçti.

CDKeys Yasal mı yoksa Ucuz Oyun Anahtarları Satın Almak İçin Bir Dolandırıcılık Sitesi mi? 8

Siparişin ilk yapılmasının üzerinden bir dakikadan kısa bir süre sonra, CDKey‘lerden onay ve e-posta gelen kutumuzda bir PayPal makbuzu da aldık.

CDKey’lerin Kullanımı Güvenli mi?

Testimize ve incelemelerin çoğuna dayanarak, CDKeys ucuz oyunları satın almanın çoğunlukla güvenilir ve yasal bir yolu gibi görünüyor. Geçmişte CDKey‘lerden satın alma deneyimine dayanarak, deneyimin her zaman bu kadar sorunsuz olmadığını teyit edebiliriz.

Şimdiye kadar sipariş ettiğimiz tüm oyunları aldık, ancak birkaç kez anahtarların gelmesi birkaç saat aldı. Özellikle, bunlar yeni sürümlerdi, bu nedenle CDKey‘lerin bu durumlarda anahtar stoğunu aşırı satması veya başka bir teknik sorun olması mümkündür.

Herhangi bir gri piyasa satıcısında olduğu gibi, CDKey‘lerden satın alma ile ilgili bazı riskler vardır. Müşteri hizmetleri, büyük satış noktalarının standartlarını karşılamayabilir ve anahtarlarınızı kullanırken sorun yaşarsanız para iadesi almanız daha uzun sürebilir.

Anahtar yerine satın aldığınız bir oyunla ilgili sorunlarınız varsa, CDKey‘lerden de yardım alamayabilirsiniz. Hüküm ve koşulları açıkça sizin ve oyun şirketleri arasında bir aracı olduğunu belirtir.

Ayrıca oyun şirketlerinin bölgeler arası satışı kısıtlamaya karar vermesi ve aynı zamanda anahtarlarınızı geçersiz kılması da mümkündür. CDKeys zaten birkaç yıldır ortalıkta ve bu bir halkla ilişkiler kabusu olacaktı, bu yüzden pek olası görünmüyor.

CDkeys com yasal mı?

Mı cdkeys yasal ? Kısaca evet. Cdkeys evet öyle yani tamamen yasal sitesidir okunaklı ama bu zaman zaman garip bir sorun olmadığı anlamına gelmez. CDkeys , üçüncü taraf bir satıcı olarak oldukça iyi bir üne sahiptir ve kişisel olarak onlardan bir anahtar satın alırken hiç sorun yaşamadım.2

CD anahtarları neden bu kadar ucuz?

CDKey’ler neden bu kadar ucuz ? CDKeys , oyun anahtarlarının ucuz fiyatlarına sahiptir . Bunun dünyadaki bölgesel fiyat farklılıkları sayesinde mümkün olduğunu söylüyorlar. Diğer ülkelerde ucuz oyun anahtarları satın alarak , bu anahtarları diğer ülkelerde daha yüksek bir fiyata satabilirler.

CDkeys veya G2A daha mı iyi?

cdkeys olarak bildiğim kadarıyla yasal anahtarları satmak. G2A , kullanıcıların anahtar satmasına izin verir ve bunların nasıl temin edildiğine dair hiçbir fikirleri yoktur. … çalıntı tuşları üzerinde göstermek olsaydı cdkeys o meydana geldiğinde oysa onlar, doğrudan doğruya sorumlu olacaktır .com G2A onlar sadece onlar satıcıları kendi anahtarlarını nereden sorumlu olmadığını söyleyebiliriz.

CDKeys Playstation Plus için yasal mı?

Onlar konum yasal . Ve size verdikleri kod işe yaramazsa, ya yeni bir kod verecekler ya da paranızı iade edecekler.

CDKeys kodlarının süresi dolar mı?

Başkalarının dediği gibi, süresi dolmayacak , ancak kullanmaya hazır olana kadar anahtarı ifşa etmemelisiniz. Bazı yapmak serbest oyun teklifleri söz konusu olduğunda,.

CD Tuşlarıyla Alışveriş Yaparken Dikkatli Olun

Sonuçta, CD anahtarlarını denemek isteyip istemediğiniz size kalmış. Nasıl çalıştığı hakkında pek çok şey bilinmemektedir, bu nedenle kendi deneyimlerimizi rapor edebilirken, şirketi veya uygulamalarını onaylayamayız. Ve gri piyasa satıcılarından satın almak istemiyorsanız, indirimli oyunlar sunan birçok güvenilir site var.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz