Çarşamba, Ağustos 4, 2021

E-Devlet çalışma izin belgesi nasıl alınır?

- Advertisement -

E-devlet çalışma izin belgesi nasıl alınır?, Bakan Süleyman Soylu, tam kapanma süresinde çalışma izin belgesi almak isteyen vatandaşları bilgilendirdi. E-Devlet sistemi üzerinden çalışma izin belgesi alınabiliyor. Peki e-Devlet‘te sorun yaşayanlar ne yapacak? İşte çalışma izin belgesi hakkında merak edilenler tüm sorular…

Çalışma izin belgesi veya çalışma vizesi temelde Sokağa çıkma yasağı izin belgesi e-Devlet hakkıdır. Bu karantina yasaklarından dolayı türkiye genelinde yasal olarak çalışmak isteyen kişiler için çalışma izin belgesi şart lütfen e-devlet muafiyet izin belgesi almanız gerekiyor alınan belge geçerlidir. Bu izinler, insanların bu ülkelerde yasal olarak çalışma izni sorgulama e-devlet verecek dışarı çıkma gereksinimleri hakkında endişelenmelerine gerek kalmayacak.

çalışma belgesi e-devletten nasıl alınır bir kişinin İstihdam Vizesine başvurması gerekmektedir. Yasal olsun ya da olmasın başka bir şehir veya ilçe’de çalışmak isteyen herkes için Çalışma izin belgesi gerekecektir. Çalışma izin belgesi başvurduktan sonra, İçişleri Bakanlığı aracılığıyla çalışma izni başvurusunda bulunabilir. e devlet izin belgesi alamıyorum başvurusu gibi sorunları 7 Mayıs  2021 tarihine kadar eski çalışma belgeleri geçerliliğini koruyacaktır. E-Devlet üzerinden yapılmalıdır. Başvuru sahibinin Yurtdışı seyahat etmek için meşru bir nedeni ve denizaşırı seyahat amacı olmalıdır.

Sokağa çıkma yasağında çalışma izin belgesi e-devlet, Onaylandıktan sonra, çalışma izinleri E-devlet tarafından verilecektir. Kişi daha sonra yurtdışı çalışmak isterse vize başvurusunda bulunabilir. Vize onaylandıktan sonra izinler verilecektir. Çalışma izin belgesi SORGULAMA Türkiye’de İçişleri Bakanlığı Yüksek Komisyonu aracılığıyla da alınabilir. Korona çalışma izin belgesi, yüksek gereksinim ve kriterler nedeniyle otomatik değildir.

E-DEVLET ÇALIŞMA İZİN DOKÜMANI NASIL ALINIR?

E devlet sistemi www.turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra Sosyal Güvenlik Müesseseyi ve Sosyal Güvenlik Kayıt Dokümanı Denetleme ekranına tıklamanız gerekiyor. Daha sonra e devlet parolası ve T.C kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan SGK kaydınızı görüntüleyebilir ve çıktı olarak alabilirsiniz. SGK kaydı almak için alttaki linke tıklayabilirsiniz.

  • E devlet sistemine giriş yapınız.
  • Arama boşluğu kısmına Muafiyet İzin Belgesi yazınız.
  • Ekranda gözüken Müracaat Cinsi kısmından Çalışma Muafiyet İzin Belgesi kısmını seçiniz. Ardından Alt Müracaat Cinsi için Çalışma İzin Dokümanı Verilmesi kısmını seçiniz. Ardından karşınıza çıkan formu doldurup MÜRACAAT ET alternatifine tıklayın.

 

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz