Amazon, çalışanlardan güvenlik nedeniyle TikTok uygulamasını kaldırmasını istiyor

- Advertisement -
- Advertisement -

The New York Times’ın haberine göre Amazon, güvenlik riski nedeniyle çalışanlarının TikTok uygulamasını kaldırmasnı isteyen bir e-posta gönderdi.

Gazete, çalışanların Tiktok’u Amazon e-postalarına erişimi olan akıllı telefonlardan ve diğer cihazlardan kaldırması gerektiğini fakat dizüstü bilgisayarlarında TikTok’un tarayıcı sürümünü kullanabileceğini belirtti. Amazon ABD’de de 500binden fazla çalışanın olduğu biliniyor.

TikTok sözcüsünün NYT’ye yaptığı açıklamada, “Amazon e-posta göndermeden bizimle iletişime geçmedi ve endişelerini hala anlamıyoruz, ancak diyaloga açığız.”

Gazetede, Amazon’un kararı TikTok’a şirketin son zamanlarda karşılaştığı zorlukları eklediğini söyledi. Genç bir ABD kitlesi ile popüler olan uygulama, Çin merkezli ByteDance firmasına aittir. ABD ve Çin arasındaki artan gerilim ortamında, Washington uygulamanın güvenli olup olmadığını daha yakından inceliyor.

Acun Ilıcalı Yeni Bir Platform Kuruyor! Exxen Nedir?

Acun Ilıcalı, birçok televizyon programında sunuculuk yapmış olup bazı dizilerde de roller almış bir ünlüdür. TV8 televizyon kanalını sahiplenmesinin ardından televizyon sektöründe...

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite!

Evler içerisinde tıkıldık kaldık dediğinizi duyar gibiyiz. İşte artık bu sıkıntı hissini şu anda okuduğunuz liste sayesinde aklınızda kendinize uygun bir fikir edinip unutabileceksiniz.

Amazon, çalışanlardan güvenlik nedeniyle TikTok uygulamasını kaldırmasını istiyor

The New York Times'ın haberine göre Amazon, güvenlik riski nedeniyle çalışanlarının TikTok uygulamasını kaldırmasnı isteyen bir e-posta gönderdi. Gazete,...

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here