Salı, Eylül 28, 2021

Alt komşumdan şikayetçiyim

- Advertisement -

Son kat olan 5. katta oturuyorum, bir seneyi aşkın bir süredir oturduğum bu apartmanın etrafında 6 adet 5’er katlı anahtar teslim bina dikildi fakat alt kattaki (4. kat) yaşlı çiftin pencerelerini değiştirmeleriyle başlayan tadilat maceraları bir seneyi aşkın bir süredir malesef bitmek bilmedi. Tüm bunlara ek olarak 3. katta oturan yönetici ile 4. kattakiler arasında soğuk rüzgarlar esmesiyle uyku bize resmen haram oldu.

Alt kattaki yaşlı teyze bir kaç sene önce eşiyle bir trafik kazası geçirdiğini (Allah cümlemizi korusun) ve bu kazadan dolayı omurgasına metal platinler takıldığını binaya ilk taşındığımız günlerde anlatmıştı… Bu yüzden hızlı hareket edemediğini, ağır şeyleri kaldıramadığını ve merdivenlerde zorlandığını sölemişti bizde üzülmüştük haliyle, hatta ben bu üzüntüyü abartarak apartmanda asansör olmadığından dolayı “Teyzecim bir şeyler çıkartmak istediğinizde beni çağırın” demiştim.

Sabah erken saatlerde (7:30 – 9:00 arası) başlayan takırtılar saat ilerledikçe artarak devam ediyor mükemmel bir uyum içinde ve inanmassınız belki biz sayın dinleyicilerini fazla sıkmamak için her ay ayrı bir ritimle tak tuk küt seslerine devam ediyor.

Eğer bu saatlerde başlamaz ise başına bir şeylerin geldiğini düşünerek merak, telaş, korku ve endişeyle koşarak aşağıya inerdim inanın, ne oldu teyzeme neden bu saate kadar gürültü başlamadı diye evdekileri sorguya çekerdim.

Günün her saati her dakikası her anında bir şekilde gürültü yapmayı başaran teyzemiz beni en çok temizlik yaparken şaşırtıyor doğrusu, hem elektirikli süpürge kullanarak hem de koltukları, kanepeyi, masayı nasıl kaldırıp gürültülü bir şekilde bırakıyor hayret ediyorum sonuçta sağlık sorunları var olmasa bile onun yaşındaki birinin bunları yapması bence imkansız.

Tüm bunları ve teyzenin 1.60 cm olduğunu düşündüğümde aklıma “atom karınca” ve “süper babaanne” geliyor bende kendimce ona “pire teyze” demeye başladım hem çok küçük olması sebebi ile hem insanı huzursuz etmesinden hem de müthiş sıçrayışlarıyla uygun bir lakap olduğunu düşünüyorum.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz