Sosyal medya kelimesini duyduğunuzda bir zamanlar ilk akla gelen facebook tu am şimdilerde sosyal medya söylendiğinde yüzlerce siteden oluşuyor. Facebook ve Twitter bile, kendilerini genellikle sosyal ağlar olarak adlandırmazlar artık sosyal platformlarda kendi aralarında farklılıklar gösteriyor.

2017 in sosyal medya platformu nasıl peki Yeni yayımlanan bir enformasyon, sosyal medya alanını anlamamıza yardımcı olabilir: ” The Conservation Prism 5.0 .”

örnek: Instagram’ın Cannes’daki sanat galerisinin güzelliği hayran kalabilirsiniz.

Altimeter Group’tan Brian Solis (Dijital analis), yaptığı bir araştırmada 2008 yılında “sosyal Prizması” adını verdigi bir labirent veya prizmalardan oluşan harita oluşturuyor.Peki siz bu haritanın neresinde yer alıyorsunuz.

Solis, bu sosyal medya eğilimlerini değiştiren en büyük etkenler canlı yayınlar , mesajlaşma uygulamaları ve konuşma ticaretinin büyümesi yer alıyor. Facebook ve YouTube gibi büyük oyuncular da, bu eğilimlerin her birini takip ederken, birden fazla kategoriye yayılmış; bu da, erişimlerinin bir parçalanması ve aynı anda genişlemesi sebebiyet veriyor.

2017’in sosyal medyadaki manzarası

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.