Salı, Eylül 28, 2021

Apple Watch Nasıl Kurulur

- Advertisement -

Apple Watch nasıl kurulur? Her yeni üründe olduğu gibi, uygun kurulumu sağlamak için şirketten gelen belirli talimatları takip etmek her zaman en iyisidir. Apple Watch iPhone ile eşleşmiyor, en az $ Venture giyilebilir veya cihazın yazılımını destekleyen diğer temel birimlerden oluşan bir temel birim gerektirir. Kalp atış hızı monitörü Saat’in modeliyle uyumlu olmalıdır.

Apple Watch 6 kurulumu, Saatinizin kayışını ciltte kullanmaktan kaçınmanız ve takmadan önce düzgün bir şekilde temizleyip kurutmanız önerilir. Bu ipucunu fark edemeyebilirsiniz, ancak Apple Watch SE kurulumu yüzü düz ve pürüzsüz bir yüzeye dayanmalıdır. Apple Watch yeniden eşleştirme ayrıca, logonun doğru görünmesi ve cihazın açıldığında iyi görünmesi için saatinizi bir açıda taktığınızdan emin olmalısınız. Egzersiz yaparken saati takıyorsanız, egzersizinizi bozmamak için hemen ardından kapattığınızdan emin olun. Apple Watch bağlantı koparma, saati silahladığınızda hareket etmiyor gibi görünmesi için hareket modunu açmayı da deneyebilirsiniz.

Apple Watch iPhone 6 eşleştirme saatinizi takmanın birçok farklı yolu vardır, ancak en basit yol Apple Watch kayışını kullanmaktır. iPhone’daki Apple Watch uygulaması fitness bilgilerinizi görüntülemenize yardımcı olabilir ve saat kadranı için uzaktan kumanda görevi gören yeni Forcewear ile kullanılabilir. Force Wear ayrıca yeni Nike ve Instride bluetooth teknolojisiyle de çalışır, bu da egzersiz bilgilerinizi ve saat ekranınızı senkronize edebilirsiniz anlamına gelir. Apple Watch eşleşme kaldırma, Force touch özelliği hem Apple Watch hem de iPhone ile çalışır ve menülerde gezinmenize, basit bir telefon görüşmesi yapmanıza veya spor yaparken not almanıza olanak sağlar.

Başlamak için iPhone’unuzu ve Apple Watch’unuzu Alın

Başlamak için Apple Watch’unuzu alın ve açın. Apple logosunu görene kadar saatin Yan düğmesine basarak bunu yapabilirsiniz .

Kurulum işlemine başlamadan önce Apple Watch‘unuzu %100 şarj etmek kesinlikle iyi bir fikirdir. Özellikle yazılım güncellemelerini yüklemeniz gerekiyorsa, tüm işlem biraz zaman ve pil gücü gerektirir.

Bu tamamlandığında, Apple Watch’u eşleştirmek istediğiniz iPhone’un yanına getirin. iPhone ekranında, Bu Apple Watch’u kurmak için iPhone’unuzu kullanın yazan bir açılır pencere görmelisiniz . Ardından Devam’a basın .

Apple Watch Nasıl Kurulur 1

Ardından saatin sizin için mi yoksa Aile Kurulumunun bir parçası olarak mı kullanılacağını seçeceksiniz. Bu özellik, çocukların veya yetişkinlerin her zaman iPhone olmadan hücresel etkinleştirilmiş bir Apple Watch kullanması için tasarlanmıştır.

Bu tamamlandığında, Apple Watch ekranında benzersiz bir animasyon görünecektir. Ardından iPhone’u ekranın üzerinde tutacak ve ilk eşleştirme işlemini tamamlamak için saat yüzünü ortalayacaksınız.

Bir iPhone ve Apple Watch birlikte eşleşmiyorsa atabileceğiniz birkaç adım vardır .

Kurulum İşlemini Bitirme

Şimdi saati nasıl kullanacağınıza daha iyi uyacak şekilde ince ayar yapmanın zamanı geldi. Başlamak için, bu ilk Apple Watch’ınızsa Yeni Apple Watch Olarak Ayarla ‘yı seçeceksiniz .

Daha önce bir saat kullandıysanız Yedekten Geri Yükle öğesini seçin . Saatin bir yazılım güncellemesine ihtiyacı varsa, kurulumun bu bölümünde yüklenecektir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra Apple Kimliği parolanızla oturum açmanız gerekir. Bunu yaptığınızdan emin olun, böylece saatin tüm özellikleri kullanılabilir olacaktır.

Herhangi bir nedenle iPhone’unuzda Bul özelliği kurulmamışsa, Etkinleştirme Kilidi özelliğini açmanız istenecektir. Bu, giyilebilir cihazınızı başka birinin kullanmasına karşı korumaya yardımcı olacak ve kaybolursa bir Apple Watch bulmanıza yardımcı olacaktır .

Ardından, Bul, Konum Servisleri ve daha fazlası gibi saatin iPhone’unuzla paylaştığı ayarları göreceksiniz. iPhone’unuz için ayarlar açıksa, saat için de her şey açık olacaktır. Ayrıca Siri ve Rota Takibi gibi saate özgü özellikleri de açabilirsiniz.

Apple Watch Nasıl Kurulur 2

Daha fazla güvenlik için bir sonraki adım, saat için dört basamaklı veya altı basamaklı bir şifre oluşturmaktır. Ayarlandığında, Apple Watch her çıkardığınızda kilitlenir. Bileğinize geri taktığınızda kilidini açmak için şifreyi girin.

Apple Pay bilgilerini saatte saklamak istiyorsanız bir şifre gerekir. Ancak gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarda tek dokunuşla ödeme sistemini kullanmak istemiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, Apple Pay kullanıyorsanız bir ödeme kartı ekleyebilirsiniz. Otomatik watchOS güncellemelerini ve SOS ve Aktivite gibi diğer özellikleri ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Apple Watch’un hücresel özellikli bir sürümüyle, bu bilgileri de kesinleştireceksiniz.

Apple Watch Nasıl Kurulur 3

Son olarak, tüm Apple Watch uyumlu uygulamaları iPhone’unuzdan yüklemeyi veya daha sonra tek tek uygulamaları yüklemeyi seçebilirsiniz. Apple Watch kullanmaya yeni başladıysanız, en iyi seçenek, bunalmadan ve sizin için en iyi olana odaklanabilmeniz için uygulamaları tek tek yüklemektir.

Şimdi senkronizasyon işlemi başlayacak. Apple Watch’u iPhone’unuza yakın tuttuğunuzdan emin olun. İşlem tamamlandığında, bir zil çalacak ve saatten bir dokunuş hissedeceksiniz. Saatinizi kullanmaya başlamak için Digital Crown’a basın.

En İyi Apple Watch Uygulamalarını Bulma

Apple Watch Nasıl Kurulur 4

Apple Watch’taki uygulamalar, bir iPhone veya iPad ile karşılaştırıldığında biraz farklıdır. Saatin küçük ekranı nedeniyle kesinlikle diğer Apple cihazlarının yapabildiği her şeyi yapamaz.

En iyi uygulamalardan bazıları, hem iletişim cihazı hem de fitness takipçisi olarak saatin gücünden yararlanır.

Uygulamaları bulmak için saatinizde App Store uygulamasını seçin. Apple’ın sunduğu uygulamalardan bazılarını görebilir veya Karalama veya sesli dikte kullanarak arama yapabilirsiniz.

Apple Watch’ınızı Kişiselleştirin

Artık Apple Watch kurulum sürecini tamamladığınıza göre, Apple Watch’u kendinize ait hale getirmenin zamanı geldi. Saati kişiselleştirmenin iki ana yolu vardır: saat kadranları ve komplikasyonlar.

Cihaz, her şeyden önce zamanı takip etmenin harika bir yolu olduğundan, saat yüzü, en aşina olacağınız ekrandır. Apple, grafikleri ve verileri birleştiren çok çeşitli farklı saat yüzlerine sahiptir. Basit seçeneklerden astronomiyi ve çok daha fazlasını sergileyen daha süslü seçeneklere kadar her şey var.

Apple Watch Nasıl Kurulur 5

Cihazınızın öne çıkmasına yardımcı olabilecek en iyi özel Apple Watch yüzlerinden bazıları burada .

Apple Watch’u gerçekten kişisel bir cihaz haline getirmenin bir başka yolu da komplikasyonlardır. Komplikasyonlar, uygulamalardan alınan küçük bilgi parçalarıdır. Bir spor puanı veya şu anda kaç tane okunmamış e-postanız olduğu gibi belirli bilgileri gösterebilirler.

Hangi saat yüzünü seçtiğinize bağlı olarak, bir dizi komplikasyon seçeneği ve boyutundan yararlanabilirsiniz.

Özel bir saat kadranı ve seçtiğiniz komplikasyonları birleştirmek, Apple Watch’u günlük rutininizin önemli bir parçası yapmanıza yardımcı olabilir.

Yeni Apple Watch’ınızın Keyfini Çıkarın

Biraz çalışarak Apple Watch’unuzu tam olarak istediğiniz gibi çalışır hale getirebilirsiniz. Artık cihazın sunduğu her şeyi deneyimleyebilirsiniz.

Ve bazı hızlı ve kolay ipuçlarıyla giyilebilir cihazın pil ömründen en iyi şekilde yararlanın.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz