Pazartesi, Ekim 25, 2021

Android’de FaceTime nasıl kullanılır?

- Advertisement -

Android’de FaceTime nasıl kullanılır, apple kullanıcılarını Android‘e geçmekten caydırmak için uygulamalarını iPhone‘lara ve iPad‘lere özel tutmayı sever. Bu yüzden Apple , örneğin iMessage‘ı Android‘e hiç getirmedi .

İle iOS 15 Apple bu politikasına biraz dinlenmek olacak: FaceTime kullanıcıları arkadaşlarınızla veya ailenizle görüntülü sohbet mümkün olacak Android telefonlarda Windows PC‘ler veya gerçekten işleyen bir tarayıcı ile herhangi bir cihaz.

iOS 15‘teki yeni FaceTime uygulaması, uçtan uca şifrelemenin yanı sıra SharePlay‘i destekler; bu, kişilerin aramadaki diğer herkesle müzik, video, bağlantı veya diğer ortamları paylaşabileceği anlamına gelir. Android kullanıcılarının FaceTime aracılığıyla Apple uygulamalarına erişme seçeneğine sahip olacağını düşünmüyoruz, ancak üçüncü taraf uygulamaları varsayımsa olarak adil bir oyun olmalıdır.

Bir iPhone’unuz yoksa FaceTime araması başlatamazsınız. Yine de, ilk adımlarda bir başkasına geçmeniz gerekebilir diye bir iPhone veya iPad‘den FaceTime bağlantısını nasıl paylaşacağınız konusunda size yol göstereceğiz. Ardından, bu FaceTime bağlantısının Android veya Windows’ta nasıl kullanılacağını açıklayacağız.

iOS 15 veya iOS 15 beta sürümünü indirdikten sonra yeni FaceTime bağlantı sisteminin nasıl çalışacağı aşağıda açıklanmıştır .

Android kullanıcıları ile bir FaceTime bağlantısı nasıl paylaşılır?

Android'de FaceTime nasıl kullanılır? 1

FaceTime bağlantısını paylaşmak için iOS 15 veya iPadOS 15 yüklü olmalıdır. Henüz sahip değilseniz, iPhone veya iPad’inizin iOS 15 uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz . Şimdilik yalnızca geliştirici betası mevcut, ancak Apple, Temmuz ayında yeni FaceTime uygulamasıyla genel bir beta yayınlayacak.

  • Sorun çözüldükten sonra FaceTime’ı açın . Uygulamanın hemen üst kısmında Bağlantı Oluştur ‘u görmelisiniz . Buna dokunun ve şu seçeneklerle bir alt menü görünecektir:
  • Ad ekle: Bağlantıya annemle sohbet et veya sabah 9’da toplantı gibi tanınabilir bir ad verin , böylece insanlar bunun doğru ad olduğunu bilsin.
  • Paylaşım hedefleri : Apple Mesajlar , AirDrop , Mail veya WhatsApp gibi diğer mesajlaşma uygulamaları dahil olmak üzere bağlantıyı nereye gönderebileceğinizle ilgili önerilen seçenekleri göreceksiniz .
  • Bağlantıyı kopyala: Bağlantıyı birden fazla kişiyle manuel olarak paylaşmayı tercih ederseniz, bağlantı telefonunuzun panosuna ekleyecektir.

Yalnızca birkaç dokunuşla, bire bir sohbetler için bir mesajlaşma uygulaması veya grup sohbetleri için e-posta yoluyla bağlantıyı seçtiğiniz herkesle paylaşabilirsiniz. Oldukça basit! Şimdi şeylerin Android tarafı için.

Android veya Windows’ta FaceTime nasıl kullanılır?

Android'de FaceTime nasıl kullanılır? 2

iPhone sahibi sevdiğiniz biri, arkadaşınız veya iş arkadaşınız size bir FaceTime bağlantısı gönderdiğinde bağlantıya dokunun. Sizi , sohbete katılmak için adınızı girmenizin isteneceği varsayılan tarayıcınıza götürecektir . Adınızı yazın ve Devam’a basın .

Bununla FaceTime görüşmesine katılacaksınız! Sesi kapatma , videoyu gizleme , arka ve selfie kameralar arasında geçiş yapma veya Aramayı bırakma seçeneklerini göreceksiniz . iPhone veya iPad‘lerinde ana bilgisayarla aynı seçenekleri görmezsiniz, ancak hizmeti sizin tarafınızdan işlevsel hale getirmek için yeterlidir.

FaceTime’ın Android sürümü nedir?

Google Duo temelde FaceTime üzerinde Android . Bu basit bir canlı görüntülü sohbet hizmetidir.

Bir android ile FaceTime yapabilir misiniz?

Apple kullanıcıları nihayet FaceTime kullanarak Android arkadaşlarıyla görüntülü görüşme yapabilecek . FaceTime artık daha fazla Yakınlaştırma/Takım hissine sahip. … Yalnızca Apple dışındaki kullanıcılarla sohbet etmekle kalmaz , aynı zamanda ızgara stilinde yeni bir düzen de vardır.

Apple ve Android arasında görüntülü sohbet edebilir misiniz?

Android telefonlar can ‘t FaceTime iPhone’lar ile, ancak bir dizi vardır videonun – sohbet alternatifler işleri gibi iyi üzerinde mobil cihazınız söyledi. Biz basit ve güvenilir için Skype, Facebook Messenger veya Google Duo yüklemenizi öneririz Android’in -to- iPhone video arama.

Android’de nasıl görüntülü arama yapabilirim?

  • Telefon uygulamasını açın.
  • Aramak istediğiniz kişiyi seçin .
  • Video görüşmesi başlatmak için kişinin adının altındaki video simgesine dokunun .
  • Kişinizin yanıt vermesini bekleyin. Kişinizin telefonu görüntülü sohbeti desteklemiyorsa otomatik olarak sesli aramaya geçersiniz .

Bir Samsung telefonla FaceTime yapabilir misiniz?

Hayır, Samsung telefonlar can ‘t FaceTime . Apple, FaceTime’ı Android cihazlar için kullanıma sunmaz . … Çünkü sen yapabilirsiniz ‘t FaceTime bir üzerinde Samsung telefonu anlamına gelmez yapabilirsiniz t kullanan bir arkadaşınıza görüntülü arama yapmak’ bir iPhone. Hem iOS hem de Android cihazlarda çalışan çok sayıda üçüncü taraf görüntülü arama hizmeti vardır .

Android FaceTime iPhone ile Olabilir mi?

Ne zaman iOS 15’in sahipleri yayınlandı Android cihazlara edecek alınan muktedir FaceTime Apple’ın cihazlardan çağrılar, bununla bağlantı paylaşarak yapılır Android kullanıcı. … Bir Android akıllı telefon veya iPhone’unuzu kullanarak başka bir cihazla FaceTime araması ayarlamak oldukça kolay görünüyor

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz