Pazar, Ekim 24, 2021

Android Cihazdan Windows 10 Nasıl Kurulur

- Advertisement -

Windows 10 bir Android Cihaza nasıl yüklenir daha kolay olmamıştı! Gelişmiş Windows Mobile işletim sistemi Android Smartphone ile uyumlu değildir. Windows Mobile, Android işletim sistemiyle çok iyi arayüzlenmesine izin vermeyen üretim yazılımı yığını tarafından kontrol edilir. Bu nedenle çoğu insan Android cihaz seçmek yerine Windows tabanlı bir akıllı telefonla gitmeyi tercih ediyor. Neyse ki, telefonlar için açık kaynaklı programlamanın ortaya çıkmasıyla, bu sorun artık bir sorun değildir. İhtiyacınız olan tek şey doğru öğretici ve Akıllı Telefonlarınıza pencereleri nasıl yükleyebileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

Neyse ki, bu öğretici cihazınıza pencereleri nasıl yükleyeceğinizi adım adım size gösterecektir. Cihazı kurmak için neye ihtiyacınız olacağını merak ediyorsanız, yeni cihazınız Google Play Store’dan göz ardı etmeniz ve yüklemeniz gereken Microsoft’un varsayılan mobil yazılımıyla önceden paketlenmiş olarak gelecektir. Bunu yükledikten sonra, tek yapmanız gereken istediğiniz ek yazılımları bulmak ve yüklemek için varsayılan Windows Mobile arabirimini kullanmaktır. Çoğu cihaz, mağazadan bir avuç farklı uygulamaya erişmenizi sağlar. Bunlardan herhangi birini yükledikten sonra, cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanın zamanı gelmiştir.

Cihazınıza pencere yükleme konusundaki ilk adımınız, cihazınızı bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına bağlamak olmalıdır. Bunu, bilgisayarınızın USB bağlantı noktası üzerinden veya aygıtınızla birlikte gelen belirli bir bağlantı kartı aracılığıyla yapabilirsiniz. Aygıtınız bilgisayarınıza bağlandıktan sonra, basit bir yükleme sihirbazı çalıştırmanız gerekir. Bu işlem, çoğu Windows tabanlı akıllı telefona önceden yüklenmiş tüm standart yazılım paketlerini yüklemek için gereken tüm adımları gösterecektir. Uygulamanız başarıyla yüklendikten sonra, cihazınızı bilgisayarınıza bağlayabilir ve internette gezinmek ve fotoğraf çekmek de dahil olmak üzere birçok görevi çalıştırabilirsiniz.

DriveDroid Nedir?

DriveDroid, bir işletim sistemi disk görüntüsünü bağlamanıza ve önyüklenebilir bir USB flash sürücü veya CD/DVD-ROM gibi bir yükleme ortamı olarak işlev görmesini sağlayan bir Android uygulamasıdır.

Çok çeşitli işletim sistemlerini yüklemek için DriveDroid’i kullanabilirsiniz. Genellikle Linux dağıtımlarıyla ilişkilendirilir, ancak Windows 10’u yüklemek için de kullanabilirsiniz.

Önemli: DriveDroid, Android kök erişimi gerektirir.

Köklendirme, cihaza ayrıcalıklı erişim sağlayan bir işlemdir. Bir uygulamaya standart bir uygulamaya göre daha fazla kontrol ve erişim sağlar. Root işlemi, bir iOS cihazını jailbreak yapmaya benzer.

Android cihazlar için köklendirmenin hala yararlı olup olmadığını sorabilirsiniz . Ancak, bu eğitimde göreceğiniz gibi, kesinlikle bir miktar kullanım var!

Android akıllı telefonunuzu rootlamak istiyorsanız, Android cihazınızı rootlamanın en iyi yolu ile ilgili kılavuzumuza göz atın . Deneyimlerime göre, Magisk , cihazınızı köklendirmenin en kolay yöntemidir – ancak işlem, potansiyel olarak cihazınızın silinmesini içerdiğinden, taahhütte bulunmadan önce bir sistem yedeği almanız gerekir.

DriveDroid ile Android Cihazınızdan Windows 10 Nasıl Yüklenir

Android cihazınızda kök erişiminiz yoksa, bu öğreticinin geri kalanı düzgün çalışmayacaktır. DriveDroid, Windows 10 ISO’yu düzgün şekilde monte etmek için cihazınızda kök erişimi gerektirir. Linux dağıtımı gibi farklı bir işletim sistemi kurmak istiyorsanız da kök erişimine ihtiyacınız olacak.

Buradan itibaren, bu eğitim, Android cihazınızın kök erişimine sahip olduğunu varsayar.

1. Windows 10’un En Son Sürümünü İndirin

Windows 10’u Android cihazınızdan yüklemek için Windows 10’un bir kopyasına ihtiyacınız olacak. Windows Media Oluşturma Aracı, Windows 10’un en son sürümünü indirmenin en kolay yoludur.

İçin baş Windows 10 yazılım indirme sayfası seçin şimdi indirin aracı.

Android Cihazdan Windows 10 Nasıl Kurulur 1

Windows Media Oluşturma Aracı’nı açın.

Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur öğesini seçin , ardından Windows 10 ISO ayarlarınızı oluşturun.

Kullanmakta olduğunuz bilgisayar için bir yedek ISO oluşturuyorsanız, bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullanabilirsiniz .

İleri ‘ye basın , ardından işlemin tamamlanmasına izin verin.

Windows 10 ISO indirmeyi bitirdikten sonra, Android akıllı telefonunuza kolayca hatırlayabileceğiniz bir klasöre kopyalamanız gerekir. Dosyaları bir USB kablosu kullanarak Android’inize kopyalamak en iyisidir, çünkü öğreticinin geri kalanı için de aktif bir bağlantıya ihtiyacınız olacaktır.

2. DriveDroid’i İndirin ve Yapılandırın

DriveDroid‘i indirin ve yükleyin .

DriveDroid’i açın. Uygulamanın hemen gereken kök erişimi, ister Grant .

Görüntü Dizini’ni yapılandırın . Görüntü Dizini, cihazınıza kopyaladığınız Windows 10 sürümü gibi disk görüntülerinizi (ISO’lar) sakladığınız klasördür.

DriveDroid ilk kurulumu sırasında varsayılan bir klasör seçeceksiniz, ancak bunu daha sonra değiştirebilirsiniz.

Android Cihazdan Windows 10 Nasıl Kurulur 2

İndirin: Android için DriveDroid (Ücretsiz)

3. DriveDroid USB Ayarlarınızı Test Edin

DriveDroid şimdi Android cihazınız için USB bağlantı ayarlarını test edecek. DriveDroid’in USB bağlantısını bir yığın depolama aygıtı olarak ele alması ve Windows 10 ISO’nuzu önyüklenebilir bir görüntü olarak bağlamasına izin vermesi gerekir.

Aşağıdaki ekran görüntülerinin yardımıyla adımları izleyin:

Android Cihazdan Windows 10 Nasıl Kurulur 3

Aygıt Dosya Gezgini’nde görünmüyorsa Farklı Bir USB Sistemi Seç’i seçin ve tekrar deneyin.

Üç temel USB ayarı arasında geçiş yaptığınızda ve DriveDroid test dosyası görünmüyorsa endişelenmeyin.

DriveDroid USB Seçeneklerini Ayarlayın

DriveDroid USB seçeneklerini ana sayfadan değiştirebilirsiniz.

Sağ üst köşedeki Dişli simgesini seçin, ardından aşağı kaydırın. Ardından, USB Ayarları > USB Modunu El İle Değiştir > Yığın Depolama öğesini seçin , ardından Onayla.

4. Windows 10 ISO’nuzu DriveDroid’e Monte Edin

Şimdi, Windows 10 görüntüsünü bağlamanız gerekiyor. Varsayılan görüntü klasörü seçeneğine bağlı olarak, Windows 10 ISO zaten DriveDroid ana sayfasında bulunuyor olabilir.

Değilse, sağ üstteki Dişli simgesini ve ardından Görüntü Dizinleri öğesini seçin .

Alt köşedeki kırmızı simgeye basın. Şimdi, disk görüntülerinizi içeren klasöre gidin ve istendiğinde erişim sağlayın.

Android Cihazdan Windows 10 Nasıl Kurulur 4

Görüntü Dizininden doğru dizini seçin, ardından DriveDroid ana sayfasına geri dönün.

Ardından, Windows 10 ISO’yu ve ardından CD-ROM’u kullanarak ana bilgisayar görüntüsünü seçin . Disk görüntüsünde, takılı olduğunu ve kullanıma hazır olduğunu gösteren küçük bir disk simgesi görünmelidir.

5. Windows Önyükleme Menüsüne Erişin

Bir USB kablosu kullanarak Android cihazınızı Windows’u yüklemek istediğiniz bilgisayara bağlamanız gerekir. Başlamak için PC kapatılmalıdır. USB kablosunu ve Android cihazınızı bilgisayara bağlayın.

Açtığınızda, özel kısayolu kullanarak önyükleme menüsüne girmeniz gerekir. Üreticiler arasında farklılık gösterse de çoğu PC için önyükleme menüsü kısayolu F8, F11 veya DEL‘dir .

Android Cihazdan Windows 10 Nasıl Kurulur 5

Önyükleme menüsü yüklendiğinde, Linux File-CD Gadget’a benzer bir adla adlandırılan DriveDroid seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın . Enter’a basın .

Windows 10 kurulum ekranı şimdi yüklenecek ve bilgisayarınıza temiz bir Windows 10 sürümü yükleyebilirsiniz.

Windows 10’u Android Akıllı Telefonunuzdan Herhangi Bir Bilgisayara Kurun

Android cihazınızda Windows 10 ISO ve DriveDroid kurulumuna sahip olduğunuzda, hazırsınız. DriveDroid kurulum yönteminin tek önemli dezavantajı, Windows 10 ISO’nuzun sonunda güncelliğini yitirmesidir.

Bu olduğunda, en son sürümü indirmeniz ve ardından DriveDroid ile kullanmak için Android cihazınıza kopyalamanız gerekir.

DriveDroid, yakınınızda bulundurmanız için kullanışlı bir uygulamadır. Telefonunuzda kayıtlı herhangi bir ISO veya IMG dosyasını kullanarak bilgisayarınızı doğrudan bir USB kablosu üzerinden başlatmak için bile uygulamayı kullanabilirsiniz.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz