Cuma, Ekim 15, 2021

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi

- Advertisement -

Battlefield 2042, başarılı 2021 video oyunu battlefield 6: Vietnam’ın devamıdır. Selefinin aksine, bu oyun dünya çapında bir salgının enerji kaynaklarını soyan bir elektrik kesintisine neden olduğu Dünya’nın geleceğinde geçiyor. Dünyada sadece üç bin insan hayatta ve tahliye bölgesinin güvenliğine ulaşmak için sadece bir uçak uçurulabilir. Battlefield 2042 sistem gereksinimleri, ABD ordusunun yardım için Çinlilere yönelmesini zorlar ve Yüz asker Çin ordusuna karşı bir görevi yürütmek üzere Çin’e gönderilir.

Oyundaki altı haritanın her biri oyunculara farklı zorluklar sunuyor. Battlefield 2042 system requirements Oyuncu, zar rulosunu tam tersi bir zar türüne değiştirerek havadan kara savaşına değişebilir. Kara savaşları için zarlar oyuncular arasında bölünür ve bunlar değiştirildiğinde, oyuncunun düşman askerlerini ortadan kaldırarak veya ayakta kalan son adam olarak daha az puan alarak daha fazla puan atması mümkündür. Havadan savaş zarları, zar havuzunun zıt zar türüne değiştirilmesiyle değiştirilebilir. Zarları farklı savaş seansları için ayırırken, yalnızca oyuncunun çevikliği, doğruluğu ve takım çalışması herhangi bir puan kazanır.

Google aramalarında yanlış başlık olan Battlefield 2142 değil battlefield 2042 ‘dir. Oyun, bir oyuncunun kadro lideri olarak hareket ettiği tek bir kampanya ile, görevlerini tamamlamak ve oyunu kazanmak için takımlar halinde hareket eden tüm oyuncuları içeren çok oyunculu bir savaşla, tüm oyuncuların skorun hakimiyeti ve ödül için birbirleriyle yarıştığı bir eleme savaşıyla dört yoldan biriyle tamamlanabilir. Oyun, her görevin farklı senaryolarını oluşturan sadece bir ulusu kontrol ederek oynanabilir. Tek oyuncu modunda, oyuncular oyun boyunca hiç bitmeyen bir çatışmaya kilitlenen sadece Çin ve Amerika’yı kontrol ediyor. Çok oyunculu modda, oyuncular ABD ordusu, Çin ordusu veya Rus ordusu rolünü üstlenirler.

Yakın gelecek ayarı

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 1

Battlefield 2042, tam bir yıkımın eşiğinde olan bir dünyada geçiyor. Gıda, enerji ve su kıtlığı, birçok dünya ulusunun başarısızlığının ardından “insanlık tarihinin en büyük mülteci krizine” yol açtı. Bu mülteciler arasında aileleri, çiftçileri, mühendisleri ve askerlerinden oluşan ve kendilerine ait bir ulustan yoksun bırakılan “Patriate Olmayanlar” (No-Pats olarak da bilinirler) vardır.

Geriye kalan son iki süper güç, dünyanın kalan son kaynaklarının kontrolü için onunla savaşan ABD ve Rusya’dır. Hayatta kalabilmek için Pat Dışı Uzmanlar her iki tarafa da katılır, böylece son kurşun atıldığında “masada bir koltukları olur”. Oyuncular bu Pat Olmayan Uzmanlardan birinin rolünü üstlenecekler.

EA DICE, Battlefield 2042‘yi Battlefield serisinin “gerçek bir evrimi” olarak nitelendirdi.

Topyekün Savaş

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 2

Battlefield Battle Royale bekleyenler fena halde hayal kırıklığına uğrayacaklar. EA DICE’a göre Battlefield 2042, üç “farklı, göze çarpan çok oyunculu deneyime” sahip olacak, ancak Battle Royale bunlardan biri değil.

Bu çok oyunculu deneyimlerden ilki, seride daha önce gördüğümüz Fetih ve Atılım modlarının yeni nesli olarak nitelendirilen All-Out War. Bu mod, PC, PS5 ve Xbox Series X’te 128 oyunculu devasa haritalara sahipken, PS4 ve Xbox One oyuncuları, bu haritaların son nesil konsollar için küçültülmüş ancak yine de öncekinden daha büyük olan 64 oyunculu sürümlerine sahip olacak. Önceki Yazılar. EA DICE, oyunculara “oyunun, olayların ve anların tümünün, hangi platformda oynarlarsa oynasınlar Battlefield oyuncuları için hissedileceğine” dair güvence verdi.

Fetih modu, “klasik topyekün savaş deneyimidir” ve oyuncuların devasa bir alan üzerinde savaştığını görecek. EA DICE’a göre, bu mod, oyuncuların nereye gideceklerini ve nasıl savaşacaklarını seçtikleri çok çeşitli ilerleme hızına sahip. EA DICE, Conquest’in çok sayıda oyuncuyla anları içereceğini, bu da dövüşü biraz kaotik hale getireceğini, diğer anların ise daha az kaotik ve daha kişisel olacağını söylüyor.

Öte yandan atılım, daha rehberli bir deneyimdir. Bu mod, bölgeleri ele geçirmek için bir tarafın saldırdığını ve diğerinin savunduğunu görür ve her iki tarafın da büyük çatışmalarda kafa kafaya geldiğini görecektir.

Gerçek oyunculara karşı savaşmak konusunda rahat olmayanlar veya bu maçlara girmeden önce Battlefield’ı kavramak isteyenler için, bu çok oyunculu deneyimi yapay zeka oyuncularına karşı ve onlarla birlikte oynama yeteneği var. Ayrıca gerçek hayattan ve yapay zeka oyuncularından oluşan bir karışımla oynayabileceksiniz. Bu AI oyuncularının, bir oyuncunun becerisine göre ölçekleneceği bildiriliyor.

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 3

Kaleydoskop
Güney Kore, Sogdo’da yer alıyor ve bir dezenformasyon merkezini kontrol etmek için çatıştığınızı görüyor. Bu haritada çok katlı devasa gökdelenler, amfibi araçlarla dışarıdaki kanallar, bir TV istasyonu ve çatılardan geçmenizi sağlayan çelik halatlar bulunuyor.

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 4

Manifest
Seti Singapur, Branai Adası’nda oyuncular ikmal hatlarına erişim için savaşacaklar. Bu harita, büyük bir konteyner sahasına ve siz oynarken konteynerleri alıp hareket ettiren otomatik vinçlere sahiptir. Oyuncular ayrıca ele geçirme noktaları içeren gemilere de erişebilir. Bu haritadaki savaş görünüşe göre “yoğun” hale geliyor.

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 5

Fransız Guyanası Kourou’daki Yörünge Seti, bu harita sizi bir roket fırlatma alanı üzerinde savaşırken görüyor, çünkü “tartışmalı bir uzay fırlatma zamana karşı bir yarışa dönüşüyor”. Bu harita, roket fırlatma ve çevresindeki alanda çok fazla hareket görüyor ve roket havalanabiliyor – ama görünüşe göre, her zaman planlandığı gibi gitmiyor…

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 6

Discarded
Alang, Hindistan’da yer alan bu harita sahte nükleer varlıklarını korumak için mücadele hizipler görür. Bu haritanın çevresinde, değişen su seviyeleri nedeniyle mahsur kalan ve içinde bir denizaltı saklayan ‘Colossus’ adlı gemi de dahil olmak üzere, karaya oturmuş devasa gemiler var.

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 7

Renewal
Mısır’ın Doğu Çölü’nde geçen Renewal, oyuncuların Mısır Çölü’nde çığır açan bir tarım teknolojisi merkezi için savaştığını görüyor. Bu iki yarıdan oluşan bir harita: bir taraf gür ve yeşil, diğer taraf çorak çöl.

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 8

Kum
Saati Katar, Doha’da yer alan Kum Saati, “zamanda kaybolmuş bir şehir” ve oyuncuların kayıp bir konvoy için savaştığını görüyor. Daha büyük haritalardan biri olan bu harita, devasa kum fırtınaları geçerken aydınlanan gökdelenleri, kumla kaplanmış bir stadyumu ve konvoyun durduğu büyük bir otoyol kavşağı ile neon bir şehir içeriyor.

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 9

Breakaway
Queen Maud Land, Antarktika’da yer alan Breakaway, 5,9 km2 ile Battlefield 2042‘nin en büyük haritasıdır. Bu harita, petrol ve gaz rezervleri için savaşan oyuncuları görüyor ve patlayan silolar ve farklı savaş alanları içeriyor.

Bu haritaların boyutu nedeniyle, her biri farklı sektörlere bölünmüştür ve kümeler halinde düzenlenmiş bu sektörler içinde birden çok amaç vardır. Kümeler, bir köy, stadyum veya petrol platformu gibi nesnelerin ve hedeflerin tek bir alana odaklandığı alanlardır. Bu sektörler, o sektördeki tüm hedefleri tamamlamayı gerektiren bir sektörü güvence altına alarak, alanların kontrolünü nasıl ele alacağınızı değiştirir.

Diğer modlar

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 10

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Battlefield 2042‘de All-Out War’a ek olarak iki çok oyunculu deneyim daha yer alacak. Bunlardan ikincisi, “Battlefield serisi için tamamen yeni, yüksek bahisli, kadro tabanlı bir oyun türü” olan Hazard Zone. EA DICE, bunun bir battle royale modu olmadığını, bunun yerine, görünüşe göre “çok oyunculu deneyime belirgin bir şekilde DICE olan ancak All-Out Warfare’in Conquest veya Breakthrough modlarından çok farklı modern bir yorum” olduğunu vurguladı. Önümüzdeki aylarda bu modu öğreneceğiz.

Üçüncü çok oyunculu deneyim, 22 Temmuz’da EA Play’de duyurulacak. Bu deneyim, DICE LA tarafından geliştiriliyor ve franchise için tamamen yeni bir mod olacak. EA DICE, bu üçüncü deneyimi “Battlefield hayranlarına bir aşk mektubu ve uzun süredir oyuncuların kendilerini evlerinde hissedecekleri bir mektup” olarak nitelendirdi.

Rush modunun geri dönüp dönmeyeceği sorulduğunda EA DICE, All-Out War’ın Battlefield 2042‘nin üç çok oyunculu deneyiminden sadece biri olduğunu vurguladı. Geliştirici ayrıca, daha sonraki bir tarihte çapraz oyun ve çapraz ilerleme konusunda daha fazla paylaşımda bulunacağını belirtti.

Kum havuzuna yaslanmak

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 11

Battlefield 2042, sandbox deneyimine serideki diğer tüm girişlerden daha fazla eğilecek şekilde ayarlandı. Haritalar, oyuncuların kasırga ve kum fırtınası gibi şeylerden kaçındığını (veya kullandığını) görecek dinamik bir havaya sahiptir. Buna ek olarak, Battlefield 2042, yıkılabilir ortamlar ve arazi, zemin deformasyonu ve levolution özelliklerine sahipken, araçların geçişini önlemek için direkleri ve köprüleri yükseltmek veya alçaltmak da dahil olmak üzere dünyayla etkileşime geçmek için “daha küçük yollar” olacak.

Uzmanlar ve silahlar

Oyuncular, Battlefield 2042‘de Uzman rolünü üstlenecekler, kendi benzersiz Özel Nitelikleri ve Uzmanlıkları olan, ancak tamamen özelleştirilebilir teçhizatlara sahip askerler – böylece herhangi bir silahı kullanabilirsiniz. Uzmanlar, geleneksel dört Battlefield sınıfından ilham aldı: Recon, Support, Assault ve Medic.

Yeni Battlefield, 10 Uzman ile başlayacak. Şimdiye kadar dört tanesini biliyoruz:

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 12

Wikus “Casper” Van Daele

 • Doğum Yeri: Güney Afrika
 • Sınıfı: Recon
 • Uzmanlığı: OV-P Recon Drone
 • Özelliği: Hareket Sensörü

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 13

Webster MacKay

 • Doğum Yeri: Kanada
 • Sınıfı: Saldırı
 • Uzmanlığı: Grappling Hook
 • Özellik: Çevik

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 14

Maria Falck

 • Doğum Yeri: Almanya
 • Sınıf: Destek
 • Uzmanlığı: S21 Syrette Pistol
 • Özellik: Savaş Cerrahı

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 15

Pyotr “Boris” Guskovsky

 • Doğum Yeri: Rusya
 • Sınıfı: Mühendis
 • Uzmanlık: SG-36 Taret Özelliği : Taret
 • Operatörü

Battlefield 2042‘nin yeni ‘Plus System’ sayesinde uzmanlar hareket halindeyken silah konfigürasyonlarını değiştirebilir – bu da hareket halindeyken dürbününüzü, alt tipinizi, namlunuzu ve mühimmat tipinizi değiştirmenize olanak tanır. Oyuncular ayrıca bir wingsuit’e erişebilecekler, böylece haritalarda yüksek yapılardan süzülebilecekler.

Oyuncular ayrıca M5A3, K30 ve AV9 gibi yeni silahlara da erişebilecekler. Buna ek olarak, oyuncular tanklara, savaş uçaklarına, helikopterlere ve daha fazlasına – herhangi bir zamanda herhangi bir yerden talep edilebilecek – erişebilecekleri ile araçlar bu oyunda büyük bir rol oynayacak. EA DICE’a göre Battlefield 2042‘deki araçlar “harika bir takım oyunu platformu”. Her araç koltuğunun oynayacağı hayati bir rol vardır, bu nedenle aracınızda daha fazla oyuncu olması onu daha verimli bir silah haline getirir.

Canlı servis ve teknik oyun testi

Battlefield 2042 tanıtıldı: Battlefield 6 fiyatı, çıkış tarihi 16

Yeni Battlefield’ın canlı hizmete daha fazla eğileceğini zaten biliyorduk, bu nedenle EA DICE’ın Battlefield 2042‘nin her sezon için ücretsiz ve premium bir katman içeren bir savaş geçişine sahip olacağını duyurması şaşırtıcı değil – ancak premium katman görünüşe göre yalnızca kozmetik ürünler sunacak ve asla haritalar.

EA DICE’a göre, her sezon dünyanın anlatısını ileriye taşıyacak ve yeni içerikler sunacak. Battlefield 2042‘nin ilk yılında dört sezonu olacak – tanıtılacak dört yeni Uzmanın yanı sıra yeni konumlarla.

Ekim sürümünden önce Battlefield 2042‘ye sahip olmak istiyorsanız şanslısınız. EA DICE, Temmuz ayında serinin kıdemli oyuncuları olarak tanımlanan oyuncular için teknik bir oyun testine ev sahipliği yapacak (yalnızca ABD ve Avrupa). Bu oyuncular, Gizlilik Sözleşmesi kapsamında kapalı bir ortamda oynamaya davet edilecektir.

Bunu takiben, ancak lansmandan önce, Battlefield 2042 ön siparişini vermiş olanlar açık betaya erken erişim elde edecekler.

Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri

 • CPU: Core i5 6600K/ AMD FX-8350
 • RAM: 8 GB
 • OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10
 • VIDEO CARD: DirectX 11.0 Compatible video card 2 GB VRAM (AMD Radeon HD 7850/ nVidia GeForce GTX 660)
 • PIXEL SHADER: 5.0
 • VERTEX SHADER: 5.0
 • SOUND CARD: Evet
 • Gerekli depolama alanı: 50 GB

beklemek uzun değil

Battlefield 2042, 22 Ekim 2021’de PS4, Xbox One, PC, PS5 ve Xbox Series X‘te çıkacak. Bu, onu elde etmemize çok fazla zaman kalmadığı anlamına geliyor, ancak bu aynı zamanda 2042’nin başa baş gideceği anlamına geliyor. Bu yılın Ekim veya Kasım aylarında piyasaya sürülmesi muhtemel olan Yeni Call of Duty ile baş edin.

EA DICE, 22 Temmuz’daki EA Play etkinliği sırasında Battlefield 2042 hakkında gizemli Tehlike Modu hakkında bilgiler de dahil olmak üzere daha fazlasını açıklayacak. 13 Haziran’da bir oynanış gösterimi yapılacak.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz