Salı, Eylül 28, 2021

Apple Watch Nasıl Şarj Edilir

- Advertisement -

Bir Apple Watch‘unuz varsa, cihazın günlük hayatınızın ne kadar hızlı bir şekilde önemli bir parçası haline geldiğini bilirsiniz. Apple Watch 6 nasıl şarj edilir nerede olursan olman ya da ne yaparsan yap etrafından dolaşamazsın. Apple Watch şarj olduğu nasıl anlaşılır bu nedenle Apple Watch’un mümkün olan en verimli şekilde nasıl şarj olacağını öğrenmek çok önemlidir. Apple Watch 3 nasıl şarj edilir İş yerinde sizi daha verimli hale getirecek ve aylık ödemelerde paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Apple Watch şarj süresi öncelikle saatinizin fişini çektiklerinizi sağlayın. Manyetik şarj kablosunu Apple Watch’tan bir duvar prizine veya USB kablosuna takın. Apple Watch’unuzun arkasını yukarıda açıklandığı gibi şarj kablosunun üzerine yerleştirin ve mandallanmasını sağlayın. Apple Watch ilk şarj süresi ne kadar küçük yeşil ışık daha sonra yanıp sönmeye başlamalıdır.

Apple Watch 5 şarjı ne kadar gidiyor ardından, Saati ev AC güç kaynağınıza ve ardından araç aküsünüze bağlayın. Apple Watch şarj olmuyor saatinizi açın ve güç düğmesini yaklaşık beş saniye basılı tutun. Apple Watch 6 şarjı ne kadar gidiyor LED ekran, pilinizin hazır olduğunu gösteren şekilde yanmalıdır. Pilinizin tamamen dolu olup olmadığını görmek için ekrana dokunmamalısınız. Saatiniz tam kapasiteye kadar şarj olduktan sonra, ev kablosuz ağınıza bağlayın ve test edin.

Bir Apple Watch’ı Nasıl Şarj Edersiniz?

Apple Watch’unuzu istediğiniz zaman şarj etmek istediğinizde, Apple tarafından sağlanan şarj cihazını kullanabilirsiniz.

İlk olarak, USB şarj kablosunun bir güç kaynağına takılı olduğundan emin olun — ya boş bir USB bağlantı noktası ya da birlikte verilen duvar şarj cihazı. Ardından Saati bileğinizden çıkaracak ve şarj diskini cihazın arkasına yerleştireceksiniz.

Apple Watch Nasıl Şarj Edilir 1

Diskteki ve saatteki mıknatıslar nazikçe hizalanacaktır. Kısa bir cıvıltı sesi duyacaksınız ve şarjın gerçekleştiğini onaylamak için Saatin ön tarafında yeşil bir şimşek sembolü belirecektir.

Açıkçası, şarj olurken Saati takamayacaksınız, ancak cihaz hala tam olarak çalışır durumda. Doğru şekilde şarj olduğunu göstermek için aydınlatma cıvatası simgesi ekranda kalacaktır.

Apple Watch’taki kablosuz şarjın kullanımı kolaydır ve en iyi özelliklerinden biridir. Bu varsayılan kurulumdan hoşlanmıyorsanız, çok çeşitli üçüncü taraf şarj kabloları ve standları arasından seçim yapabilirsiniz. Bunların hepsi Saati çalıştıracak, böylece sabah yola çıkmaya hazır olacak.

Apple Watch Pil Yüzdesini Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Apple’a göre, Saatin hem GPS hem de GPS + Hücresel modelindeki pili, şarj edilmeden önce 18 saate kadar düzenli kullanım için tasarlanmıştır. Bu tahmin, antrenman, müzik çalma ve daha fazlası gibi farklı etkinliklerin bir karışımını içerir.

Apple Watch’unuzda kalan pil ömrünü kontrol etmenin en hızlı yolu, Kontrol Merkezini görüntülemek için ekranın herhangi bir yerinden yukarı kaydırmaktır.

Birçok saat kadranında kalan pil ömrünü görmek için bir komplikasyon ekleyebilirsiniz. İlham almak için bazı özel Apple Watch yüzlerine göz atın .

Apple Watch Nasıl Şarj Edilir 2

Pilin tamamen bitmesi durumunda, ekranda Saati şarj cihazına takma zamanının geldiğini gösteren kırmızı bir Aydınlatma cıvatası belirecektir.

Bir Apple Watch’u şarj etmenin ne kadar sürdüğünü merak mı ediyorsunuz? Tamamen boşalmış bir Saati yaklaşık 90 dakikada yüzde 80 kapasiteye kadar şarj edebilirsiniz. İki saat sonra yüzde 100 şarj olacak.

Apple Watch’ta Güç Rezervi’ni kullanın

Apple Watch pilinizin bitmeye yakın olduğu zamanlar olabilir. Bu durumlarda, Güç Rezervi özelliği, cihazın biraz daha uzun süre çalışmasına yardımcı olabilir ve yalnızca en önemli kısma — zamana odaklanır.

Güç Rezervi üzerindeyken, saati görmek için Yan Düğmeye basın. Diğer tüm özellikler devre dışı bırakılır; Saatiniz iPhone’unuzla hiçbir şekilde iletişim kurmaz.

Apple Watch pili yüzde 10’un altına düştüğünde, bir iletişim kutusu özelliği açmanıza olanak tanır. Ayrıca, pil ömrü ekranı gösteremeyecek veya diğer özellikleri çalıştıramayacak kadar azalırsa otomatik olarak açılabilir.

Apple Watch Nasıl Şarj Edilir 3

Ayrıca istediğiniz zaman Güç Rezervi’ni açabilirsiniz. Kontrol Merkezine gidin ve pil yüzdesine dokunun . Pil yüzdesinin altında, Güç Rezervi düğmesini sağdan sola kaydırın . Daha sonra İlerle’yi seçmeniz gerekecek .

Yeterli pil ömrü kaldığı sürece Güç Rezervi’ni istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için Apple logosu görünene kadar Yan Düğmeyi basılı tutun. Ardından Apple Watch’un yeniden başlatılmasını beklemeniz gerekecek.

Apple Watch Pil Ömrü Nasıl İyileştirilir

Eğer arıyorsanız Apple Watch pil ömrünü uzatmak , umarım şarj arasında iki tam gün gitmek alabilir birkaç adım vardır.

Başlamak için Apple Watch’unuzun en güncel yazılıma sahip olduğundan emin olun. Saatte Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek kontrol edebilirsiniz .

Kontrol etmeniz gereken bir diğer önemli husus da ekran parlaklığınızdır. Ekran ne kadar parlaksa pil o kadar hızlı boşalır. Bunu değiştirmek için saatinizde Ayarlar > Ekran ve Parlaklık’a gidin .

Apple Watch Nasıl Şarj Edilir 4

Saat ekranını daha iyi kullanmanıza ve pil gücünden tasarruf etmenize yardımcı olabilecek iki ayar daha vardır. Baş Ayarlar> Wake Ekranı . Bileğinizi kaldırırken Saat ekranının çok sık açıldığını fark ettiyseniz , Bilek Kaldırıldığında Uyandır özelliğini devre dışı bırakın .

Saat yüzünü görüntülemek için yine de Digital Crown’u hareket ettirebilir veya ekrana dokunabilirsiniz. Aynı menünün daha aşağısında, On Tap bölümünde, Wake for 15 Seconds’ın seçili olduğundan emin olun . Bu, ekran aktif olduktan sonra Apple Watch ekranının açık kaldığı minimum süredir.

Series 5 Watch’tan başlayarak, her zaman açık olan ekran, uykudan sonra yüzünüzün düşük güçlü bir versiyonunu gösterir. Harika bir özellik olsa da, olası ek güç tasarrufu için kapatabilirsiniz. Bunu Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Her Zaman Açık’ı seçerek yapabilirsiniz . Bir sonraki ekranda, Her Zaman Açık düğmesini kapatın .

Ya Apple Watch’ınız Şarj Olmazsa?

Apple Watch’unuz şarj olmuyorsa endişelenmenize gerek yok. Sorunu çözmek için atabileceğiniz birkaç adım var.

İlk olarak, şarj kablosunu başka bir boş USB bağlantı noktasına veya duvar şarj cihazına takmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, elinizde varsa ek bir kablo deneyin.

Herhangi bir plastik malzemeyi şarj diskinden çıkardığınızdan emin olun. Ayrıca Apple Watch’unuzun arkasının ve şarj cihazının tamamen temiz olduğundan emin olun.

Apple Watch Nasıl Şarj Edilir 5

Hala şarj sorunları varsa, Yan Düğmeye ve Dijital Taç’a aynı anda en az 10 saniye basarak Saati zorla yeniden başlatabilirsiniz. Apple logosu görünene ve Saat yeniden başlayana kadar bekleyin, ardından tekrar şarj etmeyi deneyin.

Şunu da belirtelim ki, Apple Watch piliniz ciddi şekilde boşalmışsa, ekranda yeşil şimşek işareti görünene kadar birkaç dakika beklemeniz gerekebilir.

Apple Watch’unuzu Şarj Etme ve Kullanıma Hazır Tutma

Sadece biraz çalışarak Apple Watch pilinizi dolu ve her an kullanıma hazır tutabilir, böylece giyilebilir cihazdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Yeni bir Watch kullanıcısıysanız, bilmediğiniz bazı harika Apple Watch ipuçlarına da göz attığınızdan emin olun.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz