Artık o gerçek gülüşler yok. Biliyorum insanlar gülüyorlar fakat aslında kimse olmadığı zaman ağlıyorlar. Herkes güneşi görmüyor, güneş ışığını hissetmiyorlar bile. Her yer kırık, parçalı, dağılmış hayalleri olan insanlarla dolu. Ne hissettiklerini bilmiyorlar çünkü çok şey hissediyorlar ve gün doğup batarken geriye olmayan umutları kalıyor. 

“Keşke kendime yardım edebilsem, biliyorum ki bu ağırlığım o kontrol edemediğim düşüncelerimden, hayallerimden kaynaklanıyor. Sıklıkla sızlayan kalbime; neden sızladığını sorabilseydim eğer işte o zaman daha rahat olabilirdim. Daha rahat düşünebilirdim, beni daha sevgi dolu veya neşeli bir kişi olarak görebilirlerdi. Sahte olmazdım. Gülüşüm ya da bazen dalıp giden bakışlarım arasında kalıp gitmezdim. Basit olabilirdim. Fakat biliyorum. Çok iyi biliyorum ki; herkes deniyor, elinden gelenin en iyisini yapıyor anlayacağın ama hayat böyledir bazen.”

Artık o gerçeklik yok. Birbirini önemsediği, sevginin ve saygının daha belirgin ve daha dolu olduğu günler mazide kalmış ve belki hiç olmamış, kim bilir? Herkes ne istediğini kendince çok iyi biliyor evet ama kimse uğraşmıyor. Çok az insan istediği için tüm zamanını, parasını, her şeyini ortaya seriyor. Kendine değer veren o kadar az ki ve belki de bu yüzden çok az değer bilen insan var.

“Keşke içimdeki yangınımı söndürebilsem, biliyorum ki bu yangının sebebi gün geçtikçe sürekli devam eden bu belirsizlik, hep bir şeyin yetersiz ve eksik olmasından kaynaklanıyor. Kısaca şöyle demek gerekiyor; hayat böyledir bazen. Hayat senin ne yaptığın, ne ettiğin, ne düşündüğün, ne istediğin, nelere ulaştığın ve ulaşmadığın yani kısaca her şeyi kapsıyor. Gördüğün, duyduğun her şey hayattır. İyisi ve kötüsü, güzeli ve çirkini, senin kalbine dokunan ya da dokunmayan hepsinin sebebi ve nedenidir. Biliyorum; ben sadece her şeyin en iyisini olmasını istemiştim ve halen de bunu istiyorum.”

An geliyor ve düşünüyorsun ya her şeyin bittiğini, aslında bitmedi. Hani bazen bir ağlayasın gelir ama birkaç dakika sonra gülmeye başlarsın ya ‘hayat böyledir’ ne olduğunu hiçbir zaman kavrayamazsın. O yüzden üzülme. Hiçbir şey için ve hiç kimse için kendini üzme, insanlar gelir gider, para gibi. Kötü anlar gelir geçer, bulutlar gibi. Gökyüzünün ne zaman berrak maviye dönüşeceğini bilemezsin, bekleyene kadar. Gerçek şu ki; yazdıklarım onca şeyi kendime söylüyorum ama şuan inanmıyorum fakat öyle günler geliyor ki inanmam gerekmiyor bile çünkü o an gerçekten anı yaşıyorum.

“Hayat böyledir bazen, gelip geçici. Beklersin ve bakarsın gelir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz