Pazar, Eylül 26, 2021

Bahar Eğitim Fitness ipuçları

- Advertisement -

Bahar Eğitim Fitness ipuçları, Aktivitenin azaldığı veya hareketsizliğin uzun olduğu uzun bir kıştan sonra, hava düzelir düzelmez dışarı çıkıp antrenman yapmak isteyebilirsiniz. Ayrıca geçen sezonun sonunda yaptığınız aynı seviyede egzersiz yapmak cazip gelebilir. Ancak bu tür bir coşku genellikle erken sezon yaralanmalarına yol açar. Kış için rutininizi değiştirdiyseniz, yavaş yavaş forma girmeniz gerekir.

Bahar Eğitim Fitness ipuçları 1

Bahar Sporları İçin Forma Nasıl Dönülür?

İşte bu baharda egzersizinizi artırırken spor yaralanmalarından kaçınmak için bazı ipuçları.

 • Yavaş ama Kararlı Olun
  Hafta sonu savaşçı sendromuna kapılmayın. Alternatif günlerde haftada 3-4 kez biraz egzersiz yapmaya çalışın. Yaralanmanın veya ağrımanın en iyi yollarından biri, tüm hafta sonu sert bir şekilde gitmek ve hafta boyunca hiçbir şey yapmamaktır.
 • Efor Seviyenizi İzleyin
  Uygun bir yoğunluk seviyesini belirlemenize yardımcı olması için algılanan efor ölçeğini , konuşma testini veya kalp atış hızı aralığını kullanın . Ölçeğin alt ucunda kalın (11-13) ve birkaç hafta boyunca biriktirin.
 • Eğitiminizi Yavaşça Arttırın
  Haftada yüzde 10’dan fazla artan antrenman (kilometre, süre veya kaldırılan ağırlık miktarı) yaralanma riskinizi artırır. Bundan kaçınmak için, antrenmanınızı haftalar içinde kademeli olarak artırın.
 • Ağrıyla Egzersiz Yapmayın
  İlkbaharda antrenmana geri döndüğünüzde, bazı küçük kas ağrılarınız ve ağrılarınız olabilir. Ancak keskin, alışılmadık bir ağrınız veya geçmeyen ağrılarınız varsa, dikkatli olun. Bir yaralanma yolunda olabilirsiniz . Bir yaralanmanın uyarı işaretlerini dinlemek önemlidir.
 • Çapraz Tren
  Egzersiz programlarınızı çeşitlendirmek performansınızı artırabilir ve aşırı yaralanma riskini azaltabilir. Koşma, ağırlık çalışması, yürüyüş, önyükleme kampı dersleri veya bisiklete binme gibi çeşitli farklı aktivitelere katılarak, belirli bir kas grubundaki stresi sınırlarsınız çünkü farklı aktiviteler kasları biraz farklı şekillerde kullanır.
 • Tamamen Çabalardan Kaçının
  Kış boyunca ne kadar hareketsiz kaldığınıza bağlı olarak, sağlam bir spor üssünü yeniden oluşturmak 6 haftayı bulabilir. Egzersiz programınıza yavaş, düzenli aerobik seanslarla başlayın. Aralıklar veya topyekün çaba eklediğinizde, bu çok çaba gerektiren eğitim günleri arasında yeterince dinlenmeye ve toparlanmaya (en az 48 saat) izin verdiğinizden emin olun.
 • Bir Eğitim Programını İzleyin ve Kayıtları Tutun
  Optimal zindeliğe gerçekten geri dönmek istiyorsanız, bir antrenman planı oluşturmanıza ve ona bağlı kalmanıza yardımcı olur. Her tür spor için birçok antrenman programı vardır ve bunlardan birine sahip olmak sadece iyi bir motivasyon olmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla şeyi çok erken yapmanıza da yardımcı olur.
 • Kendini Biraz Rahatlat
  Kışı izin verdiyseniz, bir veya iki hafta içinde zirveye çıkmayı beklemeyin. Yavaş ilerlemek ve tekrar dışarıda olmanın tadını çıkarmak sorun değil. Bol miktarda yaz kaldı, bu yüzden başlangıçta biraz daha yavaş gitme konusunda endişelenmeyin.
 • Başkalarıyla Fitness Seviyenizde Çalışın
  Sizinle aynı zindelik seviyesine ve hedeflere sahip birkaç kişi bulabilirseniz, iyi bir hızda ilerlemenize yardımcı olabilir. Daha uzaktaki kişilerle antrenman yapmak, sizi sadece aşırıya kaçmaya, yaralanmaya veya antrenmanınızda ‘geride’ hissetmeye teşvik edecektir. Daha formda insanlarla egzersiz yapmak motive edici olabilir ve gelişmenize yardımcı olabilir, ancak ancak birlikte çalışmak için sağlam bir temel oluşturduktan sonra. Aksi takdirde zararlı olabilirler.
 • Bir Destek Sistemi Oluşturun
  Arkadaşlardan, aileden, bir antrenörden veya güçlü bir takımdan oluşan güçlü bir destek sistemine sahip olmak, başarılı bir sporcu olmanın önemli bir parçasıdır. Bahar eğitimi, motivasyon için en yakın müttefiklerinize dönmeniz için çok önemli bir zamandır.

Eğlenmeyi Unutmayın!

Bahar Antrenmanının eğlenceli, hafif yürekli bir egzersiz zamanı olduğunu unutmayın. Rekabet etmiyorsun ve henüz tükenmedin. Bu yüzden sadece rahatlayın ve aktivitenizin tadını çıkarın.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz