Salı, Eylül 28, 2021

Bahar Antrenmanı Fitness İpuçları

- Advertisement -

Bahar antrenmanı için tatiline nasıl hazır olacağınız hakkında ipuçları listesi arıyorsanız, işte budur. Harika bir zaman için akılda tutulması gereken birçok şey vardır ve sporla ilgili aktiviteler, spor kıyafetleri veya ekipmanlar veya seyahat ipuçları hakkında bilgi arıyorsanız, gidilecek yer burasıdır. Güneşte eğlenmek ve bahar tatilinin rahatlama ve zevkle ilgili olsa da, aynı zamanda yeni şeyler öğrenme zamanı olduğunu anlamak önemlidir. İster siz ve bahar tatili arkadaşlarınız için bir plaj kaçamağı planlıyor olun, ister yurtdışında okumak veya diploma almak için okuldan bir sömestr uzaklaştırın, bu rehberle emin ellerde olacaksınız.

İşte Sporcular için 10 Bahar Antrenmanı Fitness İpuçları.

Bahar Sporları İçin Nasıl Forma Dönülür?

Bu baharda egzersizinizi artırırken spor yaralanmalarından kaçınmak için bazı ipuçları.

Yavaş ama Sabit Git

Hafta sonu savaşçı sendromuna yenik düşmeyin. Alternatif günlerde haftada 3-4 kez biraz egzersiz yapmaya çalışın. Yaralanmanın veya ağrımanın en iyi yollarından biri, tüm hafta sonu boyunca sert hareket etmek ve hafta boyunca hiçbir şey yapmamaktır.

Egzersiz Seviyenizi İzleyin

Uygun bir yoğunluk seviyesini belirlemenize yardımcı olması için algılanan efor ölçeğini , konuşma testini veya kalp atış hızı aralığını kullanın . Ölçeğin alt ucunda kalın (11-13) ve birkaç hafta boyunca biriktirin.

Antrenmanınızı Yavaş Yavaş Arttırın

Antrenmanı (kilometre, kaldırılan süre veya kaldırılan ağırlık miktarı) haftada yüzde 10’dan fazla artırmak, yaralanma riskinizi artırır. Bunu önlemek için, eğitiminizi haftalar içinde kademeli olarak artırın.

Ağrılı Egzersiz Yapmayın

İlkbaharda antrenmana geri döndüğünüzde, hafif kas ağrılarınız ve ağrılarınız olabilir. Ancak herhangi bir keskin, olağandışı ağrınız veya geçmeyen ağrınız varsa, dikkat edin. Yaralanma yolunda olabilirsiniz . Bir yaralanmanın uyarı işaretlerini dinlemek önemlidir.

Çapraz Tren

Antrenmanlarınızı çeşitlendirmek performansınızı iyileştirebilir ve aşırı kullanım yaralanmaları riskini azaltabilir. Koşma, ağırlık çalışması, yürüyüş, eğitim kampı dersleri veya bisiklete binme gibi çeşitli farklı etkinliklere katılarak, belirli bir kas grubu üzerindeki stresi sınırlandırırsınız çünkü farklı etkinlikler kasları biraz farklı şekillerde kullanır.

Topyekün Çabalardan Kaçının

Kış boyunca ne kadar hareketsiz kaldığınıza bağlı olarak, sağlam bir fitness temelinin yeniden oluşturulması 6 hafta kadar sürebilir. Egzersiz programınıza yavaş, sabit aerobik seansları ile başlayın. Aralıkları veya tam çabayı eklediğinizde, bu zorlu antrenman günleri arasında yeterli dinlenme ve toparlanmaya (en az 48 saat) izin verdiğinizden emin olun.

Bir Eğitim Programını Takip Edin ve Kayıtları Tutun

Optimal zindeliğe gerçekten geri dönmek istiyorsanız, bir antrenman planı oluşturmanıza ve buna bağlı kalmanıza yardımcı olur. Her tür spor için birçok antrenman programı vardır ve bir tanesine sahip olmak sadece iyi bir motivasyon olmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla şeyi çok erken yapmanıza da yardımcı olur.

Biraz Gevşet

Kışı tatil ettiyseniz, bir veya iki hafta içinde en yüksek zindeliğe geri dönmeyi beklemeyin. Yavaş gitmek ve tekrar dışarıda olmanın tadını çıkarmak sorun değil. Daha çok yaz var, bu yüzden başlangıçta biraz daha yavaş gitme konusunda endişelenmeyin.

Fitness Seviyenizde Başkalarıyla Antrenman Yapın

Sizinle aynı zindelik düzeyine ve hedeflerine sahip birkaç kişi bulabilirseniz, iyi bir hızda ilerlemenize yardımcı olabilir. Daha ileride olanlarla antrenman yapmak, sizi sadece aşırıya kaçmaya, yaralanmaya veya antrenmanınızda ‘geride’ hissetmeye teşvik edecektir. Daha fit insanlarla yapılan egzersizler motive edici olabilir ve gelişmenize yardımcı olabilir, ancak ancak birlikte çalışmak için sağlam bir temele sahip olduktan sonra. Aksi takdirde zararlı olabilirler.

Destek Sistemi Oluşturun

Arkadaşlardan, aileden, koçtan veya güçlü bir takımdan oluşan güçlü bir destek sistemine sahip olmak başarılı bir sporcu olmanın önemli bir parçasıdır. Bahar eğitimi, motivasyon için en yakın müttefiklerinize başvurmak için önemli bir zamandır.

Eğlenmeyi Unutmayın!

Bahar Eğitiminin eğlenceli, hafif yürekli bir egzersiz zamanı olduğunu unutmayın. Rekabet etmiyorsun ve henüz tükenmiş değilsin. Bu yüzden sadece rahatlayın ve aktivitenizin tadını çıkarın.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz